«Київ» в Києві | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Київ» в Києві
«Київ» в Києві
музична історія, написана датчанином, який ніколи не був в столиці та
розказана скрипалькою, яка прожила у цьому місті все своє життя.

22 травня, середа
Поширити у Facebook

Ця історія майже містична. Неймовірний збіг обставин сприяв створенню цього проєкту, який присвячений сміливості та стійкості українців.

Мортен Йєссен – молодий данський композитор, мультиінструменталіст, засновник Нордичного церковного ансамблю, який мешкає у Копенгагені. Мортен створює фортепіанну музику для кіно, має в доробку кілька відомих творів, успішно концертує з власним камерним оркестром.

Віднайшов свій неповторний, щирий композиторський стиль, який підкорює мінімалізмом та прозорістю звучання. Критики відмічають яскраву мелодику автора, яка має корені в традиціях духовної музики. «Проникає у саме серце» – найчастіший відгук від слухачів.

Від початку вторгнення Мортен був настільки вражений сміливістю захисників України та силою спротиву українського народу, що звернувся у своїй творчості до теми війни в Україні та запропонував свій погляд на подвиг киян у перші місяці повномасштабного вторгнення та українців загалом. Саме стійкість непохитного міста надихнула Мортена на написання 4-частинної сюїти під назвою «Kyiv». Композитор завершив її взимку 2023 року, зробив студійний запис фортепіано соло та розпочав підготовку до туру містами Данії.

Тим часом, в Копенгагені перезапускала своє життя відома українська скрипалька та культурна діячка Наталія Гордєєва, яка під час битви за Київ евакуювалася з передмість Ірпеня. За збігом обставин, Наталія обрала пунктом призначення саме Данію.

У рекомендаціях YouTube Наталія побачила назву «Kyiv». Музика її зачарувала з перших нот. В ній відчувалося солодке київське повітря, ранкове світло, простір дніпрових круч, посмішки перехожих, гомін київських церков… Складно було повірити, що цей твір створений датчанином, який жодного разу не був у Києві. Після спонтанного віртуального знайомства музиканти вирішили об’єднати свої зусилля. Твір було перероблено для скрипки та фортепіано, адже саме Наталія стала ланкою, яка поєднала Данію та Україну.

«Київ» було виконано у 20-ти містах Данії, що висвітлювалось центральними теле- і радіоканалами Данії (DR1, TV2, P2). Музичний лейбл OUR Recordings, асоційований з Naxos, запросив музикантів зробити студійний запис. 12 квітня 2024 року вийшов реліз першої частини «Надія», як синглу. 19 квітня відбулася світова прем’єра чотирьох-частинного циклу на Naxos-Nordic. Перша частина прозвучала на сцені фестивалю у Кельні та на сцені Львівської Філармонії у програмі фестивалю «Віртуози».

У серпні 2024 року ноти «Києва» будуть видані Данським музичним видавництвом Edition Svitzer, але на думку композитора, проєкт не є повноцінним доки «Київ» не буде виконано в Україні. Найбільша мрія Мортена – відвідати Україну та виконати «Київ» у Києві та Львові.

Тож, 28 травня «Київ» звучатиме на сцені Національної філармонії України за підтримки культурного центру Dom Майстер Клас, а вже 30 травня на сцені Львівської національної філармонії.

Велику роль у цьому проєкті грає благодійність. В день світового релізу музиканти розпочинають кампанію зі збору коштів для української громадської організації Veteran Hub. Кампанію патронує данський фонд Kolo Nordic, який забезпечує гуманітарну допомогу для прифронтових міст. Збір завершиться 25 травня благодійним концертом у Veteran Hub в Києві, куди будуть запрошені ветерани війни та їхні близькі. Під час зустрічі з ветеранами, Мортен та Наталія передадуть слова підтримки та вітання від ветеранів Данії, а також зібрані кошти на програми реабілітації спільноти Veteran Hub.

Також у програмі концерту 28 травня прозвучить сюїта «Die Fǿrste Testamente» / «Твій перший заповіт» для скрипки і фортепіано на чотири частини, в якій Йєссен розмірковує над минущістю людини та цінністю людського життя. Тоді як у творі «7.12. Перша повітряна тривога» українського композитора Тараса Зданюка, що також звучатиме у цьому концерті, – ніби повертає до реальності: української буденності, що звучить сиренами і сповнена патріотизмом та відданістю.

Українсько-данський проєкт, побудований довкола творів сучасного данського композитора, що звучали за кордоном, а тепер будуть виконані в Україні, відбувається завдяки підтримці партнерів проєкту: Dom Майстер Клас; Koda Kultur; Autor Dansk Musicer Forbund; Dansk Korforbund Louis-Hansen Fonden; Dansk Artist Forbund; Solistforeningen af 1921.












Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.jpg