У Львові молоді скрипалі-віртуози з усіх континентів виборюють звання найкращого | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львові молоді скрипалі-віртуози з усіх континентів виборюють звання найкращого
У Львові молоді скрипалі-віртуози з усіх континентів виборюють звання найкращого
22 жовтня 2019, вівторок
Поширити у Facebook

Упродовж 17 - 27 жовтня на сцені Львівської національної філармонії таланти з усього світу змагатимуться за звання найкращих молодих віртуозів. Десять днів місто утретє приймає Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Призовий фонд конкурсу за перше місце становить 20 тисяч євро, за друге - 10 тисяч євро, і за третє - 8 тисяч євро.

Цьогоріч до участі у конкурсі зголосились 39 учасників з 16 країн світу - Японії, США, Китаю, Південної Кореї, Сінгапуру, Австрії, Данії, Фінляндії, Нідерландів, Польщі, Латвії і України.

Голова журі міжнародного змагання - видатний Маестро і педагог Олег Криса, уродженець Львова, легенда української скрипкової школи та гордість України.

Засновником та організатором проведення професійного конкурсу скрипалів у Львові є Сергій Подолянчук - президент Громадської організації "Мистецьке об'єднання "Світ класичної музики". Мистецьке об'єднання поставило собі за мету популяризувати класику та відкривати двері для молодих талантів.

Генеральним спонсором конкурсу третій рік поспіль виступив український бренд "Світоч", Львівський виробник - компанія "Ензим" та готель "Вінтаж".

Уперше конкурс відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

До складу поважного журі входять фахові педагоги та видатні скрипалі світового рівня - представники США, України, Фінляндії, Польщі, Франції, Румунії, Південної Кореї, Австрії.

Кожен конкурсант (вік молодих учасників - від 15 до 29 років) повинен заграти декілька композицій, але обов'язково виконати й твори українських композиторів.

Голова оргкомітету і засновник конкурсу, президент ГО МО "СКМ" Сергій Подолянчук наголосив, що мета конкурсу - розвиток талановитої молоді, набуття українськими виконавцями досвіду участі у міжнародних заходах, промоція світової та вітчизняної скрипкової класики, української музичної спадщини.

"В Україні багато обдарованої молоді, але більшості бракувало і бракує фінансової можливості відвідувати закордонні конкурси. Цьогоріч ми втретє прийматимемо кращих молодих віртуозів світу у культурній столиці України. Вже сам цей факт свідчить про те, що наш Львівський конкурс належно цінується у світі класичної музики на міжнародному рівні", - зазначив Сергій Подолянчук.

Маестро Олег Криса зізнався, що був проти того, аби конкурс назвали його іменем. Але він охоче приїжджає до свого рідного Львова, щоб побачити, відкрити нові таланти, допомогти їм знайти визнання і підтримку. Він разом із музикантами на сцені, він працює у журі. Маестро тішить те, що з кожним роком кількість його учасників зростає, а географія розширюється.

"Родзинкою" фіналу стане виконання претендентами на перемогу "Концерту для скрипки з оркестром No. 5" видатного українського композитора Євгена Станковича. Цей твір ще має назву "Питання без відповіді" і присвячений творчості видатного скрипаля Олега Криси.

Усі тури конкурсу будуть транслюватися у прямому ефірі на каналі YouTube. Цьогоріч вперше запроваджено Приз глядацьких симпатій, який буде надаватись переможцю за результатами голосувань глядачів у соціальних мережах.

Нагородження переможців Третього міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси і заключний Гала-концерт відбудуться 27 жовтня у Львівській філармонії.


Автор: Ірина Дмитрів
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси
Джерело: www.wz.lviv.u



Інші:

Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
"Равель –150»
Пендерецький, Ліст, Брамс
Музичне шоу «ГАЛАКТИКА саундтреків із відеоігор»
«Наталка Полтавка», що народжується в Одесі
Київ офіційно подав заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Найкращий хор року “Гомін” запрошує на березневі концерти
«Київська камерата» Валерію Матюхіну
Почуйте Фортепіанний футуризм
У Харківській опері відбудеться концерт «Український формат» до 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
Державну театральну премію Курбаса присудили львівському режисеру
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський музичний фестиваль виконавців на народних музичних інструментах
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерт до дня народження Тараса Шевченка
Сьогодні минає 210 років з дня народження Михайла Вербицького
Хто отримає мистецьку премію «Київ» у 2025 році: список претендентів
Джазовий композитор-імпровізатор Олександр Саратський разом з «Віртуозами Львова» виступить у філармонії
«… землякам моїм в Украйні і не в Украйні…»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_205.jpg