ОДЕСЬКА ОПЕРА. НОВИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕЗОН РОЗПОЧАТО | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
ОДЕСЬКА ОПЕРА. НОВИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕЗОН РОЗПОЧАТО
Тараненко Оксана
ОДЕСЬКА ОПЕРА. НОВИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕЗОН РОЗПОЧАТО
11 серпня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

8 серпня відбулися загальні збори колективу Одеського національного академічного театру опери та балету. 

Обговорювали підсумки роботи театру за період воєнного стану, зокрема у 213 сезоні; плани та перспективи роботи на новий сезон;

Відкрила збори колективу Генеральна директорка-художня керівниця театру Надія Бабіч. Очільниця колективу розпочала свій виступ із слів подяки Силам Оборони країни, славним ЗСУ за життя та можливість працювати і творити. Після чого пролунала хвилина мовчання пам'яті усіх, хто віддав своє життя за Україну, пам'яті загиблого на фронті артиста балету театру Ростислава Янчишена.

У своєму виступі пані Надія зупинилася не тільки на подіях сезону, що минув, а й на тому, як жили і працювали в складний і відповідальний період повномасштабного вторгнення російського ворога в Україну. Адже, попри усі складнощі, за час війни, з 17 червня 2022 року по 01 серпня 2023 року, театр представив понад двісті вистав і концертних програм, які відвідало 67 тисяч 345 глядачів. Cпромоглися випустити у світ нові творчі проєкти, зокрема прем'єри - сучасну українську оперу Олександра Родіна за мотивами творчої спадщини Тараса Шевченка "Катерина", балетні виставі на музику Б. Павловського "Білосніжка" та на музику Ю. Шевченка "Дюймовонька"; балет- гала "Сюїта a la danse" та оновлену редакцію "Дон Кіхоту" Мінкуса; низку концертних імпрез - "День народження Перлини", "Містерія Різдва", "Одеська опера - українська душа Європи", "Ми є", "Опера крізь сторіччя". В репертуарній афіші з'явилися нові проєкти - інтерактивний мистецький цикл "Нова музика України", метою якого є підтримка та промоція актуальних творчих надбань у сфері вітчизняного мистецтва та серія ексклюзивних освітньо-мистецьких імпрез "Подорож маленького музиканта". Взяли участь у проєкті "We play for Ukraine", мета якого - мистецьке об'єднання заради миру в Україні та не порушили традиції проведення фестивалю мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері".
Однією з найвагоміших подій сезону, європейським визнанням нашої роботи стало здобуття престижної міжнародної нагороди "International Opera Awards" - "Оперного Оскара" у номінації "Найкращий оперний театр". Журі особливо відзначило мужність і стійкість колективу театру, який продовжував працювати попри виклики воєнного часу.

Протягом сезону театр активно діяв на підтримку ЗСУ: як фінансову і ресурсну, так і творчу. Провели понад 20 концертів у місцях дислокації наших захисників в Одесі та області. На кошти, які зібрав колектив театру, профспілкова організація придбали і відправили на фронт біноклі з далекомірною сіткою і компасом, для Територіальної оборони Одещини - комплекти засобів індивідуального захисту.

Продовжували наближати Перемогу на міжнародному мистецькому фронті, розвивати культурну дипломатію. Працювали в рамках мистецької колаборації з театрами та митцями Італії і Японії; мали за честь представляти театр у складі професійного міжнародного журі, на мистецьких наукових форумах та конференціях під егідою Асоціації "Opera Europe" в Угорщині, Швейцарії, Італії тощо. Гастролювали в різних країнах світу, зокрема Португалії, Греції, Нідерландах, Франції, Естонії, Молдові, Румунії. Тож сьогодні імена наших солістів опери, солістів та артистів балету, режисерів, диригентів та хормейстерів, артистів оркестру і хору на повний голос заявляють про Україну всьому світові.

Зрозуміло, що часи, у яких живемо нині, не сприяють масштабному плануванню, проте театр продовжуватиме невпинно працювати та готовий реалізовувати проєкти і плани сезону - 214-го. Насамперед, це восьмий фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері", який відкриється у День Незалежності України - 24 вересня і триватиме до 23 серпня. Наразі, зважаючи на обставини, адміністрація театру свідомо відмовилися від фінансування фестивалю з обласного та міського бюджетів, адже ті кошти сьогодні мають бути спрямовані на захист Одеси і Одеського регіону. Тому розраховуємо на власні сили і можливості, намагаємося залучити альтернативні джерела фінансування.

А ще у планах театру у 2023-2024 р.р. - підготовка до постановки оперети Іоганна Штрауса "Кажан" або "Летюча миша"; поновлення в українській редакції вистави Перголезі "Служниця пані" (листопад 2023); постановка опери Доніцетті "Дон Паскуале" (лютий-березень 2024); постановка балету "Снігова Королева" на музику фінського композитора Томаса Кантелінена (травень-червень 2024), восени - постановка балету "La Folia" на музику Олександра Родіна.
Продовжується промоція гастрольної діяльності. Колектив театру готується до гастролей у Греції і Нідерландах; в планах - гастрольне турне до Бельгії; тривають перемовини щодо гастролей у Норвегії, Данії, Ірландії та Японії.

На завершення виступу генеральна директорка-художня керівниця театру подякувала усім членам колективу за плідну роботу: "Дякую всім, хто ні на мить не припиняв роботи. І все це попри і поміж тривог, вибухів, блекаутів, морального навантаження. Герої не обов'язково мають сталеві м'язи, вони мають сталевий дух. Ви - саме такі герої, і скільки неймовірних людських якостей у наших театральних людей виявила ця війна! Тож, хай славетні сторінки нашої театральної історії якомога скоріше стануть мирними! Завдячуємо ЗСУ за життя і творчість! Міцно тримаймо мистецький фронт! Разом наближаймо Перемогу! Слава Україні!"

Колектив театру привітали із початком нового сезону та коротко поділилися планами т. в. о. головного диригента театру Володимир Врублевський, головний хормейстер Валерій Регрут, завідувач балетної трупи, заслужений артист України Гаррі Севоян, режисерка Оксана Тараненко.
Наприкінці зборів чимало співробітників - представників художнього персоналу, служб забезпечення, технічно-інженерних підрозділів та інших структурних ланок були відзначенні грамотами за активну участь у творчому і громадському житті театру, свідому патріотичну позицію, вірність справі. Профспілкова організація театру зі свого боку матеріально заохотила нагороджених.

Від імені адміністрації та колективу театру спеціальні подяки за гідне виконання високої патріотичної місії - захисту України від російського агресора, особистий внесок у збереження Незалежності та Державності, а також матеріальне заохочення були направлені членам театрального колективу, які служать в лавах ЗСУ. Тож віримо і сподіваємося на творчий, натхненний, незламний сезон! Разом - до Перемоги!


Діячі мистецтв: Оксана Тараненко
Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: Одеський Національний Академічний театр Опери та БалетуІнші:

14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
Корифей Національної філармонії Анатолій Паламаренко в проєкті Анатолія Матвійчука
13 червня - відкриття фестивалю української музики в українському кіно Soundtrack:Ukraine
Сумська обласна філармонія закінчила 86-й концертний сезон
У російському полоні вже третій рік перебувають учасники трьох військових оркестрів з Маріуполя
DOMUM
11 червня у філармонії особливий концерт. Еротична Арфа і войовнича Туба: любов і сила
"Греммі в бароко": українська опера отримала престижну музичну нагороду
“Діалоги кармеліток” - вперше на українській оперній сцені!
У Черкасах виступила Людмила Монастирська
Вітаємо з Днем журналіста!
Український реліз "Українське бароко: Concordacii Animos"
Це захват: на музичному конкурсі у Бельгії переміг українець – з ним сфотографувалася королева
8 червня у Національній філармонії гастролі Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії з двома прем`єрами
“Соля”
Український скрипаль вперше в історії виграв першу премію музичного конкурсу Queen Elisabeth Competition
День народження органа запрошують святкувати у Львівському органному залі
Олена Зеленська на концерті класичної музики
Зразковий хор "Gloria" з Житомира на Міжнародному конкурсі у Польщі виборов "золото" в трьох номінаціях та спецприз
Розпочинається Восьмий Відкритий міжнародний музичний маратон пам'яті Василя Сліпака WLIVE
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
«Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Червень з Національною філармонією
«Дударик» у супроводі естрадного оркестру співатиме «Пісні перемоги» у Львівській філармонії, щоб зібрати кошти для ЗСУ
Червень в Органному залі: музика, яка підтримує, події, які запамʼятовуються
У Лондоні британський оркестр виконав повністю українську симфонічну программу
 Львові відкрили виставку до 120-річчя прем’єри опери «Мадам Баттерфляй»
Симфонія «Любов» Богдани Фроляк: світова прем’єра 2 червня
Червень в Національній опері України
1 червня у на сцені Національної філармонії України прем`єра нового мюзиклу "Бременьскі музики"
Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
В Ужгороді перейменують вулицю Василя Сурикова на вулицю Мирослава Скорика
Літо розпочнеться з музичного фестивалю у Рівному
Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
Київська опера - 31 травня - 2 червня
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
“Украдене щастя”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100910_058.jpg