“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
Півненко Богдана
Національний ансамбль солістів
Сіренко Володимир
Матвієнко Ніна Митрофанівна
Матюхін Валерій Олександрович
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
20 серпня в “Саду” - фестиваль Kyiv Stage
18 серпня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

20 серпня в “Саду” закриватиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Національний ансамбль солістів «Київська камерата» за участі Ніни Матвієнко

Концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» відбудеться на фестивалі на Bouquet Kyiv Stage наступного дня після офіційної ювілейної дати (19 серпня) створення цього відомого колективу.

До свого 30-річчя ансамбль солістів прийшов відомим іменним брендом та «в оточенні» яскравих епітетів, як то: унікальний колектив, музичний поліглот, першокласний камерний оркестр, жива історія сучасної музики…


На жаль, цього ювілейного року не стало засновника і багаторічного керівника «Київської камерати» – Валерія Матюхіна. Сьогодні ж його очолила – відома скрипалька Богдана Півненко, яка не тільки плідно співпрацювала з легендарним колективом, але й завжди поділяла погляди його фундатора на місію «Київської камерати»: «пропаганда музики українських композиторів і репрезентація їх творчості за кордоном».  


Відданий своїй справі до останнього подиху, Валерій Матюхін – був музикантом-просвітником, невтомним шукачем нового і першовідкривачем найцікавіших зразків української музики. Його творче кредо перегукується із позиціюванням Bouquet Kyiv Stage, який свою місію вбачає у просуванні високої української культури та українських митців, які мають посісти гідне місце як у своїй країні, так і у світі.


Під керівництвом диригента Володимира Сіренка, – «Київська камерата» у заключному концерті презентує шанувальникам інтелектуального академічного мистецтва найулюбленіші твори її незмінного куратора, які входять до розряду топових у репертуарі оркестру та є одними з найкращих зразків української сучасної музичної класики. 


У різноманітній програмі будуть представлені твори близьких друзів Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна людська та творча дружба і які написали для колективу чимало камерних творів – Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького.


У виконанні Ніни Матвієнко прозвучить третя частина «Той сад» з емоційно-щемливої камерної кантати №3 Олега Ківи на вірші Павла Тичини. А за контрастом – яскраві, соковиті, колоритні обробки народних пісень Ганни Гаврилець – «Засвічу свічу», «Гой, питалася княжа корона», «Ой, до бору стежечка». 


Звучатиме й важлива, знакова для ансамблю, – Третя камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича (соліст Дмитро Кузьмін). Вона вважається шедевром українсько сучасної класики, адже була визнана Міжнародною трибуною композиторів при ЮНЕСКО – одною із десяти найкращих симфоній у 1985 році.


Запальний, блискучий Концерт для скрипки з оркестром маестро Володимира Зубицького, який цього року відзначає свій 70-річний ювілей, – прозвучить у виконанні віртуозної скрипальки, народної артистки України Богдани Півненко.

Також у концерті прозвучать: колоритний Concerto-Rutheno для фортепіано і камерного оркестру (соліст Дмитро Таванець) Олександра Козаренка, який цього року також раптово пішов з життя й, пронизаний яскравими музичними образами концерт для скрипки і камерного оркестру «Пори року» Золтана Алмаші, у якому композитор черпав натхнення в музиці Вівальді та Пьяццолли (солістка Богдана Півненко).

Відтінить все це багатобарвне емоційно-жанрове різноманіття – ефірно-тендітний «Вісник» Валентина Сильвестрова, який, як і кантата Ківи та симфонія Станковича, став топовим хітом у репертуарі «Київської камерати».  Валерій Матюхін був і залишиться в історії музичної культури нашої країни – уособленням цілої епохи. Тож, цей концерт – данина пам'яті головному натхненнику «Київської камерати», який не дожив до святкування ювілею свого колективу, а також потужний та символічний за своїми світоглядними акцентами і сенсами – фінальний акорд фестивального марафону.


ПРОГРАМА:
Євген Станкович Камерна симфонія N3 для флейти і струннихОлег Кива “Той сад” з камерної симфонії №3 Ганна Гаврилець Обробки українських пісень "Засвічу свічу", "Гой питалася княжа корона", "Ой до бору стежечка"Золтан Алмаші Пори року для скрипки з оркестром Валентин Сильвестров Тиха музика для струннихОлександр Козаренко Concerto-Rutheno для фортепіано з оркестром Володимир Зубицький Концерт N1 для скрипки з оркестром, 3-4 частини


ВИКОНУЮТЬ:
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Солісти: Ніна Матвієнко (голос), Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано), Дмитро Кузьмін (флейта).

Диригент - Володимир Сіренко

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» взяв участь у минулорічному фсестивалі Bouquet Kyiv Stage. Разом із Богданою Півненко, яка вже багато років є серцем ансамблю та віднедавна в.о. Генерального директора-художнього керівника “Київської камерати”, колектив активно пропагує новітню українську музику у світі. 


Національний ансамбль солістів «Київська камерата» є активним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямів від музики раннього бароко до авангардних досягнень сучасних композиторів. Колектив провадить активну гастрольну діяльність, успішно виступаючи з цікавими концертними програмами на Україні, а також далеко за її межами, а саме в Нідерландах, США, Італії, КНР, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії та ін.В Україні цей колектив відомий як невтомний пропагандист, перший виконавець та неперевершений інтерпретатор творів українських сучасних композиторів - В.Сильвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, М. Скорика, О. Ківи, Л.Колодуба, В.Зубицького, В. Губаренка, Ю. Іщенка, Л. Грабовського та багатьох інших, завдяки творчості яких Україну сьогодні як надалі більше починають пізнавати в світі. 



Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Діячі мистецтв: Ніна Матвієнко, Валерій Матюхін



Інші:

Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
103.jpg