"Дочекатися музики" | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Галатенко Інна
Національний ансамбль солістів
Сильвестров Валентин Васильович
м. Київ
29 жовтня 2023, неділя, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
"Дочекатися музики"
Так називається програма, яку представить Національний ансамбль солістів «Київська камерата» 29 жовтня у Національній філармонії

Диригент – Олег Маринченко
Солістка – Інна Галатенко, сопрано


Нагадаємо, 30 вересня Валентин Сильвестров відсвяткував своє 86-річчя. У свій час композитор зіграв важливу роль в історії становлення та розвитку «Київської камерати», будучи заступником художнього керівника.

Звучанням музики маестро у цьому концерті також буде позначена співдружність «Київської камерати» та видавництва «Дух і Літера». Адже саме цим видавництвом, під кураторством його незмінного директора, українського філософа та шанувальника творчості Валентина Сильвестрова – Костянтина Сігова, у різні часи було видано декілька книжок, присвячених творчості нашого геніального сучасника: лекції-бесіди «Дочекатися музики» (2010) та «ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ, зустрічі з Валентином Сильвестровим» (2012).

Виконання ж Concerto Grosso Еренста Блоха та «Пісень мандрівного підмайстра» для голосу і симфонічного оркестру Густава Малера в аранжировці Арнольда Шенберга, – стане також знаком солідарності й підтримки нашою країною – держави Ізраїль в антитерористичній боротьбі.

Поруч із творами західноєвропейських класиків, у концерті Національного ансамблю «Київська камерата» прозвучить музика українських композиторів-шістдесятників – Леоніда Грабовського, Валентина Сильвестрова та Івана Карабиця.

Усіх трьох українських митців поєднує не лише епоха, а й одна композиторська школа, яку вони представляють: школа Бориса Миколайовича Лятошинського

Утім, звичайно, у плані естетики – це три абсолютно різні художники і, відповідно, різні «інтонаційні картини» світу.

Тож у концерті звучатимуть:
- авангардні «Пастелі» на вірші Павла Тичини для голосу й 4-х струнних інструментів Леоніда Грабовського (твір скомпоновано 1964-го, а відтак перероблено 1975 року)

- барвисті «24 прелюдії для фортепіано» Івана Карабиця почуємо в авторському перекладенні для струнного оркестру.
- два твори Валентина Сильвестрова – меланхолійну «Елегію» й дві пісні із присвяченої Арво Пярту Кантати №4 для сопрано, фортепіано і струнних.


Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Інна Галатенко
Композитори:Валентин Сильвестров
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg