Головні події листопада у філармонії імені Скорика | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Головні події листопада у філармонії імені Скорика
Головні події листопада у філармонії імені Скорика
Львівська національна філармонія
6 листопада 2023, понеділок
Поширити у Facebook


В усьому світі листопад заведено вважати найбільш похмурим та виснажливим місяцем. Львівська національна філармонія добре знає, наскільки важливо дарувати яскраві емоції та незабутні враження, тож в листопаді солісти та колективи філармонії запрошують почути нові програми. 


ЛУНКІ МОРЯ КОЛЬОРІВ. ЧЮРЛЬОНІС І ДЕБЮССІ | 15.11 о 19:00



Програма поєднує два епохальні симфонічні твори початку ХХ століття, адаптовані для одного фортепіано в чотири руки. Її виконають одні з кращих інтерпретаторів ансамблевої музики – дует Сонати та Рокаса Зубовасів. 


Мало хто знає, що популярності легендарної пʼєси «La Mer» Клода Дебюссі сприяла саме написана композитором версія для фортепіано в чотири руки. В той же рік ще один композитор, Мікалоюс Чюрльоніс пише своє “Море”. Немає доказів того, щоб композитори були знайомими, однак їх музику єднає тонке світовідчуття та передання музикою барв. Почути обидва твори, а також музику нашого сучасника, українського композитора Валентина Сильвестрова запрошуємо 15 листопада.


ПЕРЕТИНАЮЧИ ТЕМРЯВУ… | 16.11 о 19:00




Програма Перетинаючи темряву… складається з оригінальної української саксофонної музики, котра є відносно молодою і бере початок  в другій половині ХХ сторіччя. Її виконають знані українські солісти – Роман Фотуйма та Дар’я Шутко, які в цей вечір об'єднались в дует, щоб представити рідкісні твори української музики.


Цей проєкт вкотре підтверджує глибину та різноманіття творчості українських композиторів, знайомить з різними стилями та поколіннями творців, і — дуже щемко — за своєю концепцією, проводить слухачів від смутку темряви до світлої радості, котру ми мали до початку вторгнення і обов’язково повернемо після нашої перемоги.


АВТОСТОПОМ ПО МУЗИЧНІЙ ГАЛАКТИЦІ. ПЛАНЕТА FORTEPIANO | 19.11 об 11:30




продовження улюбленої дитячої серії музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці!

Протягом 10 концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних  планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями та особливостями кожної з планет. Третім пунктом призначення космічної подорожі Дзень-Бума стане дивовижна Планета Форте-Піано. Усі знають, що таке «фортепіано». Однак, мало хто знає, що назва цього музичного інструменту утворилася від двох музичних термінів – «forte» й «piano». Таємниці цих слів Дзень-Бум розділить разом з юними слухачами. 


ТАНГО З НОТКАМИ ДЖАЗУ | 22.11 о 19:00




Музиканти знають, що танго – це більше ніж просто танець. Це музика, яка здатна передавати не тільки пристрасть, чи тільки рух, а й набагато складніші почуття – втрату, безсилля, надію. 

Програма концерту проводить паралелі між танго та джазом, який також крізь терни несприйняття та заборон дістався світової популярності.  

Цього вечора на сцені філармонії звучатиме  аргентинська, іспанська, французька, мериканська та, українська музика, яку об’єднали палкі ритми танго та несподівані джазові гармонії. 


Кос-Анатольський. Гомін гір | 23.11 о 19:00

Постать цього непересічного митця стала легендарною для Львова та його мешканців. Анатолій Кос-Анатольський, музикант та юрист родом із Коломиї, виявився однією із визначних фігур культурного життя міста Лева впродовж близько 50 років своєї діяльності тут. У концерті його пам’яті напередодні дня народження артисти Львівської філармонії запрошують почути твори, натхненні красою Карпатських гір та сповнені їхнього мелодичного звучання.


СПІВЕЦЬ КАРПАТСЬКОГО КРАЮ | 24.11 о 19:00


Вечір-присвята постаті неймовірного співця краси Карпат, геніального автора перлин української музики Анатолія Кос-Анатольського!
1 грудня 1909 року у Львові народився видатний музикант Анатоль Кос. Напередодні святкування чергової річниці його уродин Львівська національна філармонія запрошує на концерт з перлин його творчості, що заслуговують на особливу увагу своєю ліричністю, розмаїттям української мелодики та вишуканою майстерністю Митця!


Польща і Полонія солідарні з Україною | 25.11 о 18:00





Цьогорічний концерт є свідченням солідарності з Україною та пройде в памʼять полеглих за українську незалежність захисників, жертв російської агресії та геноциду українського народу – Голодомору.


Відкриє концерт Хорал для струнних Ганни Гаврилець, композиторки, що передчасно відійшла у Вічність в перші дні повномасштабного вторгнення. Сам жанр твору – хорал – відсилає до традиції молитовного співу. Цього разу він прозвучить як молитва в памʼять усіх жертв ворожої агресії.


Продовжать програму три твори, звʼязок між якими полягає в композиторській майстерності – звучатиме музика Юрія Ланюка та двох його учнів, також відомих сучасних композиторів: Золтана Алмаші та Любави Сидоренко. Також в програмі прозвучить музика одного з найяскравіших представників польського музичного авангарду – Вітольда Лютославського  «Grave». Завершуватиме ж вечір Диптих для струнних Богдани Фроляк. 


БРУХ. ДВОРЖАК | 29.22 о 19:00




Запрошуємо відвідати концерт симфонічної музики, що принесе вам радість!

Під орудою диригентки Тетяни Лисенко-Дідули прозвучать шедеври романтичної класики, твори Антоніна Дворжака та Макса Бруха.

Одна з вершин творчості чеського генія Дворжака — це симфонія №9, сповнена світлих почуттів, піднесеного спокою, трепетного поривання. Однак вона не позбавлена моментів драматизму, що втаємничує слухача у всесвіт глибоких особстісних переживань ліричного героя.

Перший скрипковий концерт Макса Бруха часто називають просто «скрипковим концертом Бруха», хоч композитор написав три опуси в цьому жанрі. Однією з причин неабиякої популярності твору є надзвичайна партія скрипки, яка прозвучить у виконанні Назара Шутка.


ВРАЖЕННЯ | 30.11 о 19:00

На межі осені та зими, в час найдовших вечорів Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” на чолі з диригентом – Юрієм Скрипником та солісткою – Оленою Мацелюх підготував програму з творів, які неодмінно відгукнуться теплими спогадами в душах слухачів.

Концерт для органа, литавр і струнного оркестру Франсіса Пуленка, який розпочне вечір, був задуманий, як віртуозний діалог тембрів монументального органа та вишуканого звучання струнних. Діалог продовжить один з найзагадковіших творів історії музики – Адажіо соль-мінор Томазо Альбіноні. Завершить концерт музика, яка після років забуття змогла віднайти своїх виконавців та слухачів – Концерт для органу з оркестром Йозефа Райнбергера.








Концертна організація: Львівська національна філармонія



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_205.jpg