Новина |
|
|
|
|
На реставрацію музею-садиби Ігоря Стравінського спрямовано 4,7 млн. гривень
21 травня 2013, вівторок
Поширити у Facebook
У волинському прикордонному містечку Устилуг завершують реставрацію садиби композитора Ігоря Стравінського.
Перших гостей планують запросити під час ювілейного Х фестивалю “Стравінський і Україна”.
Відновлювали історичну пам’ятку майже десять місяців, на роботи виділили понад чотири мільйони гривень.
Реставрацію садиби планують завершити до 1 червня.
У відновленому приміщенні запрацює музей Ігоря Стравінського та школа мистецтв.
Такими планами поділилися із журналістами 20 травня під час презентації будівлі в Устилузі. Зі слів Ігоря Новосада, директора будівельної фірми “Нова Аркада”, яка реставрує садибу, вони намагалися зробити все, щоб будівля зберегла якомога більше автентичності. Відтак будівельники відновили внутрішні приміщення, добудували зруйнований другий поверх, накрили дах черепицею, практично стовідсотково, беручи за орієнтир світлини із зображенням будівлі, відновили фасад. Садибу облаштували каналізацією, встановили твердопаливний котел.
- Під час реконструкції ми намагалися використовувати лише ті будматеріали, які були в часи зведення будівлі. Окрім того, намагалися дотримуватися золотого правила для реставраторів — не нашкодити, завжди доліпити м`якшим матеріалом, ніж це було досі. Бо в разі, якщо раптом доведеться переробляти, то забрати могли б лише зроблене тобою, а не частина пам`ятки і, щоб була реверсивність процесу, тобто, щоб завжди щось можна було доробити, - наголосив пан Новосад.
Директор устилузької школи мистецтв Володимир Терещук, зазначив, що будинок звели у 1907 році. Ігор Стравінський сюди приїжджав щороку до 1914 року, до початку Першої світової війни. Стравінський не встиг нічого вивезти із садиби: тут втрачена його бібліотека, в тому числі і нотна, та подаровані знаними митцями картини. За Союзу у садибі облаштували гуртожиток, а потім хотіли зробити склад. На щастя, в 1979 році, стараннями пана Терещука те, що лишилося від садиби Стравінського, передали музичній школі.
Зі слів, заступника губернатора Волині Олександра Курилюк, наразі реставраційні роботи на фінішній прямій. Аби волиняни і гості краю побачили оновлену садибу композитора витратили 3,9 мільйона з державного бюджету. Ще 140 тисяч виділили з обласної скарбниці для влаштування музею. Тепер у планах благоустрій прилеглої території, а це гектар 15 сотих. У планах відновити об’їзний круг перед головним входом до садиби, засипати доріжки в липовій та кленовій алеї гравієм, ландшафтний дизайн максимально наблизити до автентичного.
Конкурс (фестиваль): Музичний фестиваль «Стравінський та Україна»
Джерело: slovovolyni.com
|