25 фестиваль класичної музики "Харківські асамблеї" запрошує! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
25 фестиваль класичної музики
Северін Денис
Власенко Аллін
25 фестиваль класичної музики "Харківські асамблеї" запрошує!
10 вересня 2016, субота
Поширити у Facebook

ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ – святкує 25-річчя з дня заснування!

Одноліток держави, фестиваль зростав та змінювався разом з нею. Незмінним залишалося лише одне прагнення – реальна, дієва інтеграція українського мистецтва у світовий культурний простір. Відповідаючи на вимоги суспільства, ми кожного року обираємо «героя» фестивалю – Митця, чия творчість та громадянська позиція зможе на цілий рік подарувати музикантам та слухачам віру у найкраще.

Протягом вже 25 років назва «Харківські асамблеї» та незмінний девіз «Противлення злу Мистецтвом» об'єднують вже декілька форумів, орієнтованих на підтримку та розкриття потенціалу творчої молоді нашої країни, на збереження та примноження кращих традицій класичної мистецької освіти, на припинення жахливої тенденції від'їзду молодих талановитих людей за кордон: це і Конкурс юних піаністів імені П. Луценка (1993-1997), Конкурс молодих піаністів в рамках «Шумановського» фестивалю (1995), численні проекти майстер-класів, з 2004 року безперервно функціонує Відкритий конкурс молодих виконавців та композиторів, розрахований на випускників музичних училищ та спеціалізованих музичних шкіл-десятирічок.

Цієї осені в рамках «Харківських асамблей» за ініціативи Ради молодих вчених при Міністерстві культури України планується абсолютно новий захід, аналогів якому в нашій країні не існує: це – відкритий фестиваль-конкурс музичного мистецтва, в якому зможуть взяти участь особи з вищою мистецькою освітою віком до 40 років включно. Участь в конкурсі надасть можливість молодим викладачам презентувати цінність унікального поєднання викладацької та творчої діяльності, притаманного перш за все мистецьким ВНЗ, що гідно представляють національні культурні надбання у європейському та світовому просторі. Цього року конкурс оголошено в двох номінаціях – «Фортепіано» та «Сольний спів», в журі запрошені видатні музиканти Європи та України.

Героєм ювілейного фестивалю обрано Фелікса Мендельсона-Бартольді – великого композитора, який «повернув» світові мистецтво Й.С. Баха, відкрив першу у Німеччині консерваторію та найголовніше – все життя боровся за об’єднання Німеччини. Сподіваємося, що магія музики Ф. Мендельсона не просто зачарує, а стане запорукою успіху на нашому шляху до майбутнього.

Гостями фестивалю нинішнього року є вже відомі харків’янам музиканти – диригент та скрипаль Юрій Насушкін (Іспанія-Україна), диригенти Аллін Власенко (Україна) та Дмитро Лісс (Росія), віолончеліст Денис Сєвєрін (Швейцарія), піаністи Вольфганг Манц (Німеччина), Лідія Стратулат (Іспанія) та Андрій Кутасевич (м. Київ), валторніст Жан П’єр Беррі (Франція-Швейцарія), скрипаль Антон Холоденко (Франція). Вперше завітають до Харкова гості з Німеччини Петер Розенберг (скрипка), Юлія Ремпе (сопрано), диригент Гвідо Румштадт. Також чекаємо на знайомство із трубачом Жераром Метрайє (Швейцарія) та піаністкою Пауліною Тукіайнен (Фінляндія).

Вже традиційно симфонічний оркестр ХНУМ імені І. П. Котляревського та хор ХНУМ імені І. П. Котляревського беруть найактивнішу участь у проведенні свята. Але ювілейний рік «надихає» й інші колективи на творчу співпрацю. Так, дуже приємно, що симфонічний оркестр ХНАТОБу імені М.В. Лисенка на чолі із головним диригентом закладу, народним артистом України Володимиром Гаркушей презентує цікавий проект спільно із швейцарськими музикантами (4 жовтня). А академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії під орудою випускника ХССМШ-і Дмитра Лісса, не дивлячись на напружений гастрольний графік, бере участь у ювілейному концерті до дня народження заслуженого діяча мистецтв України, професора Валерія Алтухова (11 жовтня, зал ХССМШ-і).

В програмі фестивалю майже весь спектр творчого доробку Ф. Мендельсона: симфонії, ораторіальні твори, увертюри, твори для фортепіано, скрипки, віолончелі, духових інструментів, ансамблів різного складу, камерного оркестру, вокальна музика, а також прем’єрні в Україні покази двох концертів для двох фортепіано з оркестром.

Традиційно у рамках фестивалю відбудуться концерт студентів Університету – стипендіатів Ротарі-клубів міста, концерти класів професорів Т.Б. Вєркіної (фортепіано), В.І. Доценка (гітара) та О.М. Щелкановцевої (віолончель), концерт викладачів фортепіанного відділу Харківського музичного училища імені Б. Лятошинського та спільний концерт кафедри спеціального фортепіано Університету мистецтв і відділу спеціального фортепіано ХССМШ-і, а також концерти кафедр камерного ансамблю, сольного співу, загального та спеціалізованого фортепіано.

Із нетерпінням чекаємо на ювілейний концерт до дня народження ініціатора та художнього керівника фестивалю – Тетяни Борисівни Вєркіної, ректора ХНУМ імені І.П. Котляревського, народної артистки України, професора, почесного громадянина м. Харків, кавалера ордена «За заслуги» (4 жовтня).

Як завжди, концерти фестивалю охоплять всі харківські сцени, відомі шанувальникам класичної музики: це велика, камерна та мала зали ХНУМ імені І. П. Котляревського, ХНАТОБ імені М. В. Лисенка, Будинок органної та камерної музики Харківської обласної філармонії.

Науково-практична конференція на тему «Фелікс Мендельсон-Бартольді: культурні ініціативи та художні приорітети» відбудеться з 7 по 9 жовтня.

Оргкомітет «Харківських Асамблей» висловлює щиру вдячність за незмінну підтримку Міністерству культури України, а також в.о Голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній та Міському голові Геннадію Кернесу, під патронатом яких проходить фестиваль.

Міжнародний фестиваль "Харківські Асамблеї"



Виконавці: Денис Северін
Диригенти: Власенко Аллін
Навчальний заклад: Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Харківські Асамблеї"
Джерело: Glavnoe.ua



Інші:

Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine