Найцікавіші події тижня в житті Музичної України ( 22 – 28 лютого 2016р.) | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України ( 22 – 28 лютого 2016р.)
Грінченко Максим
Кащенко Алла Владленівна
Лопатинський Роман
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Матюхін Валерій Олександрович
Сіренко Володимир
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України ( 22 – 28 лютого 2016р.)
22 лютого 2016, понеділок
Поширити у Facebook

Після активного мистецького відпочинку на вихідних, музичну Україну очікує насичений музичними подіями тиждень.

Ми не дамо вам забути про найяскравіші музичні події, а навіть із задоволенням нагадуємо про них. Отже, як завжди, подій дуже багато, а ми обираємо ключові, на наш погляд:

Вівторок, 23 лютого, 19.00.
Львівська обласна філармонія.
«Визначні корифеї української класики» – Борис Лятошинський

 Борис Лятошинський

Цього композитора зобов’язаний знати кожен українець. Борис Лятошинський – визначний український композитор-симфоніст ХХст., дириґент, основоположник модернізму в українській музиці. Автор прекрасних симфонічних творів, камерно-інструментальної музики, опер, хорової та вокальної музики. Його музична мова аж ніяк не поступається тогочасним європейським митцям. Це унікальний митець, який ще був прекрасним педагогом, адже він виховав плеяду надзвичайно талановитих композиторів: В.Сільвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, І.Шамо та ін.

В цей день ви маєте нагоду познайомитися із вагомим пластом творчості Лятошинського – хоровою музикою у виконанні Галицького академічного камерного хору під керівництвом Василя Яциняка.

В концерті прозвучать твори Бориса Лятошинського на тексти таких поетів:
Т. Шевченко – «Тече вода в синє море»
Т. Шевченко – «Із-за гаю сонце сходить»
Т. Шевченко – «У перетику ходила»
«Ой ходить сон коло коло вікон»
«В кінці греблі шумлять верби»
«Ой у полі три криниченьки»
«Лугом іду, коня веду»
«За Сибіром сонце сходить»
О. Пушкін – «Кто, волны, вас остановил»
О. Пушкін – «По небу крадеться луна»
Ю. Тютчєв – «Рим, ночью»
А. Фет – «Ты спишь один»
Переклад Ю. Сердюка «Менует»
М. Рильський – «Колискова»
М. Рильський – «Широке поле»


Вівторок, 23 лютого, 19.00
Київський будинок актора
БРЯЦ-BAND: Від Моцарта до Скорпіонс

БРЯЦ-BAND: Від Моцарта до Скорпіонс

Вперше у проекті «Нова філармонія» виступить унікальний колектив народних інструментів, володар Гран-Прі міжнародного конкурсу «Кастельфідардо» в Італії, ансамбль БРЯЦ-BAND.

Музиканти готують для всіх шанувальників класики, джазу, народної і популярної музики вражаючу програму з творів легендарних композиторів в історії музики: від академічних Баха, Моцарта та Вівальді до мелодій короля танго Астора П’яццоли та автора відомого на весь світ «Щедрика» Миколи Леонтовича.

Родзинкою концерта стануть звучання відомих тем з епохальної кінострічки «Титанік», рок опери «Привид Опери» та запальні мелодії легендарного гурту «Скорпіонс».

Середа, 24 лютого, 19.00
Національна філармонія України
В.Сильвестров – «РЕКВІЄМ ДЛЯ ЛАРИСИ» для мішаного хору, солістів і симфонічного оркестру

В.Сильвестров

Цікаво, коли одного дня звучить музика вчителя, а наступного музика учня – це мабуть мрія кожного композитора. Правда, такий збіг обставин розмежовує різниця у містах.

Так, цього вечора прозвучить твір Валентина Сильвестрова, який є переломним у його творчості. Реквієм має присвяту Ларисі Бондаренко – дружині Сильвестрова та видатному музикознавцю, яка пішла з життя 1996 року. Смерть дружини стала неабияким потрясінням для композитора. Настільки, що він тоді заявив, що пише останній свій твір як присвяту Ларисі. Писав маестро цей твір довго, впродовж 1997-1999 років. «Реквієм для Лариси» написаний для мішаного хору, солістів та симфонічного оркестру на латинські канонічні тексти та вірші з поеми Т. Шевченка «Сон».

Не може не тішити підбір виконавців – це Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національна заслужена академічна капела України «Думка» (керівник Є.Савчук), Анжеліна Швачка (меццо-сопрано), Оксана Нікітюк (меццо-сопрано), Олександр Білошапка (тенор), а дириґуватиме маестро Володимир Сіренко.

«Реквієм для Лариси» прозвучить у другому відділі, а в першому - Г.Малер – «Тризна» і «Первозданне світло» із Симфонії № 2 до мінор.

Четвер, 25 лютого, 19.00
Дві однойменні одноактні опери "Ведмідь" за п'єсою А. П. Чехова - Ірини Губаренко та Уїльяма Уолтона
Національна музична академія ім.П.Чайковського. Великий зал

"Ведмідь"

Онука акторів легендарного театру Курбаса «Березіль» Юлії Фоміної та Романа Черкашина, донька відомих діячів української музичної культури композитора Віталія Губаренка та музикознавця Марини Черкашиної, Ірина Губаренко ввібрала в себе всі плідні родинні традиції патріотів національної культури.

Ірина Губаренко – українська композиторка, поетеса, театральний діяч, родом з Харкова, яка передчасно пішла з життя. Протягом життя написала музику до понад 20 театральних вистав. Крім театральної музики І.Губаренко написала кілька десятків романсів і пісень на власні тексти. Її перу належать симфонічна поема «Ахтамар», ряд камерних музичних творів — фортепіанні прелюдії, вокальні цикли, соната для гобоя, рок-опера «Соляріс».

Цього вечора рекомендуємо вам переглянути одноактну оперу «Ведмідь» І.Губаренко – роботу молодого режисера Антона Літвінова та одноактну оперу «Ведмідь» британського композитора У.Уолтона постановки Миколи Барановського.

П'ятниця, 26 лютого, 19.00
Національна спілка композиторів України
Проект «Мелодія»

Мелодія

Фестиваль ГОЛЬФСТРІМ Х підготував цікавий проект з доволі простю на перший погляд назвою «Мелодія». Мелодія в нас, перш за все, асоціюється як один з головних елементів музичної мови. Цікаво те, що багато композиторів називали свої твори просто і лаконічно – мелодія. Або ж їм достатньо було одного слова для назви свого музичного творіння, або ж лінь було придумувати щось екстравагантне.

Програма концерту:
1. Мирослав Скорик - "Мелодія" (версія для віолончелі соло Золтана Алмаші)
2. Крістоф Вілібальд Глюк - "Мелодія" з опери "Орфей і Еврідіка" (версія для скрипки і фортепіано Фріца Крейслера)
3. Борис Лятошинський - "Мелодія" (на тему української народної пісні) для віолончелі та фортепіано
4. Андрій Петров - "Мелодія" ( з кінофільму "Забута мелодія для флейти) для флейти і фортепіано
5. Петро Чайковський - "Мелодія" для скрипки і фортепіано
6. Олександр Власов - "Мелодія" для контрабасу і фортепіано
7. Сергій Прокоф'єв - "П'ять мелодій для скрипки і фортепіано
8. Йозеф Ахрон - "Єврейська мелодія" для скрипки і фортепіано
9. Румунська народна мелодія ( обробка А. Гриншпуна для скрипки і фортепіано)
10.Сулхан Цинцадзе - "Мелодія" для скрипки і фортепіано
11. Валентин Сильвестров - "Мелодії миттєвостей" для скрипки і фортепіано

ВИКОНАВЦІ :
Солісти НАС "Київська камерата"
Марія Кіях (флейта)
Богдана Півненко, Ольга Аколішнова, Катерина Худякова, Олеся Завада, Дмитро Бондаренко, Кирило Бондар, Юрій Дубинський (скрипка)
Золтан Алмаші, Артем Замков (віолончель)
Олексій Береговий (контрабас)
Валерій Матюхін, Дмитро Таванець, Володимир Ворончук (фортепіано)
Ексклюзивний запрошений гість - Микола Чикаренко (фортепіано)


Субота, 27 лютого, 19.00
Львівська обласна філармонія
«Об'єднані музикою»

Об'єднані музикою

«…Наша відповідальність, наша місія – нести мир через музику», саме з таким гаслом влітку 2015 року вперше відвідала Україну всесвітньо відома скрипалька, володарка відзнаки «Інструменталіст Року 2015» за версією авторитетного та найстаршого музичного видання Америки «Musical America» Ліза Батіашвілі, яка виконала «Присвяту Україні» 24 серпня на Майдані Незалежності в рамках святкування Дня незалежності.

І ось знову Ліза Батіашвілі повертається в Україну, щоб подарувати українській публіці, тепер вже у Львові, справжні миті захоплення та насолоди від віртуозного виконання шедеврів класичної музики, яка, за її власними словами «дозволяє відчути все набагато ближче, пізнати все набагато чіткіше, надати життю нових барв, особливо у місцях, де є конфлікти, де нестабільна ситуація».

Разом з Лізою Батіашвілі в концерті візьме участь визнаний на світовому рівні гобоїст та диригент Франсуа Лєльо. Двох музикантів-віртуозів об'єднує не лише творчість, але й кохання – Ліза та Франсуа є щасливим подружжям.
Мега зірки–інструменталісти в тандемі з емоційним оркестром «INSO-Львів», улюбленцями львівської публіки, подарують Вам дійсно незабутній вечір!

Програма:
Доменіко Чімароза. Концерт для гобоя з оркестром до мажор
Фелікс Мендельсон. Симфонія №4 «Італійська», оп.90
Антонін Дворжак. Концерт для скрипки з оркестром ля мінор, оп. 53

Дуже цікаво зазначили спрямування коштів від концерту на афішах цього концерту: «Кошти від продажу квитків підуть на придбання бас-кларнету для оркестру «INSO-Львів».

Субота, 27 лютого, 19.00
Національна філармонія України
Фортепіанний квінтет «Nota Bene Quintet»

Nota Bene Quintet

Нова камерно-інструментальна формація, до якої увійшли молоді київські музиканти, готується заявити про себе 27 лютого. У програмі – фортепіанний квінтет фа-мінор Сезара Франка та фортепіанний квінтет соль-мінор Дмитра Шостаковича.

«Я отказываюсь говорить всерьез с сумасшедшими. Обсуждать с ними вопросы моего поведения. Я пишу музыку. Кто хочет слышать - услышит. В ней все сказано. Она не нуждается в исторических комментариях. Любые слова о музыке, в итоге, менее важны, чем сама музыка... С глухими говорить не о чем. Обращаюсь только к тем, кто слышит. И только с ними собираюсь вести разговор. Только с теми, для кого музыка важнее слов...» - Дмитро Шостакович.

Виконавці: Роман Лопатинський (фортепіано), Максим Грінченко (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель).

Неділя, 28 лютого, 17.00
Хмельницька обласна філармонія
«Фортепіанний речиталь Алли Кащенко»

Фортепіанний речиталь Алли Кащенко

Особливою подією для всіх шанувальників фортепіанного мистецтва стане концерт відомої київської піаністки, заслуженої артистки України Алли Кащенко.
Піаністка співпрацює з багатьма відомими виконавцями та оркестровими колективами, постійно концертує в Україні та далеко за її межами, зокрема успішні виступи на престижних сценах Росії, Франції, Німеччини та США викликали захоплення як публіки, так і фахівців.

У цей вечір кращі сторінки фортепіанної музики Алла Кащенко даруватиме хмельничанам, тож не пропустіть. нагоду насолодитися досконалою грою музиканта світового рівня!

У програмі:
Й.С. Бах: Хроматична фантазія та фуга ре мінор
В.А. Моцарт: Соната фа мажор, К 332
Л. ван Бетховен: Соната до-дієз мінор, ор.27 №2 ("Місячна")
Р. Шуман: Крейслеріана, тв.16





Автор: Марта Галаджун
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Максим Грінченко, Алла Кащенко, Роман Лопатинський
Диригенти: Валерій Матюхін, Володимир Сіренко
Концертна організація: Національна філармонія України, Львівська обласна філармонія, Хмельницька обласна філармонія



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine