Як віолончель об'єднала Харків і Львів? | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Як віолончель об'єднала Харків і Львів?
Як віолончель об'єднала Харків і Львів?
Арт-проєкт Дениса Карачевцева дає надію, що все буде добре
30 квітня 2022, субота
Поширити у Facebook

У часи війни, коли величезна кількість театрально-концертних сцен у гарячих точках не мають можливості працювати за прямим призначенням, артисти, музиканти шукають альтернативні майданчики, аби нести мистецтво глядачам і слухачам. Концерти й вистави відбуваються на станціях метро, вокзалах, просто неба...

Повертаючись зі Львова до Києва, на тлі звичайного вокзального шуму у фойє почула чарівні звуки віолончелі. Подорожні в очікуванні своїх потягів зачаровано слухали імпровізований концерт двох музикантів, в одному з яких одразу ж впізнала Дениса Карачевцева. Україну й світ облетіло кілька постапокаліптичних відео з напівзруйнованого Харкова, де на тлі обвуглених будівель класичні й сучасні композиції натхненно виконує віолончеліст Денис Карачевцев, зокрема композицію "Cherry blossoms" гурту Project Trio на баскетбольному майданчику школи біля школи, яка згоріла, гімн України біля пошкодженої будівлі Університету мистецтв, фрагмент класичного твору біля руїн Академії державного управління при Президентові України.

Артистові однаково підкорюється темперована класика, сучасна симфонічна музика, атональний синкопований джаз і популярні мелодії, які він майстерно адаптує до свого особливого, багатого на фарби й нюанси інструменту.

Артист має широку гастрольну географію виступів як соліст у складі ансамблів, з оркестрами: Україна (Харків, Київ, Одеса), Австрія, Латвія, Естонія, Туреччина, Туніс, Німеччина, Японія... Але опинившись сам на сам з реаліями існування у місті, яке знаходиться під постійними бомбуваннями, бентежним голосом свого інструменту став ілюструвати рівень трагедії, яку принесла війна. Відтак лише один голос віолончелі соло отримав підтримку усього світу. Таким чином музикант висловлює підтримку жителям рідного міста та хоче зібрати кошти на допомогу людям. Попри можливості виїхати за кордон, віолончеліст вирішив залишатися в рідному місті, скільки це було можливо. Наразі артист вимушений був залишити Харків і продовжувати свій проєкт поза його межами. На кілька днів його прихистив і гостинний Львів.



* * *
По завершенні концерту на Львівському вокзалі Денис Карачевцев розповів "Дню" про себе і свій проєкт, який народився на вулицях рідного міста, а тепер виходить і на міжнародний рівень.

-Я віолончеліст i харків'янин. Я щиро люблю та шаную своє місто, яке зараз героїчно переживає війну. Вірю, що ми можемо допомогти, і коли настане мир, ми відбудуємо наше місто і нашу країну.

Я запустив свій проєкт на вулицях Харкова для збору коштів на гуманітарну допомогу постраждалим та відновлення архітектури міста. Зараз метро стало саме тим місцем, яке дає людям укриття та відчуття безпеки. Харків - велике та живе місто, а метро - його кровоносна система. Завжди любив його прекрасні станції, які зараз стали не лише укриттям, а іноді й концертною залою, школою, художньою галереєю, і просто місцем, де люди можуть жити цілими сім'ями і навіть зі своїми улюбленими тваринами. Справжній промінь світла!

Якось я приїхав просто подивитися, але згодом ще й зіграв невеличкий концерт для маленьких учасників арт-проєкту, який започаткували на станціях метро.

Харків продовжує жити як місто, попри будь-які труднощі. Жити та дивувати весь світ своїм життям культурним, навіть під обстрілами. Команда "Харків- Музік-Фест" наприкінці березня організувала перший з початку війни живий концерт! Концерт відбувся у метро, і я також зміг взяти в ньому участь.

Велика любов та вдячність всім хто приймав участь та підтримував!

В моєму житті було дуже багато гастролей, але завжди повертався до рідного Харкова. Одного разу, ще до війни, перебуваючи кілька днів у місті, я був запрошений до участі у концерті Харківського молодіжного академічного симфонічного оркестру "Слобожанський", який відбувався у приміщенні Академії державного управління при Президентові України. Це був повноцінний проект європейського рівня за участі солістів, які приїхали з Німеччини, під керівництвом диригента з Греції, ми грали Третю симфонію ("Шотландську") Фелікса Мендельсона-Бартольді. Це був єдиний раз, коли я був у будівлі Академії. Після влучання ракети вона виглядає руїною на тлі таких же руїн. Але я хочу, щоб, коли настане мир, Харків став центром мистецької уваги та справжнім європейським культурним центром, бо кожен день музиканти та митці Харкова доводять, що ми це можемо, попри всі перешкоди та всі ворожі атаки.

Вже два місяці ми перебуваємо у стані війни. Війна - це жахливо, але треба не боятися, бо за нами правда, і кожен з нас може допомагати в цій боротьбі, кожен на своєму місці. І особливо важливо, хто знаходиться з тобою поруч.

Нині у Львові ми з моїм юним колегою, студентом Харківської консерваторії Валентином Катілевським, влаштували цей концерт на підтримку проєкту зі збору коштів на гуманітарні потреби й на відновлення міста Харкова.

Метою приїзду до Львова став студійний запис саундтреку, і користуючись нагодою, ми й заграли цей концерт з класичних творів - трохи вічного у місці, де ніколи надовго не затримуються.

Тож, сподіваємося, ті подорожні, які мали час і можливість нас слухати, повезуть із собою часточку нашої душі, яку ми вкладаємо у виконання музики. Ми й самі зараз такі ж подорожні, відірвані від дому. Ця спорідненість і єднання дає наснагу й віру у перемогу, надію на відновлення зруйнованих міст і селищ, впевненість у світле прекрасне майбутнє України!


Автор: Лариса Тарасенко
Джерело: Газета День



Інші:

Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
Ukraine_1.jpg