Осіння класика в місті Марії | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Осіння класика в місті Марії
Осіння класика в місті Марії
9 вересня 2019, понеділок
Поширити у Facebook



Цієї неділі завершився ІІ фестиваль музичного мистецтва «Mariupol Classic», що протягом восьми днів звучав у осінньому Маріуполі. Завершився красиво, потужно, симфонічною шоу-програмою.

Цей проект - вагома частина роботи Департаменту культурно-громадського розвитку в цьому році. Реалізовувався він в рамках гранту Українського культурного фонду за підтримки Першого Українського Міжнародного Банку, Міністерства культури України,UA: Українське радіо, інформаційного порталу MRPL.CITY, газети «Приазовський робочий», «Music-review UKRAINE», «UKR Artists» та при генеральному медіа-партнерстві "Маріупольського телебачення".

Відкриття фестивалю

Передостанній день серпня став початком нашого музичного шляху «сторінками» фестивалю «Mariupol Classic». Вперше в місті на Театральній площі відбувся грандіозний open-air концерт класичної музики. У «серці» міста просто неба зіграв збірний симфонічний оркестр різних міст України під диригуванням Заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка. Ведучим відкриття фестивалю став актор та телеведучий телеканала «Україна» - Олег Панюта, що доповнив особливу атмосферу концерту вишуканою інтелігентністю та шармом. Спеціальними гостями відкриття «Mariupol Classic» стали солісти Національної філармонії України - Олександр Чувпило (тенор) та Заслужена артистка України, солістка Національного академічного театру оперетиВалерія Туліс (сопрано), провідні солісти Дніпровського академічного театру опери та балету: Заслужений артист України Олександр Сергіїв (тенор) та Максим Іващук(баритон).



В програмі концерту прозвучали хіти світової класики: вальси та польки Й. Штрауса, А. Хачатуряна, Г. Свірідова, твори В. Моцарта, А. Вівальді, Н. Паганіні, Дж. Россіні, а також популярні арії з оперет Ф. Легара «Весела вдова», Й. Штрауса «Циганський барон», І. Кальман «Маріца» та опер Дж. Верді «Ріголетто», Дж. Россіні «Севільський цирюльник», Ш. Гуно «Фауст», Ж. Бізе «Кармен».

Послухати виступ збірного симфонічного оркестру зібралися сотні маріупольців різних вікових категорій. Особливо тішило захоплення в очах маріупольської молоді, що, незважаючи на неординарні образи, зацікавлено дивилися виступ під відкритим небом протягом трьох годин.

Крім того гості відкриття фестивалю змогли насолодитися музичними хітами у оркестровому звучанні в імпровізованому «залі», де було розташовано більше тисячі стільців.



Тиждень музичної насолоди

Фестиваль тривав цілий тиждень - з 30 серпня по 8 вересня. В рамках проекту до міста Маріуполя завітали з концертами такі гості: Дніпровський академічний театр опери та балету з легендарною балетною виставою «Ромео та Джульєтта» у супроводі живого симфонічного оркестру; Національна заслужена капела бандуристів, під управліннямЮрія Курача - доцента національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, народного артиста України; видатний струнний квартет «Кiev Mozart Quartet» з легендарним піаністом Антонієм Баришевським, лауреатом понад 20 міжнародних конкурсів та одним з найкращих контрабасистів України - Дмитром Третяком; Академічний симфонічний оркестр Луганської філармонії (м. Сєвєродонецьк) під диригуванням Назара Яцківа; видатна родина музикантів-віртуозів Шутко з власною програмою «Неперевершені»; студенти Київської Національної академії музики ім. П.І. Чайковського з концертом класичної гітарної музики.

Кожного дня ми бачили захоплення в очах публіки. Глядачі були в захваті від кожного концерту фестивалю «Mariupol Classic». Зацікавленість містян класичним мистецтвом була настільки високою, що місць в Маріупольській камерній філармонії просто не вистачало, і це вкотре доводить, що Маріуполь - не тільки форпост української цілісності і державності, а й місто, що відновлюється та відкриває для себе нову сторінку історії, яка веде в світ музики.

«На біс»

Для багатьох «Mariupol Classic» став відкриттям і проривом. Відгуки глядачів, переповнені захопленням, надихають команду організаторів вдосконалюватись та працювати над новими ідеями. За цей тиждень тисячі маріупольців змогли доторкнутися до прекрасного та зануритись у чарівний світ класичного мистецтва. Ми віримо, що музика - це голос особливого духу, завдання якого збирати мрії світу, і який, проходячи через свідомість людей, здатний залагодити, нехай навіть на короткий час, їх розбрати, руйнуючи соціальні незручності.

Трохи сумно прощатись з фестивальними днями, але, як кажуть «show must go on», тим паче, що вже є намітки на наступний ІІІ фестиваль музичного мистецтва «Мariupol Classic», що наступного року, сподіваємося, стане не тільки всеукраїнським, а й міжнародним!


Концертна організація: UKR Artists, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Джерело: mrpl.city/blogs



Інші:

Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
12.jpg