9-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
9-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові
Гаврилець Ганна Олексіївна
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Фроляк Богдана
9-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові
Програма
12 вересня 2023, вівторок
Поширити у Facebook

З 29 вересня до 8 жовтня у Львові відбуватиметься 29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти".

Тема фестивалю - "Pulsus". Цьогоріч у програмі 14 подій.

До 10-денного маратону знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували твори-перлини, які не часто лунають у концертних програмах.

Програма
· 29.09/ 19:00. КОНТРАСТИ 29. ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

Відкриватиме фестиваль Національний ансамбль солістів "Київська камерата", який дуже часто ставав першовиконавцем композицій наших сучасників. Програма пропонує зануритись у круговерть музичної України нашого часу: від Карабиця до Алмаші, Козаренка й Цепколенко, шістдесятників Грабовського та Сильвестрова, й,звісно ж, до особливого Станковича.

· 30.09/ 18:00. ВАЛЕНТИНУ СИЛЬВЕСТРОВУ - З ПОШАНОЮ

Валентин Сильвестров - це безперечно геній, один з найвідоміших українських митців у світі, з яким нам пощастило жити в один час. В його День народження, 30 вересня, піаністка Віоліна Петриченко разом з меццо-сопрано Лілією Нікітчук та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії (на чолі з Володимиром Сивохіпом) виконають низку творів композитора, серед яких прем'єра - цикл "П'ять мелодій на Новий рік".

· 1.10/18:00. КОНТРАСТИ 29. ДІАЛОГ ЗІ СКОРИКОМ

На честь корифея новітньої української музики у 2021 році з'явився конкурс, що відзначає здобутки видатної школи Мирослава Скорика і заохочує композиторів писати більше й краще. Вже вдруге конкурс знайшов своїх переможців - майстерних, амбітних і по-особливому талановитих: Юрія Пікуша, Ренату Сокачик та Нікіту Іванченка. Виконають і твір лауреатки ІІ премії минулої едиції конкурсу, Надії Курінної. Провідником у всесвіт кожного автора стане Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського. Солюватимуть незрівнянні Артем Полуденний, Назар Стець та Оксана Литвиненко.

· 2.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. SILENZIO DAL DOLORE

Всім знайомий той момент мовчання від скорботи, тихих роздумів й задуми, елегійного споглядання й молитовності. Цей вечір на фестивалі присвячений істині, що кожну хвилину тремтить у думках кожного українця. Заради нашого існування, музики й дитячого сміху, що далі звучать довкола, хтось щоденно віддає життя. Хтось - це наші героїчні захисники, чиї імена будуть викарбувані на граніті, а зараз пульсують гірким болем в наших серцях. У виконанні камерного оркестру "Віртуози Львова" музика Васкса, Пасічника, Станковича, Сіренко, Скорика, Фроляк та Гаврилець.

· 3.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. БАРВІНСЬКИЙ & СКОРИК

Львів - місто, яке історія обрала для перетину шляхів та доль, на вулицях якого живуть легенди та спогади про його героїв та геніїв. Край, що береже спогади про патрона філармонії Мирослава Скорика та фенікса української музики Василя Барвінського. Без їх музики складно уявити й фестиваль "Контрасти", на якому звучали повернені твори Василя Барвінського та прем'єри Мирослава Скорика. Програма четвертого концерту фестивалю є діалогом двох митців, крізь призму виконання талановитими українськими музикантами: скрипалькою Наталією Гордєєвою, віолончелістом Максимом Римарем та піаністкою, солісткою філармонії Віоліною Петриченко.

· 4.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. СЕСТРИ. МУЗИ

Кажуть, що між рідними людьми є вищий ментальний зв'язок. Музика сестер- композиторок Ганни Гаврилець та Богдани Фроляк - це пошук нових стежок в українській музиці, від її сакрального першопочатку, відлуння народних пісень рідного Прикарпаття до наднових композиторських експериментів.

· 5.10/17:00 КОНТРАСТИ 29. ПРЕПАРОВАНІ ЛАНДШАФТИ

Організатори фестивалю впевнені, що саме звучання власного твору в професійному виконанні на великій сцені є необхідним для молодих композиторів поштовхом до творення. На цей раз студенти-композитори випробовуватимуть поєднання препарованого фортепіано та електроніки. Початкова ініціатива зі створення цих творів зародилась в рамках курсу композиторських технік XX-XXI століття і поступово переросла у повноцінний творчий проєкт.

· 5.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. АКАДЕМІЯ

Неперевершена гармонія камерної музики лунатиме 6 жовтня - це буде концерт- сплав мудрого досвіду і свіжих молодечих сил: відомий Львівський камерний оркестр "Академія" виступить із солістами нової генерації Станіславом Паращуком та Павлом Янушевським. Програма включає лише авангардні твори й прем'єри, що залишають слухачів у захваті: твори Коффлера, Скорика, Камінського, Керімова та Курилєвіча.

· 6.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. CONCERTO GROSSO З ПОЗИТИВОМ

У проєкті Євгена Петриченка "Concerto Grosso з позитивом" фокусом уваги стане сьогодення, яке щомиті змінюється на краще завдяки особливим людям. Цих світлих людей легко розгледіти в суцільній темряві, адже вони є агентами змін та ініціаторами новацій у суспільстві. Цей проєкт - про творців прекрасного в часи жахливого, про світло в часи суцільної темряви, про позитив у часи тотального негативу. Виконавці - новостворений, але по- особливому професійний Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики (Київ).

· 7.10. КОНТРАСТИ 29. ПУЛЬС-МАРАТОН

16:00 / KUNE / TOGETHER

Музика має надзвичайну здатність об'єднувати культури і торкатися людей, звідки б вони не походили. В програмі представлено один твір французького митця Арно Фільона, де поєднуються близько 50 мов. Вони взаємодіють, щоб оспівати наш світ, мир, сьогодення, любов чи смерть, через тексти, в яких кожен знайде шлях до гармонійного "нас".

18:00 / ВАЛЕНТИН БІБІК: СОНАТИ Й ІНТЕРМЕЦЦО

Кажуть, що найкраще з новим містом може познайомити людина, яка це місто справді любить. Цього вечора "Контрасти" пропонують пізнати Харків через майстерність двох його митців Валентина Бібіка та Максима Шадька.

19:30 / ІНТЕРМЕДІЯ

Передостанній концерт фестивалю взяв на себе найбільшу кількість світових прем'єр, а також візію максимально об'ємно представити музику останнього століття. Невипадково предметом програми стала мініатюра - символ років, коли часу стало надто мало, а інформації забагато, тож все, навіть медитативний спокій, потребувало нового формату.
Ці короткі та різні емоційні п'єси подібно до інтермедій у фугах: з'єднуватимуть, або ж навпаки - розділятимуть, доповнюватимуть та заперечуватимуть погляди одна одної, залучатимуть глядача до внутрішнього діалогу та пошуку відповіді на питання: як в цій багатоманітності віднайти своє?

21:00/ DUO SONORO

Програми "Duo Sonoro" вже не вперше об'єднують цілковиті протилежності. На цей раз програма дуету - оригінальний та об'ємний погляд на музику другої половини ХХ століття.

· 8.10 / 18:00. КОНТРАСТИ 29. ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ. СИНЕРГІЯ

Пульс "Контрастів" - це синергія биття сердець: усіх композиторів, твори яких прозвучали в програмах. Солістів, чиї інтерпретації виходили за межі слова "виконання". Оркестрів, під егідою яких формувались шедеври.

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів виступить на закритті "Контрастів" з особливою програмою. Цьогоріч до постійного хедлайнера фестивалю доєднається відома українська альтистка Катерина Супрун та польський диригент, один із найкращих у своєму поколінні, Вінсент Козловський.


Композитори:Ганна Гаврилець, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Богдана Фроляк
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
Джерело: DailyLviv.comІнші:

Міжнародний конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів "Сучасні ритми" 
До других роковин повномасштабного вторгнення
Ні Памфір, ні Тарас: цьогоріч Шевченківську премію не отримає жоден фільм — що сталося
Музичний проект "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України
У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових
Концерт: Євген Станкович та його учні
Держмистецтв оголосило переможців премії імені М. В. Лисенка в 2024 році
Концерт з приводу дня народження колективу "Чураївна"
Концерт Україна Незламна у Національній філармонії України
Х Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Юрія Хілобокова
Баварський парламент нагородив орденом українську диригентку Оксану Линів
Іменні стипендії міського голови імені Гаррі Логвіна: у Дніпрі відзначили лауреатів
Назавжди 22: на фронті загинув вихованець Національної музичної Аадемії Вадим Прокопчук
Світова прем'єра "Українського триптиху": до 2-ої річниці повномасштабного вторгнення Kyiv Symphony Orchestra дасть 2 концерти в Німеччині
38 солістів і 7 ансамблів стануть учасниками ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Юрія Хілобокова у Кропивницькому
Організатори Віденського фестивалю відмовилися від участі Теодора Курентзіса, який не засудив війну в Україні
Yamaha передала Одеському театру опери та балету комплект духових інструментів
Памʼяті полеглих героїв
Житомирська філармонія ім. Святослава Ріхтера запрошує на захоплюючу екскурсію
Всеукраїнська акція любові від Театру Корифеїв з Кропивницького
Мистецький проект "Калина" – Дітям
Концерт у Парижі мав символічну назву - "В ім'я свободи"
Названі лауреати Міжнародної премії імені Миколи Лисенка "Рапсодія"
У Луцьку на концерті фортепіанної музики збирали гроші на дрони для бійців 100-ї бригади ТрО
"Ця історія зачепить кожне серце"
У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика"
Світова премʼєра в Органному залі! Симфонія “Переможна” Золтана Алмаші
Львівська опера позбавила співачку ролі за участь у спектаклях з росіянами
Мінкульт затвердив своїх представників до наглядової ради Українського культурного фонду
Львівський органний зал розпочав довготривалу співпрацю з Радіо “Культура” записом “Реквієму” Моцарта
До Дня Героїв Небесної Сотні у Києві прозвучить твір "Майдан 2014" Валентина Сильвестрова у виконанні хору капели імені Бориса Лятошинського
Дніпровський театр опери та балету підкорює англійського глядача
"Хмельницький камер фест" повертається у новому форматі
У Запорізькій філармонії - MOZART & BEETHOVEN
Люстрова церемонія відбулася в Одеській опері
У Рівному відбудеться міжнародний фестиваль «Органний собор-2024»
Наталія Пономарчук – після Лондонського і Варшавського тріумфів дириґуватиме в Києві
Andrii Barmalii
Від бароко до прем’єр. На що чекати в лютому у Львівській філармонії?
Рівненський Органний зал опублікував концертну програму на лютий
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110623_105.jpg