Національна опера - афіша квітня | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національна опера - афіша квітня
Магера Сергій
Монастирська Людмила
Позняк Алла
Штонда Тарас
Дядюра Микола
Макаренко Герман Георгійович
Станкович Євген Федорович
Шевченко Юрій Валентинович
Національна опера - афіша квітня
Це різнобарв’я вистав та подій
2 квітня, вівторок
Поширити у Facebook

Тут і кращі зразки світової та української оперної та балетної класики, і дві опери за участі неперевершеної Людмили Монастирської («Аїда» Дж.Верді і «Турандот» Дж.Пуччіні).

Не забули і про юних глядачів, на яких чекають опера «Кіт у чоботях» та балет «Пригоди Піноккіо» Юрія Шевченка…

Розпочинається квітень зі знаменитого балету "Лілея" Костянтина Данькевича. Свого часу ця зворушлива та лірична вистава стала одним з перших хореографічних втілень шевченківських поетичних образів.

Відомий український композитор та автор твору, блискуче інтерпретуючи український народний мелос, створив виразну танцювальну музику з розгорнутими лейттемами головних героїв.

У головних ролях провідні солісти театру: Тетяна Льозова (Лілея) та Ярослав Ткачук (Степан). У ролі головного антагоніста - Ян Ваня (Князь). Диригент - Герман Макаренко.

Показ відбудеться у четвер, 4 квітня о 17:00.

Також цього місяця глядачі побачать:Людмила Монастирська в головній ролі в опері

5 квітня (п'ятниця) о 17:00 - опера Джузеппе Верді "Аїда". Монументальний, грандіозний та видовищний твір був написаний композитором на замовлення єгипетського уряду на честь завершення Суецького каналу.

Музика з перших нот зачарувала слухачів з усього світу, і вже понад 150 років "Аїда" залишається однією із найпопулярніших та видовищних оперних вистав світу.

У головній ролі глядачі побачать неперевершену Людмилу Монастирську, яка на думку музичних критиків є з найкращих сучасних виконавиць цієї партії у світі.

Також у ролях: Олег Злакоман (Радамес), Алла Позняк (Амнеріс), Тарас Штонда (Амонасро), Сергій Магера (Рамфіс), Володимир Тишков (Фараон) та інші. Диригент - Микола Дядюра.

6 квітня (субота) о 15:00 - балет "Віденський вальс" на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа.

Свого часу вони подарували світу неповторні мелодії, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ.

"Віденський вальс" - це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 23 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів.

У головних ролях цього разу глядачі побачать: Катерину Алаєву (Аннель), Наталію Мацак (Карла), Сергія Кривоконя (Франц, композитор) та інші. Диригент - Герман Макаренко.

7 квітня (неділя) о 15:00 - опера "Кіт у чоботях" Юрія Шевченка.

Сповнене неочікуваних сюрпризів гротескне дійство буде цікавим, які маленьким так і дорослим глядачам.

У ролях: Ірина Петрова (Кіт). Дмитро Іванченко (Хазяїн кота, пізніше Муркіс). Ксенія Бахритдінова-Кравчук (Принцеса), Олександр Киреєв (Король), Володимир Тишков (Людожер) та інші. Диригентка - Алла Кульбаба.

11 квітня (четвер) о 17:00 - витончено-романтичний балет "Жізель" Адольфа Адана.

За сюжетом твору, граф Альберт закохався в просту селянську дівчину Жізель. Однак він вже заручений із заможною аристократкою Батільдою, тож змушений удавати з себе селянина.

Дівчину також кохає лісник Ганс, який розкриває їй правду про графа. Не витримавши жахливої зради коханого, Жізель божеволіє і помирає. Альберт не може її забути, тож він таємно відвідує цвинтар. Там його чекає остання зустріч з духом коханої, що рятує його від смерті.

Вистава була вперше представлена ще у 1841 році та не втрачає своєї популярності й в наш час.

У ролях: Ілона Кравченко (Жізель), Ян Ваня (Альберт), Олександр Габелко (Ганс), Ірина Борисова (Батільда), Ксенія Іваненко (Берта) та інші. Диригент - Олексій Баклан.

12 квітня (п'ятниця) о 17:00 - лірична філософська опера "Фауст" видатного французького композитора Шарля Гуно в оригінальній постановці італійського режисера Маріо Корраді.

Головні партії виконають: Дмитро Кузьмін (Фауст), Сергій Ковнір (Мефістофель), Анастасія Поважна (Маргарита) та інші. Окрасою вистави є знаменита балетна сцена "Вальпургієва ніч".

13 квітня (субота) о 15:00 - балет Євгена Станковича "Вечори на хуторі біля Диканьки" у постановці Віктора Литвинова. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками оживає у вигляді балету.

У головних ролях: Ольга Голиця (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Райса Бетанкоурт (Цариця), Андрій Скляр (Чорт), Микита Кайгородов (Дяк) та ін. Диригент - Віктор Олійник.

14 квітня (неділя) о 15:00 - перлина українського оперного мистецтва "Наталка Полтавка" Миколи Лисенка.

У ролях: Наталія Николаїшин (Наталка Полтавка), Анжеліна Швачка (Терпелиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Руслан Танський (Возний Тетерваковський), Богдан Тарас (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин). Диригент - Богдан Пліш.

18 квітня (четвер) о 17:00 - балет Людвіга Мінкуса "Баядерка".

Вистава займає особливе місце в історії українського хореографічного мистецтва, бо саме ним 2 жовтня 1926 року започаткував свою історію київська балетна трупа.

В основі сюжету - східна романтична легенда про трагічне кохання баядерки Нікії та хороброго воїна Солора.

У головних ролях: Ольга Голиця (Нікія), Микита Сухоруков (Солор), Еліна Бідна (Гамзаті) та інші.

19 квітня (п'ятниця) о 17:00 - опера "Турандот", яка стала лебединою піснею видатного італійського композитора Дж. Пуччіні.

У головній партії зірка світової оперної сцени Людмила Монастирська. Тривалий час артистка співала цю партію лише на рідній сцені Національної опери України, відмовляючи усім навіть найпрестижнішим закордонним театрам.

Виключення співачка зробила лише навесні 2022 року, коли дала згоду на виконання партії Турандот в Метрополітен-опера замість Анни Нетребко.

Тоді в фіналі свого тріумфального виступу Людмила Монастирська вийшла у жовто- блакитному прапорі під овації залу.

Також в головних ролях заявлені: Олег Злакоман (Калаф), Лілія Гревцова (Лю), Сергій Магера (Тимур) та інші. Диригент - Микола Дядюра.

20 квітня (субота) о 15:00 - балет "Пригоди Піноккіо у постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка за мотивами казки Карло Коллоді.

Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів в майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.

А у фіналі від прояву людської доброти та любові під звуки чарівної музики всі ляльки оживають, перетворюючись на звичайних веселих, пустотливих дітей.

21 квітня (неділя) о 17:00 - рання опера видатного італійського композитора Джузеппе Верді "Набукко", яка принесла молодому генію справжню світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів "Va pensiero" став свого часу справжнім символом об'єднання Італії.

25 квітня (четвер) о 17:00 - балет М.Скорульського "Лісова пісня". Лірико- драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки.

26 квітня (п'ятниця) о 17:00 - дві одноактні вистави: комічна опера "Служниця-пані" Дж.Б.Перголезі та балет "Болеро" М.Равеля

27 квітня (субота) о 15:00 - комічний балет "Весілля Фігаро" на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

28 квітня (неділя) о 15:00 - одна з найпопулярніших опер у світі - "Богема" Дж.Пуччіні в постановці італійського режисера Італо Нунціата.
Важливо!

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.
Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.

Квитки на вистави (459 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можа виключно онлайн.


Виконавці: Сергій Магера, Людмила Монастирська, Алла Позняк, Тарас Штонда
Диригенти: Микола Дядюра, Герман Макаренко
Композитори:Євген Станкович, Юрій Шевченко
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Київського національного академічного театру оперети
Джерело: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. ШевченкаІнші:

Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
В Ужгороді перейменують вулицю Василя Сурикова на вулицю Мирослава Скорика
Літо розпочнеться з музичного фестивалю у Рівному
Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
Київська опера - 31 травня - 2 червня
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
“Украдене щастя”
«Київські музичні прем’єри-2024»
"ГАЛА КОНЦЕРТ" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
«Київ» в Києві
29 травня в Софійському соборі відбудеться концерт духовної музики "Псалми Давида. Музика Вікторії Польової"
Коломийська філармонія ім.О.Козаренка запрошує вас на "Реквієм пам'яті жертв терору"
Як вижити на... сміттєзвалищі?
В Івано-Франківську відкрили Х Всеукраїнський конкурс ім. Миколи Лисенка
Гранд-програма, яка полонила закордонних меломанів
Оркестр INSO-Львів виконає світову прем’єру симфонії Євгена Оркіна
У столичній філармонії проходить міжнародний фестиваль Kyiv Spring Sounds
Анатолій Шекера. Вечір пам’яті
43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» запрошує 
25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно"
У столиці на Пейзажній алеї проведуть День вуличної музики та спорту
Дитячий оркестр виступає вперше за два роки: на скрипці, вцілілій в окупації, гратимуть на закритті Kharkiv Music Fest
Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”
Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі
19 травня до 80-х роковин геноциду кримських татар: «СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»
МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ KYIV SPRING SOUND
У філармонії Дніпра зіграють симфонію, рукопис якої потрапив до списку UNESCO "Пам'ять світу"
9 травня з нагоди Дня Європи Муніципальний Галицький камерний оркестр гратиме біля пам'ятника Івану Франку
У Львові стартує фестиваль камерної музики: що відобразить «Дзеркало»-2024
12 травня у Запорізькій обласній філармонії відбудеться прем'єра концерту "Магія Іспанії"
У Кропивницькому презентуватимуть хоровий твір на тему війни
Закарпатський хор запрошує на етно-шоу
Танцювальна вистава «Д.І.М.»
Львівська філармонія запрошує у травні
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
Пам’ятаємо про невинних жертв російської агресії
Що послухати у Національній філармонії України?
Василь Коваль став головним диригентом Одеської опери
Мить, довжиною... у 32 роки
Великодні концерти у Львівському органному залі
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
080910_019.jpg