За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage
За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage
2 вересня 2019, понеділок
Поширити у Facebook

Протягом одинадцяти днів, з 16 по 26 серпня, тривав фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. UA: Суспільне мовлення - інформаційний партнер події.
На майданчиках Софії Київської та Золотих воріт відбулось понад 70 подій, з яких - 30 концертів українських та зарубіжних гуртів та оркестрів за участі всесвітньо відомих солістів і диригентів. Подія об'єднала понад 350 учасників з різних країн: Австрії, Норвегії, Ізраїлю, Франції, Німеччини, США.

В рамках спецпрограми "Кінобукет" показали понад 70 українських кінострічок, а на відкритій музичній сцені одночасно виступили 5 українських оркестрів.

"Як звучить рідний Київ, ми досліджували і через фотографію, і через пластику, театр, майстер-класи, кіно, дискусії. "Звучала" вся програма. Мені спало на думку, що весь фестиваль працював як певний екзистенційний досвід", - розповідає кураторка музичної програми Bouquet Kyiv Stage, музикознавиця і музична критикиня Любов Морозова.

Розпочався фестиваль концертом-відкриттям музики Вікторії Польової "Маргіналії" у виконанні оркестру "Віртуози Києва" з диригентом Володимиром Сіренком та концерт норвезького музиканта й композитора Ейстен Севог із вокалісткою Бенедикте Торгет.

Зі своїми концертними програмами виступили українські виконавці: гурт "ТЕЛЬНЮК: Сестри" у супроводі Національного президентського оркестру України, етно-гурт ДахаБраха, піаніст Євген Громов, електронні гурти Ptakh_Jung, Dz'ob і "Сон Сови", а також джазова співачка Лаура Марті. До нічного вокального сету долучилися й американський джазовий піаніст Міша Циганов та співачка Назгуль Шукаєва.

Окремим напрямом фестивалю став "Кінобукет". Протягом дев'яти днів у будівлі Золотих воріт можна було подивитися найкращі українські короткометражні стрічки останніх кількох років. Відбір фільмів для фестивалю відбувався за безпосередньої участі оргкомітетів фестивалів, премій та кінопроєктів: Київський Кінобукет; букет від Одеського міжнародного кінофестивалю, букет від "Сучасного українського кіно"; букет від проєкту "Дивись українське"; букет від Docudays UA; букет від кінофестивалю "Відкрита ніч"; букет від Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", а також букет "Золотої дзиґи", показ від Української кіноакадемії та букет від Міжнародного кінофестивалю анімаційних фільмів "КРОК". Загалом - понад 70 стрічок.

"Принцип добору фільмів був досить простим: це мало бути найяскравіше, найвиразніше, найбільш промовисте, художнє і соціально заангажоване кіно", - говорить програмний директор фестивалю "Кінобукет" Володимир Войтенко.




Візуальне мистецтво на фестивалі представляли одразу кілька проєктів. Це - виставка українського живописця, графіка й монументаліста Олександра Дубовика "Білий Букет", художня виставка "Автопортрет з букетом", у якій взяли участь понад 30 митців, фотовиставка Кіри Кузнєцової "За п'ять хвилин до початку..." і виставка Вікторії Зубенко "Зупинись. Дивись. Мистецтво".

Перформативну програму розпочав шведський мистецький колектив MELO, що представив на фестивалі одразу три події: інтерактивні програми для дітей, спецпрограма для дітей з аутизмом на основі вистави SPARA і хореографічний воркшоп для людей літнього віку. Серед інших інтерактивних проєктів:театралізована екскурсія Софією Київською від Нового драматичного театру на Печерську, "Фортепіанний концерт у дві руки" для батьків із малюками від ініціативи Baby Mozart, інтерактивна казка-фантазія "Фантеркок - маленький лялькар, син прачки" від Київської дитячої творчої студії "АртБагаж".

Одним зі знакових проєктів у рамках фестивалю став цикл бесід під ясенем. До публічних розмов у саду Софійського собору під двохсотрічним ясенем були запрошені відомі культурні діячі, філософи та цікаві люди із різних сфер життя. Гостями розмов стали виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, норвезький композитор і музикант, джазмен Ейстен Севог, норвезька солістка Бенедікте Торгет, композитор, продюсер і режисер Сергій Круценко, соціолог і доктор філософських наук Євген Головаха; прозаїк, поет, журналіст, правозахисник Ігор Померанцев, композитор Олексій Войтенко та інші.

"У великих містах між людьми завжди є дистанція, ми ж пробуємо заповнити цей простір мистецтвом", - говорить ідейна натхненниця та ініціаторка фестивалю Ірина Буданська.
Завершився фестиваль концертом New Era Orchestrа. Cолістами концерту були: Костянтин Тімохін (валторна, Україна-Швейцарія), Кирило Шарапов (скрипка, Україна), Сусанна Карпенко (етно-вокал, Україна). Арт-директор та диригент - Тетяна Калініченко. Виконували Монтеверді, Вівальді, Моцарта та прем'єру циклу Ukrainian Seasons ("Українські сезони").
Організатори наголошують, що Bouquet Kyiv Stage не завершується, восени його логічним і живим продовженням стануть події у Домі "Майстер Клас".


Концертна організація: Національна суспільна телерадіокомпанія України
Джерело: UA: Суспільне Мовлення



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
3.jpg