”Бетховен, Франк, Шалигін, Полева” | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
”Бетховен, Франк, Шалигін, Полева”
Півненко Богдана
Польова Вікторія Валеріївна
м. Київ
29 лютого, четвер, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
”Бетховен, Франк, Шалигін, Полева”
Так називається програма, на яку запрошують 29 лютого до Національної філармонії віртуозні музикантки - Богдана Півненко та Анна Хмара

Зірковий дует скрипальки Богдани Півненко та піаністки Анни Хмари подарують вишуканий вечір української камерної музики.

Дует – лауреат Міжнародних конкурсів камерної музики, учасник престижних фестивалів. Де б музикантки не виступали, у програмах їхніх концертів завжди присутня українська музика, яку вони активно пропагують як на національному, так і на світовому рівні.

Програма нинішнього концерту представить твори сучасних українських композиторів – Максима Шалигіна та Вікторії Полевої.

Прозвучать і шедеври Бетховена і Франка, на створення яких митців надихнули конкретні видатні скрипалі-віртуози свого часу.

У 1803 р. Людвіг ван Бетховен познайомився у князя Ліхновського з молодим скрипалем Джорджем Бріджтауером. Цей музикант - син чорношкірого вихідця з острова Барбадос.

Він рано почав грати на скрипці, перші уроки музики отримав від Йозефа Гайдна, а вже в одинадцятирічному віці давав концерти і заявив про себе як чудовий віртуоз. Бетховен написав для нього сонату з іронічним епіграфом: «Мулатська соната, складена для мулата Бріджтауера, великого блазня і мулатського композитора».

Саме Бріджтауер став першим виконавцем сонати, але при публікації твір присвятили не йому, а іншому музикантові – Родольфу Крейцеру, який вважався найкращим скрипалем свого часу.

Соната французького композитора Сезара Франка написана 1886 року і є єдиним зразком цього жанру в спадщині автора. Її рукопис Франк відправив як весільний подарунок до Брюсселя своєму земляку та першому її виконавцю, знаменитому бельгійському скрипалеві Ежену Ізаї.

ПРОГРАМА:
Л. Бетховен Соната № 9 («Крейцерова»), М. Шалигін «Янгол»
С. Франк Соната, В. Полева «Душа»


Виконавці: Богдана Півненко
Композитори:Вікторія Польова
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg