Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням" | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Відлунали акорди Міжнародного пректу
Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням"
29 листопада 2017, середа
Поширити у Facebook

24 листопада 2017 року відбулась одна з визначних подій в музичному та мистецько-освітньому житті України: на сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка Національної філармонії України у спільному європейському концерті виступили юні музиканти з Німеччини, Данії, Австрії, Хорватії, Сербії та України.

Україну представляли учні державних спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів з міст Києва, Львова, Одеси та Харкова. Особливими гостями проекту стали Сергій Панков, учень Харківського НВК імені В.Короленка для дітей з вадами зору та Харківської дитячої музичної школи № 13 імені М.Коляди, та Марія Клименко, учениця Чорноморської дитячої школи мистецтв імені Л. Нагаєва Одеської області.

Слухачів концерту вразив виконавський рівень солістів концерту, а також блискуче виконання Увертюри до опери «Тарас Бульба» і п’ятої частини «Оживуть степи, озера» Кантати «Радуйся, ниво не политая» авторства Миколи Лисенка, фрагменту «Оди до радості» Л.Бетховена та Гімну України зведеним хором та симфонічним оркестром Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка (диригенти та художні керівники Сергій Солонько, Юлія Пучко-Колесник, Михайло Вандаловський). Усі учасники-солісти та глядачі, особливо іноземні гості, відзначили і довершений супровід оркестром сольних виступів з виконання творів М.Бруха, П.Чайковського, С.Рахманінова, Ж.Б.Синжелє.

Цікавим став концерт в контексті співпраці українських концертмейстерів та іноземних солістів. Так, твори Н.Паганіні та В. Монті у виконанні Франціски Фунделіч (Хорватія), Й.Брамса та Ф.Шуберта у виконанні Віоли Гайсельбрехт(Австрія), К.Сен-Санса у виконанні Альви Холм (Данія) прозвучали в супроводі бездоганного акомпанементу викладача та концертмейстера Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка Маргарити Головко, а виступ Лєа Собі (Німеччина) – під акомпанемент концертмейстера Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату Галини Крупської.

Вразили аудиторію і виступи Пала Гільченка з Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С.Крушельницької (баян), Єлизавети Раковської з Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату (арфа), Ен Луїзи Крамб з Німеччини (скрипка), Алєкси Янковіча (фортепіано), дуету в складі учнів Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка Валерії Макарової та Кенти Ігараші (кларнет та саксофон).

У неформальному спілкуванні діти та їх викладачі або інші особи, що їх супроводжували, відзначили турботливість господарів свята – колектив Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка (директор –Валентин Шерстюк, заступники директора Ольга Савицька та Юлія Швець), а також високий рівень організації їх перебування в м. Києві в рамках проекту.

Усі солісти концерту отримали подарунки від Міністерства культури України, родзинкою ких стали набори глиняних іграшок, виконаних майстрами Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні» імені В. Кричевського (директор – Людмила Овчаренко).

Міністерство культури мало за честь вітати на проекті Сергія Панкова, який став прикрасою концерту, виконавши твори М.В.Лисенка та Й.С.Баха. Після концерту Сергій сказав, що дуже хотів виступити на сцені Національної філармонії України, тому доклав усіх залежних від нього зусиль, щоб реалізувати цю свою мрію. Своїм прикладом, не дивлячись на свою особливість (повна відсутність зору), Сергій показав, що інклюзивна освіта в мистецьких школах не тільки можлива, але й дуже необхідна, а також те, що свої мрії необхідно зробити цілями і тоді їх можна точно здійснити.

Отже, Міжнародний проект «Музика є вищим одкровенням» став чимось більшим, ніж спільне свято музики у виконанні обдарованих дітей. Він дав можливість усвідомити, наскільки підтримка державою обдарованих дітей, надання їм широких можливостей для творчого самовираження є важливим для розвитку українського суспільства та кожної талановитої особистості.

Дякуємо всім учасникам, організаторам, викладачам, нашому партнеру – Європейському Союзу музичних конкурсів для молоді (EMCY) та Валерію Алтухову, директору Харківьскої середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, який познайомив нас з цією організацією, ведучому концерту Олегу Малику за спільний прекрасний результат.


Концертна організація: Національна філармонія України
Навчальний заклад: Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
Джерело: mcu



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
290510_011.jpg