Національна опера України 1 вересня відкриває 152-й театральний сезон Гала- концертом | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національна опера України 1 вересня відкриває 152-й театральний сезон Гала- концертом
Національна опера України 1 вересня відкриває 152-й театральний сезон Гала- концертом
29 серпня, четвер

Національна опера України 1 вересня відкриває 152-й театральний сезон Гала- концертом, в якому зібрано кращі фрагменти з опер і балетів. Після цього увазі глядачів представлять дві перлини української класики - балет "Лісова пісня" та оперу "Запорожець за Дунаєм". У рамках проекту "Украї-нські оперні зірки у світі" шанувальників очікує зустріч з Людмилою Монастирською в ролі Манон Лєско. Новаторську постановку опери "Севільський цирульник" глядачі в цьому місяці зможуть побачити двічі з різним складом виконавців. Опера "Набукко" та балет "Дама з камеліями" подарують зустріч з сузір'ям найкращих солістів театру, а балети "За двома зайцями" та "Буратіно" стануть приводом посміятися і провести час разом із дітьми.

Цього року виповнюється 85 років з того часу, як опера "Запорожець за Дунаєм" вперше була показана на сцені Національної опери. Зараз постановка йде в новій сценічній і музичній редакціях, створених головним режисером театру Анатолієм Солов'яненком і композитором Мирославом Скориком. Головний художниктеатру Марія Левитська та її колектив спеціально для цієї вистави створили понад 250 костюмів і майже 3000 квадратних метрів живопису. Крім того, сценічне дійство збагачено хореографічними композиціями, які поставила художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі. Балет "Лісова пісня" не менш знаковий. Перлина української національної класичної хореографії, створена видатним балетмейстеромВахтангом Вронським, від 1958 року є однією з візитівок Національної опери України. Поетична казковість сюжету, наповненого глибокими філософськими узагальненнями, нікого не залишає байдужим. Історія кохання Лукаша, простого сільського хлопця, наділеного серцем мрійника, та Мавки, фантастичної лісової дівчини, яка уособлює красу життя і природи, перегукується з традиційними сюжетами балетної класики -балетами "Сильфіда" і "Жизель".

6 вересня покажуть оперу "Манон Лєско" Дж. Пуччіні. Цю оперу чекав блискавичний гучний успіх, щойно вона з'явилася на сцені. Натхненний романом абата Прево "Історія кавалера де Гріє і Манон Лєско" Пуччіні створив однойменну оперу про пристрасть, насолоду і докори сумління, яка стала його творчим тріумфом.


Рік тому відбувся дебют української оперної діви Людмили Монастирської в ролі Манон на київській сцені. Поповнити свій репертуар цією партією їй порадив головний режисер Національної 
опери України Анатолій Солов'яненко. Спеціально для Людмили Монастирської було виготовлено ексклюзивні костюми в стилі епохи XVIII сторіччя головним художником театру Марією Левитською. 7 та 21 вересня - прем'єрні показиопери "Севільський цирульник" Дж. Россіні. Цьому твору понад 200 років. Але сюжет за мотивами однойменної комедії Бомарше, так вдало покладений композитором на музику, продовжує свою тріумфальну ходу театральними сценами, і часто в сучасних інтерпретаціях. Анатолій Солов'яненко в кінці минулого сезону представив своє прочитання комічної опери, сповненої кумедними пригодами, інтригами та емоціями, витонченої й темпераментної музики, перенісши головних героїв в інший час. А кожен черговий показ новаторської постановки "Севільського цирульника" на сцені Національної опери України дає глядачеві можливість познайомитися з різним складом солістів і відкрити нові грані їхнього артистизму.

Творчий тандем композитора Юрія Шевченка та 
балетмейстера Віктора Литвинова подарував шанувальникам хореографічного мистецтва, як дорослим, так і дітворі, два чудових видовищних балети - "За двома зайцями" та "Буратіно", яку покажуть відповідно 10 і 22 вересня.

Знайомий сюжет комедії "За двома зайцями" так гармонійно вписався в 
балетну виставу, що здобув не тільки визнання серед глядачів, але й став своєрідною візитівкою Києва. Історія про невдаху київського цирульника, розказана мовою танцю в оригінальному музичному обрамленні, не тільки не втратила комічності, а навпаки, дозволила обіграти кожен персонаж більш яскраво. Для цієї постановки було створено оригінальні костюми, серед яких немає двох однакових (художник по костюмах - Ганна Іпатьєва), а унікальні декорації кардинально відрізняються від традиційних балетних (сценографія - Сергій Маслобойщиков).

17 вересня Національна опера України представить 
балет "Дама з камеліями" (Л. Бетховен, Й. Брамс, І. Пахельбель, Г. Форе, Е. Елгар, І. Стравінський). Хореографію балету здійснила художній керівник балетноїтрупи театру Аніко Рехвіашвілі, написавши лібрето разом з диригентом-постановником Олексієм Бакланом, який також працював і над музичною композицією твору.

Одним із завершальних акордів вересневого репертуару стане опера "Набукко" Дж. Верді (29 вересня). Світова прем'єра цієї 
опери відбулася 9 березня 1842, пройшла на сцені Ла Скала 57 разів з аншлагом, що було нечувано. Опера зробила Дж. Верді не просто знаменитим, а першим композитором Італії. Вперше опера "Набукко" на сцені Національної опери України була поставлена майже через півтора століття після її написання - 15 травня 1993.

Втім, через те, що виконавці головних партій пішли зі сцени, а саме "на них", власне, і робилася попередня постановка, опера, на жаль, передчасно припинила своє сценічне життя. Тому за нове прочитання драматичного сюжету і надзвичайно потужного музичного матеріалу взявся Анатолій Солов'яненко разом з головним 
диригентом театру Миколою Дядюрою. Прем'єра відбулася в березні 2016 року, і з того часу оперу, як і півтора століття тому, супроводжує незмінний успіх.


Автор: Едуард ОВЧАРЕНКО
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Джерело: Слово ПросвітиДодати: Share on Facebook

Інші:

ЛюдкевичФеcт 2019. Програма другого фестивалю
25-й Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти". Програма
Нове приміщення для Будинку органної та камерної музики
Музичний проєкт "Я - віртуоз" у Будинку звукозапису
У Національній опері України виступить найкращий оперний співак світу
Після 40-річної паузи на сцені ХНАТОБу знову продемонструють балет "Шахерезада"
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
У неділю в Одесі буде звучати італійська музика епохи бароко
В Устилузі стартував новий грандіозний проект "Устилуг Стравінський FEST"
У Луцьку відбувся концерт Галицького академічного камерного хору
Молодежный симфонический оркестр Украины и хоровая капелла "Дударик" открыли 205-й концертный сезон в Австрии
Cхід Opera Fest-2019: приглашенные звезды и премьера балета
Брамс, Россіні та Олексій Шор на сцені київської консерваторії
Відкриття 81-го концертного сезону відбулося в обласній філармонії
Дитяча філармонія розпочала сезон
Під керівництвом швейцарського диригента гратиме академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Пішов із життя геній парадоксів
В США умерла оперная и камерная дива Джесси Норман
На Вінницю чекає найбільш неординарна музична подія осені
Галицький камерний оркестр відкриває концертний сезон програмою "Франкові струни"
Перші дві вистави жовтня пройдуть з присвятами
У концертному залі музичної школи ім. Єно Адама в Будапешті пройшов концерт творів Миколи Лисенка
"Харьковские ассамблеи" начались с новой версии "Наталки Полтавки"
Кшиштоф Зануссі влаштує у Києві музичний вечір
Прем'єру опери "Трубадур" буде дано цими вихідними
"Контрастам" 25 років. Фестиваль сучасної музики триватиме 17 днів
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ ПОМІЧНИКА КЕРІВНИКА ХУДОЖНЬОГО
В Запорожской областной филармонии открыли 80-й концертный сезон
В Национальной опере в Киеве установили уникальное оборудование
Оновленний балет «Білосніжка і сім гномів» знову з’явиться на сцені оперного театру (відео)
У Києві відбудеться фестиваль KyivMusicFest
Біля університету імені Каразіна відбулась акція «Мистецтво об`єднує молодь»
20 вересня, о 19:00 у Львівській національній філармонії відбудеться «Парад концертів Мирослава Скорика з присвятою»
Штучний інтелект дописав симфонію австрійського композитора Малера
Музика забутих композиторів вирушає у турне Україною
У Львові завершився фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа
У Вознесенську відбудеться фестиваль класичної музики "Класична мелодія степу"
Філармонія готує сюрпризи
На Фестиваль Старовинної музики "Фортеця Унґ" запрошує Ужгород
Звезды балета Азербайджана и Украины представят в Баку "Жизель"
      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
080910_019.jpg