|
Постать Миколи Лисенка в програмі «RADIO CHOIR: історія України в звуках»
Присвячена 175-річчю основоположника української класичної музики
25 березня 2017, субота
Поширити у Facebook
26 лютого 2017 року на Радіо «Культура» стартував цикл передач, присвячених легендарному колективу – Хору Українського радіо.
Кожної неділі о 17.15 поціновувачі хорового мистецтва та української музичної культури мають змогу долучатись до історії України в звуках. Адже, в ефірі передачі звучать кращі зразки хорового співу в контексті розвитку всього музичного надбання країни. Величезну частку всього художнього фонду Українського радіо складають записи цього легендарного хорового колективу.
Кожного року березень знаменується подіями пов’язаними з вшануванням видатних митців України. Цієї весни музичні колективи нашої держави вшановують 175-річча від дня народження, композитора, піаніста, диригента, педагога, фольклориста, батька Українського класичного музичного мистецтва Миколи Віталійовича Лисенка.
До цієї знаменної дати в рамках медіа проекту Українського радіо «RADIO CHOIR: історія України в звуках» – в радіоефірі транслювалась програма присвячена славетному українському композитору М. В. Лисенку. Юлія Ткач разом з Інною Хацько говорили про постать М. Лисенка, хорову спадщину основоположника, про те, яке місце в творчості Хору Українського радіо посідають твори композитора, про історію записів, виконання крупних вокально-симфонічних творів та хорових мініатюр М. В. Лисенка.
В ефірі, зокрема, звучав запис кантати «Радуйся ниво неполитая». Гостя студії Юлія Ткач зазначила, що запис цього твору, здійснений в 1949 року під орудою тодішнього керівника хору – Ю. Таранченка є одним з найперших збережених аудіо записів колективу. Також в ефірі передачі прозвучало виконання творів М. Лисенка «Б’ють пороги» та фуга «Оживуть степи озера» з концертного виступу 2012 року.
Того року разом з Національним академічним естрадно-симфонічним оркестром під керуванням праправнука славетного композитора – диригента Миколи Лисенка, Академічний хор Українського радіо виконував твори Миколи Віталійовича в Національній філармонії. Такий тандем був символічним для хорового колективу.
Під час радіо програми прозвучав також запис з концерту проекту «Мистецькі історії – Основоположник» а, саме хор з опери «Наталка- Полтавка» в супроводі Симфонічного оркестру Українського радіо під орудою Володимира Шейка.
На ефірі торкнулись теми Шевченкового слова в спадщині М. Лисенка. У виконанні Хору Українського радіо звучала хорова мініатюра «Сон» на слова Кобзаря, яка, доречи, увійшла до аудіодиску Всеукраїнського проекту «Україна співає Кобзаря» (Пісенний Кобзар П. Муравського), що записувався хоровими колективами України протягом 2016-2017 року.
То ж яке місце в історії культури України займає хоровий спів. Відповідь проста та однозначна – пріоритетне. І М. Лисенко це прекрасно розумів, створюючи хорову музику та хорові колективи. За словами Юлії Ткач: «Хоровий спів, без перебільшення, можна вважати елітарним мистецтвом та ювелірною справою. Це величезний пласт роботи над звуком від глобального до найтоншого звучання. Адже окрім вокально-хорової майстерності, що потребує виконання творів, хорове мистецтво торкає найтонші грані людської душі».
Колективи: Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Диригенти: Юлія Ткач
Концертна організація: Національна радіокомпанія України
|