|
У Києві з великим успіхом відбувся концерт, який завершив масштабний творчий проект «Три С»: Скорик — Станкович — Cильвестров»
13 листопада 2017, понеділок
Поширити у Facebook
Ми маємо щастя називатися сучасниками цих славетних композиторів, яких цінують і поважають в усьому світі, й вони вже вписали яскраві сторінки у «золоту скарбницю» музичного мистецтва України. Кожен із трьох маестро має свій особливий почерк, а їхні твори меломани впізнають із перших нот!
Нагадаємо, арт-проект «Три С» тривав протягом 2016-2017 років, презентуючи концерти, які відбувалися на кращих сценах нашої країни.
Ці мистецькі акції продемонстрували новий формат українського музичного мистецтва, що вразив своїм масштабом: Схід, Захід, Північ і Південь — майже всі регіони України об’єдналися навколо цієї знакової події!
— Нота — до ноти — так створювався цей проект із унікальним контентом. «Три С» показав, що класична музика є модерною, стильною і дуже сучасною, а творчість наших видатних маестро цікава різній публіці. Так, зараз є багато фанів популярної музики, чимало людей обожнюють джаз, але й чимало тих, хто любить високе мистецтво. Судячи з того, що на наші концерти приходило багато молоді, яка тільки відкриває для себе глибини класики, ми обрали вірний шлях, — розповів автор проекту, відомий віолончеліст Олександр ПІРІЄВ. — Проектом «Три С» ми зламали стереотип, що симфонічні й камерні твори — це щось застаріле. Навіть для того, хто вперше прийшов до оперного театру чи філармонії і почув наживо музику, написану нашим сучасником, а у фіналі побачив класика, що виходить на сцену, такий концерт надовго залишиться у пам’яті. Ви знаєте, після серій вечорів героїв проекту у Мирослава Михайловича Скорика, Євгена Федоровича Станковича й Валентина Васильовича Сильвестрова з’явилося ще більше шанувальників. Я бачу, з яким натхнення слухає публіка, скільки позитивних емоцій викликають твори цих класиків сучасності. Із залу люди виходять із просвітленими обличчями, розуміючи, що це не пересічний захід, а Концерт із великої літери!
Гала-дійство у Києві — це кульмінація проекту. Програма об’єднала творчість трьох маестро — автора легендарної «Мелодії» Мирослава Скорика, творця епохальної фольк-опери «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича та Валентина Сильвестрова, з появою якого в культурі ХХ століття з’явився такий феномен, як «мета-музика». У програмі виконувались такі твори: Мирослава Скорика — Концерт №2 для віолончелі з оркестром (соліст — Олександр Пірієв) й Вибрані каприси з циклу «24 каприси» для симфонічного оркестру; Євгена Станковича — «Ханука» для симфонічного оркестру й Концерт №2 для скрипки з оркестром, а солістом виступив Дмитро Ткаченко (Україна — Велика Британія); Валентина Сильвестрова — «Тиха музика» для струнних і «Майдан-2014» для камерного хору.
У цьому гранд-вечорі також брали участь: Симфонічний оркестр Українського радіо (диригент — Володимир Шейко) та Муніципальний камерний хор «Київ» під орудою Миколи Гобдича.
Слухачі дуже тепло сприймали всі твори — лунали овації й крики «браво» (хоча публіка у залі Національної опери України була дуже різна: митці, музикознавці, меломани, бізнесмени, дипломати й просто пересічні глядачі різного віку, а гальорку «окупувала» молодь). Це був незабутній вечір зустрічі з Музикою і концерт-одкровення…
Автор: Тетяна ПОЛІЩУК
Фото: Юрій Тоцький, Руслан КАНЮКА
Колективи: Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України, Муніципальний камерний хор "Київ"
Виконавці: Олександр Пірієв, Дмитро Ткаченко
Диригенти: Микола Гобдич, Володимир Шейко
Композитори:Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович
Концертна організація: UKR Artists, Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: Газета "День"
Фотоальбом:
|