На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!" | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
На концерті пам'яті Михайла Чембержі
На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!"
20 травня 2024, понеділок
Поширити у Facebook
Джерело: Ізмаїл Вечірній

80-річчю з дня народження Михайла Чембержі був присвячений звітний концерт "Там, де музика звучить!" школи, яка носить ім'я цього славетного діяча культури.

Концерт проходив у Ізмаїлі у міському БК ім. Т. Г. Шевченко 17 травня.

Концерт відкрив хор старших класів, переможець обласних та регіональних конкурсів (керівник Ірина Беркуця, концертмейстер Маріана Співак), який виконав пісню Михайла Чембержі "Рідна Вітчизна" і ще декілька гарних пісень. Соло виконували Богдана Чілік та Ольга Димитрова (викладач Тамара Годованець).

З екрану проектора публіку в залі для глядачів та артистів привітав син Михайла Чембержі Андрій Чембержі.

Він розповів біографію батька, про його життя та роботу в Ізмаїлі та просив передати подарунок школі - останній рукопис батька: монографію "Професія - композитор", яка адресована сучасним музикантам, викладачам,студентам, музикознавцям і де надаються безцінні поради майбутнім музикантам і композиторам.

Вийшла на сцену директор Ізмаїльської музичної школи, яка носить ім'я маестро, Тетяна Хімченко. Вона показала безцінний зошит, подарований нашій школі та пообіцяла застосувати у навчанні дітей усі інновації та напрацювання маестро.

Флейтист Тимофій Власов викликав захоплення глядачів не тільки віртуозною грою на флейті та тим, що він вже лауреат І премії регіонального фестивалю- конкурсу "Вінок Дунаю", а ще й тим, що він зовсім ще юний артист, як то кажуть - маленький - та удаленький.

Потім на сцену вийшла переможниця багатьох обласних та регіональних конкурсів, стипендіат голови Одеської обласної ради "Обдарованим дітям Одеської області на 2024 рік" - Богдана Чілік (викладач Тамара Годованець) та заспівала улюблену пісню українського слухача "Квітка душа".

А зразковий ансамбль скрипалів "Елегія" (керівник Любов Косачова) зворушив глядача до сліз елегією "Серце Маріуполя".

Козацький марш на радість глядачеві на тромбоні зіграла Вікторія Романенко (викладач Віктор Талько, концертмейстер Маріана Співак).

Бурхливими оплесками зустрічали у цей день піаністок - переможниць багатьох всеукраїнських, міжнародних, обласних, регіональних конкурсів - фортепіанний дует у складі: Анастасії Донкоглової та Феофіли Донкоглової (викладач - Ірина Долинська), а один із номерів дівчата зіграли разом зі своїм педагогом - троє за одним фортепіано!

У процесі ведення концерту, у репризах, ведуча концерту Олена Макарова багато розповідала про Михайла Івановича. Наприклад, що він дуже любив дітей і посвятив їм багато творів.

Фортепіанні та вокально-хорові збірки "Музичні картинки", "Мрії веселкові", "Ранкові лучі", "Світ навколо" написані спеціально для залучення дітей до творчого процесу та, навіть, до співавторства.

На питання: "В якому жанрі цікавіше працювати?", Михайло Чембержі завжди відповідав, що всі жанри для нього цікаві. Така позиція композитора цілком узгоджується з тим розмаїттям жанрів, які представлені в його творчому доробку. Про це ми дізнались від ведучій концерту. Він є Членом Національної спілки композиторів України та Членом Національної спілки театральних діячів України. Він автор 2-х симфоній, 2-х опер, 3-х балетів, ряду симфонічних і камерно-оркестрових творів, інструментальних концертів. Окрім цього, спектр його жанрових зацікавлень охоплює вокальні твори - це хорові концерти та численні пісні для дітей.

Та й на самому концерті пролунало багато творів Михайла Івановича.

Маргарита Балабан зіграла на 
фортепіано п'єсу маестро - "Ніч" (клас Ірини Долинської). Переможці обласного конкурсу 2023 року і багатьох регіональних фестивалів-конкурсів вокальний ансамбль "Намистечко" (керівник Ірина Беркуця) заспивав пісні Михайла Чембержі - "Я і соловейко" (солістка Ксенія Ніколова, концертмейстер Ольга Мельникова) і "Колискову для мами" (концертмейстер Маріана Співак).

Артем Свиридов, лауреат ІІ премії регіонального фестивалю-конкурсу "Вінок Дунаю", буквально вразив слухачів віртуозною грою на акордеоні (викладач Світлана Баско).

Далі лауреат ІІ премії регіонального фестивалю-конкурсу "Вінок Дунаю" Даніїл Друмов (викладач С. Вакуленко, концертмейстер К. Сілаєва) зіграв запальний "Чардаш".

Як завжди великий врожай глядацьких захоплень зібрав Інструментальний ансамбль під керівництвом С. Баско. Це лауреат І премії обласного конкурсу ансамблів народних інструментів, якій зіграв на ювілейному концерті "Київський вальс" и "Лібертанго".
Давид Міхалакі, молодий бессарабський соловейко (викладач Т. Годованець, концертмейстер О. Мельникова) заспівав пісню "Цвіт Землі" - публіка щиро та вдячно йому аплодувала.

Як завжди улюбленці публіки народний вокальний ансамбль "Камертон" (керівник Аліна Чабан) визивали захоплення глядачів. Пісні "Не забудь", "Троянди на пероні", "Ти до мене не ходи" в їх виконанні були неперевершені.

Могутнім прощальним акордом та логічною точкою в ювілейному концерті стала пісня "Земна моя зоря" Михайла Чембержі у виконанні Ірині Беркуці.

Дякуємо школі імені маестро Чембержі за свято музики і натхнення, патріотизму и віри в процвітання рідної держави!






Автор: Оксана Картельян
Джерело: Ізмаїл Вечірній



Інші:

Моцарт крізь століття
«Борітеся — поборете!»
Враження про моновиставу «ІРА»
“Духова музика — музика єднання”.
Фільм «СЛІДИ» здобув Panorama Audience Award на Берлінале — головну глядацьку нагороду секції Panorama для документального кіно
У Loft Stage «Харків Опера» відбувся концерт-реквієм «Соколята»
«Пісні. Арії. Поцілунки. Кохання»
«Снігом білим»
У Тернополі відбувся благодійний концерт "Ода стійкості"
«AXIS. Візії Півночі»
Враження про концерт «Любовні сповіді. Ніжність і пристрасть»
«Тенор – король опери»
Ми любимо інтимно…
Львівський хор музичного ліцею ім. Крушельницької виступив у Кафедральному соборі міста Барі в Італії
LOVE TANGO: кропивничани вигуками "Браво!" зустрічали виступ "Fuego Orchestra"
"ХІТИ 2000-х: Love": як у полтавській філармонії святкували День закоханих
«Фауст» Гуно в Баварській державній опері: знову опера про війну
«Музика сердець»
“Love & Music Show”
«Там, де живе любов»
Романтичний концерт
Різні історії минулого і сьогодення
«Генератор кохання». 12 лютого у концерт-холі "Юність", на честь дня закоханих - відбувся концерт
«Музична валентинка для закоханих»
На сцену «Харків Опера» знову повернулася «Флорія Тоска» Джакомо Пуччіні
«Пори року» - музика, яка є прекрасною і непідвладною часу!
Живий простір, що дихає свободою
У Тернополі відбувся вечір пам’яті видатного композитора Юрія Кіцили
Стійка і творча «Харків Опера»!
Казка в опері
Бродвей у…Хмельницькій філармонії
«Ера Водолія»
Фільми програми «Повний короткий» вже на шляху до глядачів!
"Крізь століття"
Враження про музичний перформанс «Відень. Каваштадт»
У Рівному відбулась прем’єра «Лісової Мавки»
Легендарна класика
«Вечір англійських сюїт»
Герої Гюго ожили в балеті
Маестро Юрій Янко виступив у Чернігові
      © 2008-2026 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
50.jpg