75 -ий концертний сезон відкриває Черкаський академічний заслужений український народний хор | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
75 -ий концертний сезон відкриває Черкаський академічний заслужений український народний хор
Черкаський академічний заслужений український народний хор
м. Тернопіль
11 вересня 2014, четвер, 06:30
Концертний зал Тернопільської обласної філармонії
75 -ий концертний сезон відкриває Черкаський академічний заслужений український народний хор

Виколисаний у Черкаському краї, на батьківщині Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського,Кирила Стеценка, Порфирія Демуцького, увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва і підняв його на найвищі вершини.Створений у травні 1957 року хор пройшов яскравий творчий шлях.

З перших років свого існування він заявив про себе як самобутній, неповторний своїм особливим звучанням на живій і міцній народній основі пісенний колектив, що черпає своє натхнення з народних джерел, збагачує перлини співучого фольклору мистецтвом класики.Засновником колективу і його першим художнім керівником був Кущ Микола Давидович.

У різні роки творчої діяльності його керівниками та головними диригентами були Андрій Хмара, Володимир Конощенко, Анатолій Пашкевич, Євген Кухарець, Петро Савчук, Олександр Стадник, Анатолій Авдієвський, Леонід Трофименко.

За роки натхненного служіння народу хор став лауреатом VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в м. Москва, лауреатом XIII Міжнародного фестивалю в м. Бургас (Болгарія).

За роки існування хору його репертуар поповнився сотнями кращих ліричних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і культуру України. На сцені оживають старі картини: чумаки з ярмарку, хороводи хлопців та дівчат в ніч на Івана Купала та на зелені весняні свята – і глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя.


Колективи: Черкаський академічний заслужений український народний хор
Концертні організації: Тернопільська обласна філармонія
Джерело: Тернопільська філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100910_024.jpg