14 серпня розпочинається 15 Фестиваль "Шопен і його Європа | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
14 серпня розпочинається 15 Фестиваль
14 серпня розпочинається 15 Фестиваль "Шопен і його Європа
Ціьогорічний фестиваль відбуватиметься під гаслом "Від Шопена до Монюшка"
11 серпня 2019, неділя
Поширити у Facebook

15 Фестиваль "Шопен і його Європа"Національний інститут Фредерика Шопена

З 14 серпня до 1 вересня, під гаслом "Від Шопена до Монюшка", у Варшаві триватиме 15 Фестиваль "Шопен і його Європа", організатором якого є Національний інститут Фредерика Шопена, а одним з двох головних партнерів - Друга програма Польського радіо. Окрім того, до числа медіапатронів належать, як і варто було б очікувати, Польське радіо-Шопен, та загалом - найбільша радіомовна компанія Польщі.

А детальніше розповісти про цю подію я попросив Пьотра Войцєховського, речника Національного інституту Фредерика Шопена:
- Передусім, виходячи від гасла цього фестивалю, треба згадати про 200- річчя від народження Станіслава Монюшка, що, власне, відзначається цього року. Ми, звісно, хочемо відсвяткувати її дуже голосно, по-перше, за допомогою опер. На фестивалі будуть концертні виконання двох опер Станіслава Монюшка, а також ще дві інші опери - "Краків'яни і ґуралі" Яна Стефані, тобто, можна сказати, перша польська опера, а також, вже часів Станіслава Монюшка, опера видатного італійського композитора Джузеппе Верді "Корсар" (що, можливо, менш відома в його доробку). А окрім цього, у контексті Монюшка прозвучить сольний концерт із його піснями у перекладі на французьку, виданих у Парижі ще за життя цього композитора. Їх, поруч із піснями Роберта Шумана і Анрі Дюпарка, виконає німецький тенор Крістоф Преґардьєн. Окрім цього, Монюшко з'являтиметься у рамках різноманітних сольних і камерних концертів, у вигляді різноманітних парафраз, цитат - це будуть такі твори, що або становитимуть переробку, або аранжування пісень та інших творів Монюшка для фортепіано або камерного виконання.

- Як про це свідчить назва всього фестивалю "Шопен і його Європа", і як свідчить гасло його цьогорічного випуску, йтиметься про польську музику у контексті Європи. І тут виникає питання, наскільки взагалі польська музика відома на Заході? Окрім Шопена, безперечно, бо це, безперечно, надзвичайно важлива фігура для європейської музичної традиції. Натомість, наскільки, наприклад, відомий Монюшко? І я питаю Вас про це, зокрема, при нагоді спроби реінтерпретації творчості цього польського композитора, що до неї вдався, скажімо, Фабіо Біонді.

- Гасло "Шопен і його Європа", звісно, супроводжує фестиваль від його початку, і, можна сказати, що нашою фестивальною місією є представлення не лише європейського музичного репертуару, але також, власне, польського і, так би мовити, рекламування польської музики назовні. Останніми роками це особливо помітно, особливо у контексті Монюшка і того, що робить Фабіо Біонді. Адже та італійська версія "Гальки", яку він представив, спочатку на фестивалі, але й пізніше, коли ми це представили у формі звукозапису на двох дисках, отримала величезне визнання у світі. Це нас дуже радує. І саме завдяки словам Фабіо Біонді можна сказати, що музику Станіслава Монюшка відкрили і високо оцінили наново, бо хтось з іншого культурного середовища подивився на неї і сказав нам, що її варто виконувати. Бо ми не завжди мали щодо цього певність. Натомість, черговим кроком у цей бік є цьогорічний "Фліс", також авторства Станіслава Монюшка. Його вже буде виконано в оригіналі польською мовою, але також під диригуванням Фабіо Біонді, котрий, як він наголошує в багатьох інтерв'ю, взагалі захоплений творчістю Станіслава Монюшка, і "Галька" не була тут винятком. Він дуже охоче звертався і звертатиметься до чергових сценічних творів нашого композитора.

- Отже, як и вже трохи відхилили завісу цьогорічного фестивалю, його гістьми будуть зірки першого плану, як, от, наприклад, Біонді. Переглядаючи програму, я знайшов також і українського виконавця - Вадима Холоденка, і про його участь я би хотів Вас попросити розповісти.

- З українських виконавців він буде єдиний, але дуже важливий у контексті усієї події, оскільки він - поруч зі своєю і життєвою, і музичною - партнеркою Альоною Баєвою, будуть одними з найважливіших артистів на фестивалі, можна сказати - артистами-резидентами. Кожен з них протягом цих трьох тижнів виступить аж тричі: двічі камерально, а раз - у супроводі симфонічного оркестру. Окрім цього, це буде дебют Вадима Холоденка на історичному інструменті, а з ним гратиме оркестр із інструментами XVIII століття, також дуже близький і фестивалю, і нашому інституту. Отже, присутність Вадима Холоденка і Альони Баєвої надзвичайно для нас важлива з перспективи усієї нарації фестивалю.

Окрім того, оскільки Ви питаєте про гостей, то я маю обов'язково згадати, що цього року ми відзначаємо 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Польщею та Японією. З цієї причини настільки багато виконавців з цієї, власне, країни також виступлять на нашому фестивалі. Це будуть і два оркестри, і троєдиригентів, і двоє солістів-піаністів, і двоє солістів- співаків. Отже, власне при нагоді цієї річниці ми маємо цілу плеяду японських зірок.

- І, як Ви вже зазначили, це буде не лише польська музика.

- Ні-ні, звісно. Ми намагаємося заражати закордонних артистів польською музикою, але, звісно, це, як назва фестивалю про це свідчить, такий собі мар'яж нашої польської музики з європейською. Тим більше, що польська музика невід'ємно вписується до європейської класичної музики. Хоч також ми маємо й неєвропейські мотиви, як, власне, оцей японський, тим більше, що один з творів походитиме, власне, з цієї країни.



Автор: Антон Марчинський
Фото:
Джерело: Polskie Radio Українська служба



Інші:

Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
      © 2008-2025 Music-review Ukraine