Новина |
|
|
|
|
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
15 квітня в Київській опері на Подолі представлять аншлагові постановки Раду Поклітару - «Жінки у ре мінорі» та «Довгий різдвяний обід»
12 квітня, субота
Поширити у Facebook
У цей вечір на глядачів чекає незабутня подорож крізь час і глибини людських почуттів:
«Жінки у ре мінорі» – балет, натхненний музикою Й.С. Баха. У його основі лежить трагічна історія про жіночу дружбу, що стала приводом для дивовижних багатофігурних композицій та проникливих дуетів.
Це вистава про здатність ризикувати, кохати, мужньо виходити з середовища (яке, звичайно, чинить опір до останнього) - й водночас про жіночність, якій пощастило розкритися і зустрітися зі справжньою благородною чоловічою мужністю: дует солістки і соліста в ці хвилини захоплює надзвичайно. І здається, ніби це історія однієї унікальної свавільної дівчини серед усіх «сірих куриць» (які, до речі, утворюють на сцені надзвичайно складну і дисципліновану геометрію ліній і фігур). Проте ре-мінорний клавірний концерт Баха - точно не про розподіл гендерних стереотипів.
Тож справа не в тому, що на афіші написано «жінки». А у тому, що доля будь-якої яскравої людини заслуговує на найкраще, як і доля будь-якого яскравого явища та доля будь-якого сильного натхнення. Адже сіра метушня й усіляка «суєта суєт» ненавидить його сильніше за бруд. Але той червоний клапоть неодмінно з'являтиметься знову і знову та бентежитиме ще когось…
«Довгий різдвяний обід» – балет-роздум про швидкоплинність життя. За короткі хвилини святкових зустрічей перед вами промайне дев’яносто років із життя родини Байярдів... Це хореографічна історія без повчань, але вона влучно спонукає замислитися: що по-справжньому важливо, і чим кожен із нас відрізняється від героїв на сцені?
Серед балетних вистав небагато знайдеться таких, де немає розподілу персонажів на головні, другорядні й «масовку»-кордебалет. У «Довгому різдвяному обіді» кожна роль - яскраве соло з неповторним малюнком, так само, як у численній родині з декількох поколінь. Де б не блукали її мешканці, якої долі людьми б не були - на Різдво обов'язково збираються довкола стола з запеченою індичкою, ще й, бува, приводять з собою когось.


|