Новина |
|
|
|
|
У Національній опері попрощалися з Олександром Шаповалом
12 вересня заслужений артист України та доброволець ЗСУ загинув поблизу Майорська у віці 47 років
17 вересня 2022, субота
Поширити у Facebook
Сьогодні, 17 вересня, у Києві прощаються з солістом балету Національної опери Олександром Шаповалом. Віддати останню шану талановитому артисту, викладачу та захиснику зібралися рідні, друзі, колеги, учні та бойові побратими.
Скорботна церемонія розпочалася об 11:00 у фоє Національної опери України. Впродовж години, у пам’ять про полеглого героя лунали траурні мелодії та хоровий спів у виконанні артистів хору та оркестру театру.
Також, в театрі в пам’ять про артиста відкрили фотовиставку, що увіковічила його багаторічне служіння балетному мистецтву.
«Наша мистецька спільнота сьогодні осиротіла… Олександр Шаповал назавжди залишиться в наших серцях — не лише як харизматичний та талановитий артист.
Він став для нас прикладом сміливого, відчайдушного та доблесного воїна, готового до самопожертвування заради нашого майбутнього, майбутнього наших дітей та нашої України», — зазначив про загиблого героя генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна.
За словами заступника Міністра культури України Ростислава Карандєєва, вже найближчим часом, на фасаді будівлі театру планують встановити меморіальну дошку у пам’ять про полеглого Героя.
Роботі в рідному театрі Олександр Шаповал віддав 28 років. Закінчивши у 1993 році Київське державне хореографічне училище, свою кар’єру розпочав, як артист класичного балету.
З перших вистав Олександр зачарував глядачів своїм світлим, прекрасним та мужнім танцем, бездоганною майстерністю і переконливістю кожного образу, які створював на сцені.
У липні минулого року відбулася його бенефісна вистава у ролі Герцога де Гіза у виставі «Дама з камеліями». Ще до завершення танцювальної кар’єри у 2021 році він став викладачем дуетного танцю Київського державного хореографічного коледжу.
У перші дні війни Олександр приєднався до лав територіальної оборони. У квітні добровольцем пішов на війну. Був гранатометником. В рамках наступальної операції, їхній підрозділ був перекинутий в одну з найгарячіших точок фронту.
Миттєва героїчна смерть внаслідок мінометного обстрілу трагічно обірвала життя талановитого артиста.
У Шаповала залишилася дружина і двоє дітей. Попрощатися із загиблим прийшли кілька сотень людей. Серед них рідні, колеги, знайомі та побратими артиста.
Труну з тілом артиста винесли з театру під оплески присутніх.
Вічна пам’ять Герою та співчуття рідним! Сумуємо разом з вами…
Автор: ТЕТЯНА АСАДЧЕВА
Фото: Борис Корпусенко
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Джерело: vechirniy.kyiv
|