|
ХІІ Міжнародний фестиваль академічної та сучасної музики “Фарботони” відбудеться в Каневі
22 вересня 2016, четвер
Поширити у Facebook
Міжнародний фестиваль академічної та сучасної музики “Фарботони” заснований Фондом музичного фестивалю “Фарботони” у 1998 році, проводився щорічно до 2010 року. Із-за зрозумілих суспільно-політичних причин останні 5 років фестиваль не фінансувався. За весь період існування фестиваль, в якому беруть участь найкращі митці країни та зарубіжжя, став визначною подією в мистецькому житті не тільки Черкаського краю, а й всієї України, пропагує українську музичну культуру, як принцип досягнення престижності високого рівня музичного мистецтва. Це один з небагатьох фестивалів, які презентують високу культуру малим містам.
Мета Фестивалю – сприяння подальшому розвитку та реалізації нових талантів дитячого та молодіжного віку у різних видах музичного мистецтва; пропаганда кращих високохудожніх зразків української музичної культури в світовому контексті; формування творчої еліти України шляхом залучення молоді до професійного виконавства; залучення молодих і талановитих лауреатів всіх попередніх конкурсів фестивалю "Фарботони" у творчих проектах видатних колективів. Розмаїттям стилів і напрямків в музичній культурі, високою майстерністю виконавців залучити молодь до високохудожніх зразків мистецтва, викликати зацікавленість дітей та молоді до різних форм музикування, виховати справжню національно-свідому особистість через піднесення, насамперед, авторитету української мистецької культури.
Концертні заходи фестивалю пройдуть в один день 24 вересня 2016 року. Підготовку та проведення заходу здійснюватимуть Київська організація Національної спілки композиторів України, Фонд музичного фестивалю “Фарботони”, Канівська міська рада, Шевченківський Національний заповідник та Канівський коледж культури та мистецтв за фінансової підтримки Міністерства культури України.
В період проведення ХІІ Міжнародного фестивалю академічної та сучасної музики “Фарботони” оргкомітетом фестивалю заплановано провести 2 концерти у Шевченківському Національному заповіднику, прес-конференція у Міськвиконкомі, виставки образотворочого мистецтва (Канівський музей народно-прикладного мистецтва) та національних українських строїв (МБК), Концертна промо-презентація нового аудіо-альбому “Музика Української Землі” ф’южн-фонія для солістів, джаз-бенду, фольк-гурту та оркестру – спільної роботи “Музичного Клубу Івана Тараненка” (“МузКлуб І.Тараненка”), Ансамблю духовної та фольклорної музики “Многая лєта” (Фолькгурт “Многая лєта”) та Національного Академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ), художній керівник та головний диригент Віктор Гуцал у Міському будинку культури міста Канева.
На фестиваль запрошені провідні колективи та митці Києва та України.
Цьогорічний фестиваль проходить під гаслом “Відроджуймось, браття...”.
В програмі фестивалю заплановані такі заходи:
Субота, 24 вересня 2016 року.
12.00 – Чернеча гора. Відкриття фестивалю. Покладення квітів до могили Т.Шевченка. Виступ Ансамблю духовної та фольклорної музики “Многая лєта”, художній керівник Ганна Коропніченко
13.00 – Шевченківський Національний заповідник.
“Таємниця Чернечої гори”. Концерт фортепіанної музики з творів Ф. Шопена, І.Тараненка, С.Леонтьєва. Присвячується Валентину Кошарському, другу Івана Тараненка, який зробив значний внесок в розвиток Шевченківського Національного заповідника та культурного життя м. Канева загалом.
За участю відомої піаністки Олени Тараненко, володарки головного призу (І премія) цьогорічного Міжнародного конкурсу піаністів “Резонанс” в місті Париж (Франція), композитора Сергія Леонтьєва, cтипендіата програми Міністерства культури Польщі «Gaude Polonia», композитора та виконавця Івана Тараненка
15.00 – Сесійна зала Канівської міської ради.
Прес-конференція на тему “Відродження українського духу культури та мистецтва”
18.00 – Канівський Міський Будинок культури. Закриття фестивалю.
До 20-річчя “МузКлубу Івана Тараненка”.
Концертна промо-презентація нового аудіо-альбому “Музика Української Землі” ф’южн-фонія для солістів, джаз-бенду, фольк-гурту та оркестру.
Солісти: Оксана Нікітюк, Анастасія Поліщук, “МузКлуб І.Тараненка” – Іван Тараненко, Олесь Зінкевич, Максим Мітрохов, Олена Тараненко, Олександр Томчук; Фолькгурт “Многая лєта” – Олена Покальчук, Ольга Вакуліч, художній керівник Ганна Коропніченко.
Національний Академічний оркестр народних інструментів України – художній керівник та головний диригент Віктор Гуцал
Програма концерту “Музика Української Землі” передбачає проведення 24 вересня 2016 року у приміщенні Міського будинку культури (початок о 18.00 год.) концертної програми з авторських оригінальних творів композитора Івана Тараненка та обробок українських народних пісень в стилі ф’южн – синтез джазу, року, фольклору та академічної музики.
Важливо те, що вхід на усі заходи фестивалю, який сприяє популяризації сучасної української академічної музики традиційно вільний.
Прес-конференція відбудеться 24 вересня о 15.00 у сесійному залі Канівської міської ради.
За довідками можна звертатися за тел. +38 097 193 45 83, +38 097 843 05 57; e-mails: farboton@i.com.ua, i.taranenko65@gmail.com, talena1212@gmail.com .
Колективи: Національний академічний оркестр народних інструментів України
Діячі мистецтв: Віктор Гуцал
Джерело: За матеріалами прес-релізу
|