«Kharkiv Music Fest-2018» розпочинається! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Kharkiv Music Fest-2018» розпочинається!
Драган Мирослав
Рапіта Оксана
Ансамбль
Львівський камерний оркестр
Скорик Мирослав Михайлович
Голинська Ольга Арсеніївна
Пірієв Олександр Валерійович
Христенко Станіслав
Скорик Мирослав Михайлович
«Kharkiv Music Fest-2018» розпочинається!
13 березня 2018, вівторок
Поширити у Facebook

Це фестиваль класичної музики, але його мета – показати, якою вона може бути різною. Джазовою чи авангардною. Виконаною у жанрі комедійного музичного шоу чи такою, що звучить наживо у торговельних центрах, на ринках, в аеропортах, на вокзалах навіть у метро.

Тож «Kharkiv Music Fest» – це сім концертів на будь-який смак у трьох залах (Харківський національний театр опери і балету імені Миколи Лисенка – великий і малий зали, Харківська філармонія). У програмі – симфонічні твори українських, європейських, американських композиторів у виконанні солістів і диригентів світового рівня із Австрії, Німеччини, Польщі, США та України – зі Львова, Києва, Дніпра, Одеси та Харкова.

«Kharkiv Music Fest» – ще й низка спецпроектів: від святкування дня народження Йоганна Себастьяна Баха (333 роки), створення власного оркестру з 20-ти найкращих представників музичної еліти країни до розмальованих місцевими художниками та дизайнерами піаніно.

Проект «Бах-333»: Бах-марафон за участю дітей із ДМШ, професійних музикантів, аматорів і колективів Харкова у спецпроекті «Відкрите Бах-піаніно»; всесвітнья акція «Бах у метро»; музика в ефірі радіостанцій («Бах на радіо»); екскурсії «Бах у Харкові» для туристів і мешканців міста; звучання музики Баха у пивних і кав’ярнях; кульмінація дня – гала-концерт Фестивального оркестру за участю музикантів із різних міст України.

Натхнений усесвітньо відомими проектами на кшталт «Play me, I’m yours та Sing for Hope», «Kharkiv Music Fest» представляє власний – «Art&Piano: грай яскраво». Протягом фестивалю на 9-ти локаціях міста стоятимуть 9 піаніно, подарованих харків‘янами і розмальованих відомими харківськими художниками.

Старт унікального проекту відбудеться просто перед концертом-відкриттям 14 березня: усі піаніно зазвучать одночасно разом у ХНАТОБ ім. М. Лисенка. На цих інструментах-інсталяціях зможуть грати всі охочі, а у вихідні проходитимуть заходи за участю учнів ДМШ. По завершенні фесту інструменти передадуть до дитячих освітніх і культурних закладів.

Під час фестивалю звучатиме українська музика у виконанні молодих талановитих музикантів. Перед деякими виступами виконавці розповідатимуть про музику, яку гратимуть. Адже надважлива місія «Kharkiv Music Fest» – просвітницька.

Фестиваль започаткував низку освітніх програм. Плануються серія лекцій у загальноосвітніх школах, лекція-концерт для студентів медуніверситету, лекція-презентація для дітей 2-6-ти років у центрі для дошкільнят тощо. Також у планах – організація круглого столу, на якому йтиметься про важливість культурних подій у маленьких містечках, відвідування ДМШ Харкова та області з майстер-класами, відкриті репетиції для школярів. Просвітницька місія «Kharkiv Music Fest» перетинається з його соціальною складовою: 27 березня у Будинку офіцерів відбудеться благодійний концерт для дітей із дитячих будинків, інтернатів, ветеранів АТО, дітей ветеранів АТО за участю музикантів фестивалю.

Тобто «Kharkiv Music Fest» свідчить: класична музика й дотичні до неї світи – не елітарна закрита територія, у якій тусується каста обраних. Це – щоденна музика нормального, насиченого, цікавого, плідного, сповненого надії життя, характерного для пересічних людей.

Організатори фесту прагнуть створення музичного фестивалю світового рівня, який би приваблював різноманітну публіку, зокрема туристів, що спеціально узгоджували б свої маршрути з датами проведення «Kharkiv Music Fest». Такий підхід дасть фестивалю унікальну можливість бути суголосним із багатьма сучасними європейськими імпрезами, налаштувати активну співпрацю з культурного обміну не тільки між містами України, а й країнами, що вельми актуально для нас у контексті інтегрування у світовий культурний простір.

«Kharkiv Music Fest» ініційований зіркою класичної музики, диригентом і піаністом, харків’янином Станіславом Христенком. Лауреат понад 30-ти міжнародних конкурсів в Італії, Іспанії, Японії, Кореї, Словаччині, Україні, Казахстані, США, володар престижного звання «Steinway Artist» презентує рідному місту й Україні безпрецедентний, майже двотижневий марафон, щоби запалити любов’ю до інтелектуальної музики насамперед молодь та об’єднати громаду навколо мистецьких подій.
Станіслав Христенко, арт-директор «Kharkiv Music Fest»: «Ми спілкуємося з молоддю і хочемо, щоб, наприклад, фізіотерапевт, який не знає жодної ноти, знав усі твори Баха, як один мій знайомий із Брюсселя. Щоб власник пекарні запрошував до себе додому гостей і проводив для них концертну серію, у якій би звучала класична музика. Щоби програміст компанії Google після важкого робочого дня йшов до спеціальної кімнати, наданої компанією, аби грати класичну музику на роялі. Ми робимо фестиваль для того, щоб у сьогоденні і майбутньому музиканти не тільки не їхали, а навпаки – приїздили сюди. Нехай концертні сцени ХНАТОБу імені Миколи Лисенка та Харківської філармонії опиняться серед найпрестижніших сцен Європи та світу».

Сергій Політучий, президент «Kharkiv Music Fest»: «Нам пощастило жити в чудовому місті, яке завдяки талановитим музикантам, художникам, письменникам і науковцям відоме як інтелектуальна й культурна столиця України. У прагненні зробити Харків справжнім “місцем сили” для творчих людей з усього світу ми вирішили започаткувати традицію проведення в нашому місті масштабних іміджетворчих заходів, котрі мають на меті об’єднати одночасно на різних креативних майданчиках видатних українських і зарубіжних музикантів. Саме таким має стати “Kharkiv Music Fest” – міжнародний фестиваль, програма якого передбачає десятки концертів і нестандартних освітніх лекцій про музику за участі музикантів з України, США, Європи, Азії».

Ігор Тулузов, генеральний директор «Kharkiv Music Fest»: «“Kharkiv Music Fest-2018” об’єднає мудрість вічного з яскравістю і драйвом сучасного музичного мистецтва і принесе цей неймовірний мікс у дар глядачам. Сім днів, сім подій на найкращих сценах міста. Непересічні та дивовижні музичні події на найнесподіваніших майданчиках Харкова»


Автор: Ольга Голинська
Колективи: Ансамбль "Рикошет", Львівський камерний оркестр "Академія"
Виконавці: Мирослав Драган, Оксана Рапіта
Диригенти: Мирослав Скорик
Композитори:Мирослав Скорик
Музикознавці: Ольга Голинська
Діячі мистецтв: Олександр Пірієв, Станіслав Христенко
Концертна організація: Харківська обласна філармонія, Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: mus.art.co.ua



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Screenshot.png