В Національній опері триває проект «Українські оперні зірки у світі» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
В Національній опері триває проект «Українські оперні зірки у світі»
Бондаренко Андрій
В Національній опері триває проект «Українські оперні зірки у світі»
11 лютого 2016, четвер
Поширити у Facebook

У лютому в Національній опері України триватиме проект «Українські оперні зірки у світі» – на сцену театру запрошуються українські співаки - світові оперні зірки.

13 лютого, напередодні Дня закоханих – опера «Любовний напій» Г. Доніцетті. Одну з головних партій (Белькоре) виконає запрошений соліст Маріїнського театру (Санкт-Петербург), Teatro Peal de Madrid (Мадрід), The Dallas Opera (Далас), The Israeli Opera (Тель-Авів), найперспективніший баритон сучасності - Андрій Бондаренко, який вже встиг підкорити серця київської публіки під час попереднього візиту до столиці (Євгеній Онєгін у однойменній опері П.І.Чайковського).

14 лютого – опера «Аїда», Дж.Верді. Радамес – Георгій Оніані, запрошений соліст багатьох оперних театрів світу. Він заявив про себе в Італії на сценах Ла Скала, театру Карло Феліче в Генуї, на оперному фестивалі Верді в Буссето і фестивалі в Равенні.

Партія Радамеса – одна із знакових в його репертуарі, він виконував її у Бонні, Познані, Ризі, Загребі і Макао. Також його було запрошено на прем’єру опери для виконання партії Радамеса, яку у Ереванскому театрі ставив відомий режисер Маріо Корраді.

До речі, саме ця партія вважається фатальною, бо вимагає одночасно віртуозності, сили, чистоти, яскравості в ансамблях і бездоганного володіння «верхами» в головній сольній арії. Тому не дивно, що саме Георгія Оніані запрошено на цю роль - його тенор-спінто вільно змінюється в діапазоні від героїчного звучання до ліричних нюансів з відповідними деталями, а дует Радамеса та Аїди, як вважають музичні критики, може вразити самих вибагливих поціновувачів вокального мистецтва. Партію Аїди виконуватиме Тетяна Анісімова.

17 лютого, продовжуючи любовну тематику - опера «Норма» (В.Білліні) - вічна історія любовного "трикутника" та самопожертви в ім'я кохання, у якій також співатиме Георгій Оніані (Полліон).

21 лютого – опера «Травіата» Дж. Верді. У ролі Жоржа Жермона – баритон, соліст Opernhaus Zürich (Цюріхський оперний театр, ШвейЦарія) Валерій Мурга.

Валерій Мурга закінчив Національну музичну академію України ім. Чайковського (клас професора Віктор Куріна). Від педагога, який вивів на оперну сцену багатьох сучасних оперних виконавців, Валерій «успадкував» саме роль Жермона, яку Курін виконував ще у 1968 році.

24 лютого - історія трагічного кохання - опера «Кармен» Ж. Бізе, в якій Валерій Мурга виконає партію Ескамільо.

*****

Андрій Бондаренко - один з найперспективніших молодих баритонів сучасності, якому пощастило працювати з Айвором Болтоном, Янником Незе-Сегеном, Володимиром Ашкеназі, Енріке Маццолою, Кирилом Карабицем, Ендрю Літтоном, Теодором Курентзісом, Майклом Штурмінгером, Омером-Меіром Веллбером і Михайлом Татарниковим.

Андрій Бондаренко

Протягом 2014-2015 рр. у творчому доробку співака участь у новій постановці «Богеми» і «Дона Паскуале» в Цюріхському оперному театрі, головні партії в «Євгенії Онєгіні» і «Білле Бадде» в оперному театрі Кельна. Крім того, «Пеллеас» в Шотландської опері, «Онєгін» в Берлінському оперному театрі і «Любовний напій» в Баварському державному оперному театрі в Мюнхені. Серед недавніх ангажементів - головна партія в «Євгенії Онєгіні» у Кельні, постановки Штутгартського державного театру, Оперний театр в Сан-Паулу, Опера Далласа і Маріїнський театр. Дебютний сольний концерт у Уігмор-Холі, партія Графа у «Весіллі Фігаро» в Королівському театрі Мадрида і Австралійському оперному театрі, партія Роберта в «Іоланті» у супроводі Гюрценіх-оркестру і на сцені Опери Далласа, партія Марселя в «Богемі» Баварського державного оперного театру в Мюнхені і Цюріхського оперного театру, а також кантата «Весна» Сергія Рахманінова у супроводі Лондонського філармонічного оркестру.

Георгій Оніані – тенор, запрошений соліст оперних театрів Європи. Народився в Грузії, закінчив Тбіліську державну консерваторію і продовжив навчання в Мюнхені та в Академії при Ла Скала в Мілані.

Георгій Оніані –

Його перша оперна партія - Альфредо (Травіата) у Державному театрі Тбілісі, до якого він час від часу повертається, щоб виконати головні ролі. Дебют Оніані в Італії на фестивалі MusicaRiva. Незабаром він був запрошений співати Ріккардо в опері Дж.Верді «Оберто, граф Сан-Боніфачо» в Ла Скала в Мілані, таким чином, почалась його міжнародна кар'єра.

Валерій Мурга - баритон, соліст театру Опернхаус у Цюріху.

Валерій Мурга


Закінчив Національну музичну академію України ім. Чайковського. Валерій Мурга дипломант 41-го Міжнародного конкурсу вокалістів у Тулузі (Франція, 1996), дипломант і призер конкурсу Жуліан Гайая в Памплоні (Іспанія, 1998), володар другої премії конкурсу Марії Каллас в Афінах (Греція, 1997), фіналіст найпрестижнішого конкурсу BBC Singerof світу ("Співак світу") в Кардіффі (Великобританія, 1999).

З 1997 по 1999 був солістом Національної опери України, де виконував провідні партії: Дон Жуан ("Дон Жуан"В.Моцарт), Жермон ("Травіата", Дж.Верді), Ескамільйо ("Кармен", Ж.Бізе), Євгеній Онєгін ( "Євгеній Онєгін", П.Чайковський), Шонар ("Богема", Дж.Пуччіні).

Валерія Мургу можна почути у відомих театрах Європи, таких як Megaro (Афіни), Лісеу (Барселона), Staatsopera (Берлін). В репертуарі співака партії: Маркіза ді Поза ("Дон Карлос", Дж.Верді), Князя Ігоря ("Князь Ігор", О.Бородін), Шакловитого ("Хованщина", М.Мусоргський), Скарпіа ("Тоска", Дж.Пуччіні), Єлецького ("Пікова дама", П.Чайковський), Грязного ("Царська Наречена" М.Римський-Корсаков).


Виконавці: Андрій Бондаренко
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine