На пошану Миколи Колесси | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
На пошану Миколи Колесси
Баришевський Антоній
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Криса Тарас
м. Львів
8 грудня 2016, четвер, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
На пошану Миколи Колесси

Виконавці:
Антоній Баришевський – фортепіано
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії (головний диригент, художній керівник Тарас Криса)
Тарас Криса – головний диригент

Програма:
Борис Лятошинський. «ГРАЖИНА», симфонічна балада
Сергій Прокоф’єв. Концерт для фортепіано з оркестром № 3
Микола Колесса. Симфонія № 2


103 роки життя, з яких понад 80 були присвячені мистецтву... Ім'я Миколи Колесси вже давно займає почесне місце серед корифеїв української музики. Його твори — неповторний симбіоз європейської школи та карпатського фольклору. Його підручники з диригування — основа для навчання багатьох поколінь. Львівська філармонія запрошує вшанувати пам'ять видатного композитора, диригента та педагога у часі його дня народження. 8 грудня о 19:00 — другий концерт, присвячений Миколі Колессі.

Якщо 6 грудня ви матимете змогу насолодитися народними обробками композитора та його батька, відомого фольклориста Філарета Колесси, то 8 грудня акцент змістить у бік класичної музики. У програмі — Лятошинський і Прокоф'єв. Вся повнота й краса симфонічного жанру, яку втілить Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси та Антоній Баришевський (фортепіано).

Розпочне вечір симфонічна поема “Гражина”, яка була створена Борисом Лятошинським на поему Адама Міцкевича. Вона виділяється на тлі інших творів композитора оригінальною побудовою. У ній автор майстерно зобразив фабулу літературного першоджерела, наповнив її мотивами польського фольклору і досягнув драматургічної цілісності твору.

Третій концерт Сергія Прокоф'єва теж виділяють як більш зрілий, збалансований та досконалий твій композитора, де юнацький запал поєднується з технічною майстерністю. Попри відсутність прямих фольклорних цитат, твій Прокоф'єва пронизаний російськими мотивами, характерними для народної творчості. А урочистий та оптимістичний настрій найкраще виражають дух самого втора.

І видатний твір самого Миколи Колесси — Симфонія №2, написана у 1966 році. Наповнена експресією симфонізму у поєднанні з фольклорними архетипами, вона здатна торкнутися найглибших струн душі. Через ліричну тему — до яскравого фіналу з гуцульською енергетикою — такою є одна з найвідоміших робіт композитора.


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Виконавці: Антоній Баришевський
Диригенти: Тарас Криса
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg