Різдвяна зустріч: Мирослав Скорик & «Київ-Тріо» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Різдвяна зустріч: Мирослав Скорик & «Київ-Тріо»
Винницький Володимир
Пилатюк Назар
Хома Наталія
Бервецький Юрій
Скорик Мирослав Михайлович
м. Львів
27 грудня 2018, четвер, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Різдвяна зустріч: Мирослав Скорик & «Київ-Тріо»

Мирослав Скорик – композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства… і ще так багато почесних звань і беззаперечно заслужених нагород. Але це все офіційно. А якщо не заглядати до музичних енциклопедій і довідників, в яких ім’я Мирослава Михайловича займає одну з основних віх української музики?

Мирослав Скорик – легенда. Це прізвище знає кожен українець, навіть той, що не дуже то й цікавиться академічним музичним мистецтвом. Його твори на слуху. Вони впізнавані і, водночас, унікальні. Його музика до болю пронизана ніжністю і любов’ю до рідного краю. Лише він вміє так тонко і точно передати мелодикою і гармоніями шум смерек, вільний вітер Карпат, далекий відгомін трембіти…

Його доля була визначена ще до його народження і щедро обдарувала маленького Мирослава непересічним генієм і не менш геніальними наставниками. Чи ви знали, що рідною сестрою бабці майбутнього композитора була гордість української опери – Соломія Крушельницька? Саме вона розгледіла у хлопчика промінчики таланту і заохотила займатися музикою.

Важкі випробування довелося пережити Мирославу Михайловичу. У жорна нелюдського сталінського режиму потрапила родина Скориків – репресія і заслання в Сибір. Але й там юнак продовжує займатися і вдосконалюватися. Далі – повернення до рідного Львова, консерваторія, навчання у самого Людкевича.

А потім… потім Скорик творив! Всім відома музика до шедевру світового кінематографу «Тіні забутих предків», Опера «Мойсей», неперевершена поема-кантата «Гамалія», «Гуцульський триптих», «Спогад про Батьківщину» і ще багато-багато прекрасної, такої української музики.

Цього року, Мирославу Скорику 80. Львівська філармонія вітала ювіляра численними заходами на його честь під назвою «Рік Музики Мирослава Скорика».

27 грудня, напередодні світлих новорічних свят, відбудеться «Різдвяна зустріч: Мирослав Скорик & «Київ-Тріо», де прозвучать шедеври творчості великого композитора у виконанні музикантів світової слави:

Володимир Винницький – фортепіано

Наталія Хома – віолончель

Назарій Пилатюк – скрипка

у супроводі Симфонічного оркестру оперної студії ЛНМА ім. М.В, Лисенка під керівництвом диригента Юрія Бервецького виконають твори Мирослава Скорика:

Сюїта з музики до драми Лесі Українки «Камінний господар»
Концерт № 3 для фортепіано з оркестром
Концерт № 1 для віолончелі з оркестром
Концерт № 7 для скрипки з оркестром
«Карпатська Рапсодія»

Персоналії

ВОЛОДИМИР ВИННИЦЬКИЙ – ФОРТЕПІАНО
НАТАЛІЯ ХОМА – ВІОЛОНЧЕЛЬ
НАЗАРІЙ ПИЛАТЮК - СКРИПКА (УКРАЇНА)
ЮРІЙ БЕРВЕЦЬКИЙ - ДИРИГЕНТ (УКРАЇНА)
МИРОСЛАВ СКОРИК – ХУДОЖНІЙ КЕРІВНИК І ДИРИГЕНТ


Виконавці: Володимир Винницький, Назар Пилатюк, Наталія Хома
Диригенти: Юрій Бервецький
Композитори:Мирослав Скорик
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg