“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
Півненко Богдана
Національний ансамбль солістів
Сіренко Володимир
Матвієнко Ніна Митрофанівна
Матюхін Валерій Олександрович
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
20 серпня в “Саду” - фестиваль Kyiv Stage
18 серпня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

20 серпня в “Саду” закриватиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Національний ансамбль солістів «Київська камерата» за участі Ніни Матвієнко

Концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» відбудеться на фестивалі на Bouquet Kyiv Stage наступного дня після офіційної ювілейної дати (19 серпня) створення цього відомого колективу.

До свого 30-річчя ансамбль солістів прийшов відомим іменним брендом та «в оточенні» яскравих епітетів, як то: унікальний колектив, музичний поліглот, першокласний камерний оркестр, жива історія сучасної музики…


На жаль, цього ювілейного року не стало засновника і багаторічного керівника «Київської камерати» – Валерія Матюхіна. Сьогодні ж його очолила – відома скрипалька Богдана Півненко, яка не тільки плідно співпрацювала з легендарним колективом, але й завжди поділяла погляди його фундатора на місію «Київської камерати»: «пропаганда музики українських композиторів і репрезентація їх творчості за кордоном».  


Відданий своїй справі до останнього подиху, Валерій Матюхін – був музикантом-просвітником, невтомним шукачем нового і першовідкривачем найцікавіших зразків української музики. Його творче кредо перегукується із позиціюванням Bouquet Kyiv Stage, який свою місію вбачає у просуванні високої української культури та українських митців, які мають посісти гідне місце як у своїй країні, так і у світі.


Під керівництвом диригента Володимира Сіренка, – «Київська камерата» у заключному концерті презентує шанувальникам інтелектуального академічного мистецтва найулюбленіші твори її незмінного куратора, які входять до розряду топових у репертуарі оркестру та є одними з найкращих зразків української сучасної музичної класики. 


У різноманітній програмі будуть представлені твори близьких друзів Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна людська та творча дружба і які написали для колективу чимало камерних творів – Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького.


У виконанні Ніни Матвієнко прозвучить третя частина «Той сад» з емоційно-щемливої камерної кантати №3 Олега Ківи на вірші Павла Тичини. А за контрастом – яскраві, соковиті, колоритні обробки народних пісень Ганни Гаврилець – «Засвічу свічу», «Гой, питалася княжа корона», «Ой, до бору стежечка». 


Звучатиме й важлива, знакова для ансамблю, – Третя камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича (соліст Дмитро Кузьмін). Вона вважається шедевром українсько сучасної класики, адже була визнана Міжнародною трибуною композиторів при ЮНЕСКО – одною із десяти найкращих симфоній у 1985 році.


Запальний, блискучий Концерт для скрипки з оркестром маестро Володимира Зубицького, який цього року відзначає свій 70-річний ювілей, – прозвучить у виконанні віртуозної скрипальки, народної артистки України Богдани Півненко.

Також у концерті прозвучать: колоритний Concerto-Rutheno для фортепіано і камерного оркестру (соліст Дмитро Таванець) Олександра Козаренка, який цього року також раптово пішов з життя й, пронизаний яскравими музичними образами концерт для скрипки і камерного оркестру «Пори року» Золтана Алмаші, у якому композитор черпав натхнення в музиці Вівальді та Пьяццолли (солістка Богдана Півненко).

Відтінить все це багатобарвне емоційно-жанрове різноманіття – ефірно-тендітний «Вісник» Валентина Сильвестрова, який, як і кантата Ківи та симфонія Станковича, став топовим хітом у репертуарі «Київської камерати».  Валерій Матюхін був і залишиться в історії музичної культури нашої країни – уособленням цілої епохи. Тож, цей концерт – данина пам'яті головному натхненнику «Київської камерати», який не дожив до святкування ювілею свого колективу, а також потужний та символічний за своїми світоглядними акцентами і сенсами – фінальний акорд фестивального марафону.


ПРОГРАМА:
Євген Станкович Камерна симфонія N3 для флейти і струннихОлег Кива “Той сад” з камерної симфонії №3 Ганна Гаврилець Обробки українських пісень "Засвічу свічу", "Гой питалася княжа корона", "Ой до бору стежечка"Золтан Алмаші Пори року для скрипки з оркестром Валентин Сильвестров Тиха музика для струннихОлександр Козаренко Concerto-Rutheno для фортепіано з оркестром Володимир Зубицький Концерт N1 для скрипки з оркестром, 3-4 частини


ВИКОНУЮТЬ:
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Солісти: Ніна Матвієнко (голос), Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано), Дмитро Кузьмін (флейта).

Диригент - Володимир Сіренко

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» взяв участь у минулорічному фсестивалі Bouquet Kyiv Stage. Разом із Богданою Півненко, яка вже багато років є серцем ансамблю та віднедавна в.о. Генерального директора-художнього керівника “Київської камерати”, колектив активно пропагує новітню українську музику у світі. 


Національний ансамбль солістів «Київська камерата» є активним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямів від музики раннього бароко до авангардних досягнень сучасних композиторів. Колектив провадить активну гастрольну діяльність, успішно виступаючи з цікавими концертними програмами на Україні, а також далеко за її межами, а саме в Нідерландах, США, Італії, КНР, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії та ін.В Україні цей колектив відомий як невтомний пропагандист, перший виконавець та неперевершений інтерпретатор творів українських сучасних композиторів - В.Сильвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, М. Скорика, О. Ківи, Л.Колодуба, В.Зубицького, В. Губаренка, Ю. Іщенка, Л. Грабовського та багатьох інших, завдяки творчості яких Україну сьогодні як надалі більше починають пізнавати в світі. Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Діячі мистецтв: Ніна Матвієнко, Валерій МатюхінІнші:

14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
Корифей Національної філармонії Анатолій Паламаренко в проєкті Анатолія Матвійчука
13 червня - відкриття фестивалю української музики в українському кіно Soundtrack:Ukraine
Сумська обласна філармонія закінчила 86-й концертний сезон
У російському полоні вже третій рік перебувають учасники трьох військових оркестрів з Маріуполя
DOMUM
11 червня у філармонії особливий концерт. Еротична Арфа і войовнича Туба: любов і сила
"Греммі в бароко": українська опера отримала престижну музичну нагороду
“Діалоги кармеліток” - вперше на українській оперній сцені!
У Черкасах виступила Людмила Монастирська
Вітаємо з Днем журналіста!
Український реліз "Українське бароко: Concordacii Animos"
Це захват: на музичному конкурсі у Бельгії переміг українець – з ним сфотографувалася королева
8 червня у Національній філармонії гастролі Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії з двома прем`єрами
“Соля”
Український скрипаль вперше в історії виграв першу премію музичного конкурсу Queen Elisabeth Competition
День народження органа запрошують святкувати у Львівському органному залі
Олена Зеленська на концерті класичної музики
Зразковий хор "Gloria" з Житомира на Міжнародному конкурсі у Польщі виборов "золото" в трьох номінаціях та спецприз
Розпочинається Восьмий Відкритий міжнародний музичний маратон пам'яті Василя Сліпака WLIVE
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
«Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Червень з Національною філармонією
«Дударик» у супроводі естрадного оркестру співатиме «Пісні перемоги» у Львівській філармонії, щоб зібрати кошти для ЗСУ
Червень в Органному залі: музика, яка підтримує, події, які запамʼятовуються
У Лондоні британський оркестр виконав повністю українську симфонічну программу
 Львові відкрили виставку до 120-річчя прем’єри опери «Мадам Баттерфляй»
Симфонія «Любов» Богдани Фроляк: світова прем’єра 2 червня
Червень в Національній опері України
1 червня у на сцені Національної філармонії України прем`єра нового мюзиклу "Бременьскі музики"
Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
В Ужгороді перейменують вулицю Василя Сурикова на вулицю Мирослава Скорика
Літо розпочнеться з музичного фестивалю у Рівному
Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
Київська опера - 31 травня - 2 червня
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
“Украдене щастя”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
103.jpg