Віртуози 42. Героїка й лірика | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Віртуози 42. Героїка й лірика
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Хоровець Сергій
м. Львів
21 травня 2023, неділя, 06:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської філармонії
Віртуози 42. Героїка й лірика
Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"

Тема 42-го фестивалю «Віртуози» пов’язана із непростим часом, у якому живе і бореться Україна. Наші «музи не мовчать»: музиканти продовжують освітлювати шлях до перемоги своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця.

У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози; імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.
———

Зразок із золотого фонду української симфонічної музики ХХ століття, крім цього, перший концерт в абетці гітарних скарбів світу, а ще легендарний фортепіанний шедевр з юності польського генія: таким організатори запланували третій концерт з фестивального багатства «Віртуозів». 

Натхненний пишними весняними садами Королівського палацу Аранхуес, який побудували ще у XVI столітті, звучатиме саме той гітарний концерт, що приніс Хоакіну Родріго світове визнання як головного іспанського композитора ХХ століття та палкого революціонера інструменту гітари. 

Автор прагнув віддалити слухача від земних турбот та показати глибинну красу звуків в осерді природи, дати відчуття справжньої пристрасті до її бурхливої натури. Провідником у цей світ стане всесвітньо відомий іспанський гітарист Рафаель Серралле, що лише одним звуком здатен торкнутись сердець зачарованої публіки.

Так і фортепіанний концерт Фридерика Шопена, завершений ще до його 20-річчя, вирішує завдання найвищого мистецького польоту: захоплює з першої ноти. Як писав у листі до друга сам автор, «Концерт покликаний передати враження, яке виникає, коли око зупиняється на улюбленому краєвиді, що викликає в душі прекрасні спогади — наприклад, про чудову місячну весняну ніч».

Втілюватиме задум у життя солістка концерту Марія Клименко та Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під батутою Сергія Хоровця.

І про героїчну сторінку вже української історії, яку не маємо права забувати ні на мить, розповість увертюра Віктора Косенка. Кожна миттєвість нашого багатогранного життя розкриється впродовж імпрези новими барвами, і нагадає: задля цього різноманіття й існує музика.
 
Виконавці:
 • Рафаель Серралле, гітара 
 • Марія Клименко, фортепіано 
 • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
 • Сергій Хоровець, диригент
   
  Програма:
 • Віктор Косенко (1896–1938). «Героїчна увертюра» для симфонічного оркестру (1932)
 • Хоакін Родріго (1901–1999). «Аранхуеський концерт» для гітари з оркестром (1939)
 • Фридерик Шопен (1810–1849). Концерт для фортепіано з оркестром № 1 мі мінор (1830)


  Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
  Диригенти: Сергій Хоровець
  Концертні організації: Львівська національна філармонія
  Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"
  Джерело: Львівська філармонія

 •       © 2008-2024 Music-review Ukraine
  File Attachment Icon
  2.jpg