ШОПЕН 2020 | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
ШОПЕН 2020
ШОПЕН 2020
27 жовтня, вівторок

Цього року увесь музичний світ відзначає 210-річчя від дня народження Фридерика Шопена. Україна приєднується до вшанування великого композитора- романтика концертами, серед яких традиційно виділяються проєкти, організовані Фундацією Pro Musica Viva в особі диригента і великого подвижника в царині академічної музики - Романа Реваковича, який вже більше 30 років активно підтримує музичний діалог між Україною та Польщею.

Протягом жовтня-листопада на філармонічну публіку чекають три концерти у Львові (9.10), Києві (28.10) та Хмельницькому (20.11).

Програма цих концертів складається з Концерту No1 для фортепіано з оркестром мі мінор Фридерика Шопена (1830); Серенади для струнних Мєчислава Карловіча (1897) та твору "Орава" для камерного оркестру Войцєха Кіляра (1986). У концерті візьме участь молодий польський піаніст Томаш Марут, який перебуває під мистецькою опікою Інституту імені Фридерика Шопена в рамках програми "Молоді таланти" та Оркестру Львівської національної, а згодом Національний симфонічний оркестр України та Оркестр Хмельницької філармонії. Диригент - Роман Ревакович.

Доля відзначила Шопена печаткою геніальності, а сучасність залишила в його свідомості неминущий слід. Композитор народився в епоху Наполеона, дорослішав у Варшаві напередодні листопадового повстання поляків проти царської Росії, але в дні повстання у 1830 році знаходився вже на чужині - у Відні і Німеччині. Зрештою польський композитор осів в Парижі - культурній столиці Європи того часу - ні на хвилину не забуваючи про Польщу. Йому радили писати опери і симфонії, щоб піднятися до рівня визнаних композиторів, а Шопен піднявся, пишучи майже тільки для одного інструмента - фортепіано, віддаючи перевагу не монументальним жанрам, а мініатюрам - танцям, ноктюрнам, баладам, прелюдіям. Знамениті піаністи його часу прагнули великих залів, підкоряючи публіку гучними, ефектними п'єсами і віртуозною технікою, а Шопен любив м'яке, тихе звучання, приділяючи неабияку увагу найтоншим нюансам виконання, і вважав за краще камерні зали. Концерти стали першими значними творами, які Шопен створив після закінчення навчання. Твори були представлені музичній еліті Варшави, а потім - широкій публіці в Театрі Народовому. Рецензент Стефан Витвицький, який слухав прем'єру Концерту e-moll, писав: "Фридерик Шопен створив другий великий концерт […] Цей твір генія". Він створювався під впливом першого кохання композитора до Констанції Гладковської та представляє тип романтичного концерту. Саме його ми і почуємо у виконанні українського оркестру та польського піаніста - лауреата багатьох міжнародних конкурсів, зокрема IV премії 50-го Польського національного конкурсу піаністів Фридерика Шопена у Варшаві-2020.
З легкої диригентської палички Романа Реваковича музика композитора, диригента і... піонера польського альпінізму Мєчислава Карловіча - звучатиме в Україні не вперше. Завдяки своїм симфонічним творам Карлович зайняв в неоромантичному напрямку музики Європи початку ХХ століття одне з найпомітніших місць. Якби він не загинув у віці тридцяти трьох років під лавиною, зміг би створити ще багато видатних творів, проте його звершення в області симфонічної музики і так залишаються унікальні.

Ім'я сучасного польського композитора Войцеха Кіляра - також не випадкове у цій програмі, адже народився він у 1932 році у Львові. Один з найбільш значних - поряд з Лютославським, Пендерецьким і Гурецьким - польських композиторів другої половини XX століття. Більш широкому загалу композитор відомий за музику до більш ніж 160 фільмів, серед яких: "Земля обітована" Aнджея Вайди, майже всі фільми Kшіштофа Зануссі, "Дракула" Френсіса Форд Копполи, за яку отримав премію Американського товариства композиторів, авторів і продюсерів ASCAP Award в Лос-Анджелесі і премію Best Score Composer на фестивалі фільмів жахів в Сан-Франциско. Кшиштоф Зануссі зняв про нього фільм. До того, як Кіляр написав свій найвідоміший твір - симфонічну поему "Кшесани" - він вважався провідним представником польського музичного авангарду. Тоді він уже написав RIFF 62 ультрасучасну композицію за звучанням і формою, яка стала символом бунту проти традиції, маніфестом майбутнього. На фестивалі "Варшавська осінь" RIFF 62 викликала справжній фурор. Потім композитор захопився іншим авангардом - мінімалістичною музикою. Orawa для камерного оркестру, яка прозвучить в цій українській серії концертів написана вже в іншій стилістиці: Кіляр майже відмовився від авангардних технічних засобів, користувався більш спрощеною музичною мовою, вважав за краще використовувати сильне звучання і впливати на емоції.

1.

Проєкт відбувається завдяки дофінансованню з коштів Міністра Культури та Національної Спадщини Республіки Польща з Фонду Промоції Культури та Польського інституту у Києві.

Акредитація обов'язкова!

За акредитацією, отриманням фото для анонсів, з питань організації інтерв'ю, запрошень у прямі ефіри/записи автора проєкту і диригента Романа Реваковича, за дод. інформацією, звертайтеся до PR-агенції "Дель Арте": Ольга Стельмашевська, тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com Юрій Гулевич, тел.: 067448 05 35, ygulevich@gmail.com


Джерело: Польський Інститут у КиєвіДодати: Share on Facebook

Інші:

Українські композитори створять першу за роки незалежності концертну увертюру
Оголосили лонглист претендентів на Шевченківську премію
Помер керівник Гуцульського ансамлю пісні і танцю Петро Князевич
У Луцьку завершується фестиваль "Стравінський та Україна"
В Одесской опере - премьера на стихи Рождественского и Цветаевой
Львів'ян запрошують до Органного залу на "Дотик янгола"
Не Бахом єдиним. У Львівській філармонії започаткували регулярні концерти барокової музики
У Львівській філармонії зіграють твори Гії Канчелі
Шопен. Карлович. Кіляр
Постановка львівської опери у переліку на здобуття Шевченківської премії
Прем'єра "Турандот" у Львівській опері
8 листопада - Міжнародний день піаніста. Цікаві факти про піаніно
Симфонія паралелей, неофольклоризм та вірші - UA: ЧЕРКАСИ підтримає фестиваль "Музичні імпрези України"
У Львівській філармонії під живу музику покажуть виставу про Андрея Шептицького
У Львівській філармонії відбудеться прем'єра дитячої опери
ШОПЕН 2020
У Львові завершилися роботи з реконструкції площі та фонтану перед Національним Академічним театром опери та балету
В Киевской опере состоится гала-концерт "Россини-Пуччини"
На Рівненщині триває мистецький проект, присвячений пам'яті композитора та диригента Федора Гощука
У Львові стартує ЛюдкевичFest: чого очікувати та яка вартість квитків
Вінничанка здобула для Польщі третє місце на Чемпіонаті світу серед акордеоністів
Жовтень у Львівському Органному Залі
Володимир Зеленський нагородив працівників Львівської опери
Львівська опера відзначить 120-річчя з дня відкриття театру
Дитячій школі мистецтв у столиці хочуть присвоїти ім'я українського диригента
У Києві поставлять мюзикл Ендрю Ллойд Веббера
Одесский оперный театр отметит 133 года со дня открытия
"Mariupol Classic". Гала-концерт фестивалю та популярна класика. Тільки на "МТБ"!
Осінь з музикою Кароля Шимановського: у Кропивницькому стартує ХVІII Мистецький фестиваль
Рівненська  філармонія урочисто відкриває концертний сезон
Філармонійне безсоння: вінничан запрошують на прем'єру концерту "Чайковський в Україні"
Вперше диригенткою на Байройтському фестивалі стане жінка - львів'янка Оксана Линів
Реставрацію фасаду чернігівської філармонії планують завершити у жовтні
Львівська опера запрошує глядачів святкування свого 120-річчя
Артисти Полтавської обласної філармонії відкриють новий концертний сезон
ЖОВТНЕВА АФІША НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ, ПОПРИ КАРАНТИН, БАГАТА НА КОНЦЕРТНІ ПРОГРАМИ ТА КАМЕРНІ ВИСТАВИ
Львівська облрада присвоїла ім'я Мирослава Скорика Львівській національній філармонії
18 онлайн-концертів
Після піврічного затишшя, у Костелі Святого Миколая знову звучить орган
Актуальний і сучасний!
      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
3.jpg