У відновленому залі Дніпропетровської обласної філармонії звучала скрипка Страдіварі | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У відновленому залі Дніпропетровської обласної філармонії звучала скрипка Страдіварі
Соколов Валерій
Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Пономарчук Наталія
У відновленому залі Дніпропетровської обласної філармонії звучала скрипка Страдіварі
25 вересня 2015, п'ятниця
Поширити у Facebook
Джерело: www.day.kiev.ua

Дніпропетровська філармонія ім. Леоніда Когана відкрила відроджений Великий симфонічний зал.

Перші слухачі прийшли на концерт скрипаля Валерія Соколова, який грав на скрипці Страдіварі. Відомий музикант виступав у супроводі Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру під керуванням Наталії Пономарчук.

Дніпропетровська обласна філармонія

Великий концертний симфонічний зал Дніпропетровської філармонії пам'ятає лише старше покоління відвідувачів цієї будівлі - шедевра конструктивістській архітектури, побудованого століття тому, в 1913 році. До філармонії це будівля в центрі Дніпропетровська було ТЮЗом, а ще раніше Будинком культури залізничників (легендарним «Желдора»).

Понад двадцять років тому зал був визнаний аварійним, і доступ в нього був закритий, не кажучи вже про проведення масових заходів. Зараз Великий концертний симфонічний зал, що володіє унікальними акустичними даними, відновлений «до рівня безпечної експлуатації». «Свого часу академіку й архітекторові Грінбергу було поставлено завдання: зробити концертний зал, в якому звук був би однаковий в будь-якій точці, де б ви не були, - розповідає директор філармонії Ігор Хініч. - Відновлювати зал потрібно дуже акуратно.

Зараз чимало нових технологій, але при цьому можна зіпсувати акустику залу. Ці нюанси будуть враховані реставраторами ». Незважаючи на те, що роботи ще багато, було прийнято рішення відкрити симфонічний зал, щоб саме в ньому прозвучала скрипка Страдіварі, відбувся виступ такої зірки, як Валерій Соколов. У виконанні В.Соколова прозвучали «Концерт для скрипки з оркестром №3» і «Поема» для скрипки з оркестром Євгена Станковича, а також «Симфонія №2 Ре-мажор Ор.36» Людвіга ван Бетховена. Євген Станкевич, визнаний живим класиком української та світової музики, був також запрошений на концерт в Дніпропетровську. І це тим більше символічно, помітив І.Хініч, що свій скрипковий концерт №3 він написав саме для Валерія Соколова. Під час концерту відбулася акція по збору коштів на подальшу реконструкцію Дніпропетровської філармонії. Її вартість становить близько 80 млн. гривень. З цією метою був відкритий спеціальний рахунок для благодійних внесків на відновлення. Для Дніпропетровська скрипаль Валерій Соколов і його музика мають особливе значення.

Найбільшим культурною подією 2014 року в Дніпропетровську став його концерт у Великому залі Центру «Менора», що відбувся 27 грудня. Він став одним із символів незламної волі городян відстояти свободу і незалежність своєї Батьківщини, готовність обороняти Дніпропетровськ від іноземних загарбників і сепаратистів. Концерт Валерія Соколова тоді порівнювали з виконанням Сьомої симфонії Шостаковича в обложеному Ленінграді. Вже близько восьми років Валерій Соколов грає на скрипці, роботи всесвітньо відомого італійського майстра Антоніо Страдіварі (1644-1737), яку видав йому в тимчасове користування власник унікального інструменту - французький музикант і режисер документальних фільмів з історії музики ХХ століття Бруно Монсенжон.


Автор: Вадим Рижков
Колектив: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Виконавець (артист): Валерій Соколов
Диригент: Наталія Пономарчук
Концертна організація: Дніпропетровська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Дніпропетровської обласної філармонії
Джерело: www.day.kiev.ua



Інші:

З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
Презентація проєкту «Крилате мистецтво»: об’єднуємось задля перемоги
«Незрівнянна»
Скарби архітектури: Закарпатська філармонія відкриває свої двері для відвідувачів
Фестиваль, що залишається з містом: у Харкові стартує KharkivMusicFest
Національна оперета готує сюрприз для глядачів
«Pro et Contra. Сцена нової музики»
Виставка «Чорнобиль. Обʼєкт укриття» в Українському Домі
Хор “Гомін” вирушає у свій перший тур Північною Америкою
Світла пам’ять: пішла з життя легенда української хорової школи Галина Горбатенко
Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
      © 2008-2026 Music-review Ukraine