У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект
У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект
17 листопада 2018, субота

Оркестр Схід Опера 17 листопада розпочинає унікальний проект по виконанню всіх симфоній Антона Брукнера, цикл яких вважається одним з найскладніших в історії музики. У цей вечір оркестр зіграє Першу симфонію великого австрійського композитора.

Головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов, заявив, що ставить завданням протягом декількох років виконати і записати всі одинадцять симфоній Брукнера, включаючи дві «нульові», які сам автор вважав невдалими.

«Виконання всіх симфоній Брукнера оркестром оперного театру - це безпрецедентний проект не тільки для України, за таку складну задачу вкрай рідко беруться навіть філармонійні оркестри. Але я добре бачу потенціал нашого колективу і ставлю за мету зробити оркестр Схід Опера кращим в Україні і зайняти гідне місце серед відомих симфонічних оркестрів світу. Саме тому ми зараз беремося за найрізноманітніші музичні жанри, виконуючи не тільки оперну музику, а й симфонії, мюзикли, навіть джаз. А наявність в репертуарі таких складних і геніальних творів, як симфонічний цикл Брукнера, - абсолютно необхідна умова для нашого якісного прогресу», - зазначив головний диригент Схід Опера.

Д.Морозов, призначений на посаду близько року тому, додав, що за цей час вдалося значно підсилити склад всіх інструментальних груп оркестру, підвищити в цілому його виконавський рівень, розширити репертуар і жанрове розмаїття, ввести довгострокову репертуарну стратегію.

Наступними завданнями є перехід на новий етап розвитку оркестру, в тому числі за рахунок виконання найскладніших симфонічних творів. Крім того, дирекція театру зараз займається питанням поновлення фонду музичних інструментів, що має забезпечити оркестру нову якість звучання, зазначив Д.Морозов.

Перша симфонія Антона Брукнера, яка прозвучить зі сцени Схід Опера 17 листопада о 18.30, вважається шедевром пізнього романтизму. За життя Антон Брукнер, який почав писати серйозну музику тільки в 40 років, багато разів піддавався нападкам критики, і справжнє визнання отримав лише після смерті. Передаючи рукописні партитури всіх своїх симфоній в Віденську придворну бібліотеку, А.Брукнер написав на пакеті: «Для майбутнього». Через три десятиліття його твори увійшли в золотий фонд світової симфонічної музики і зазвучали у виконанні кращих оркестрів світу. Однак за всю історію нараховуються лише одиничні випадки виконання оркестрами всього симфонічного циклу Брукнера.

Великий симфонічний оркестр Схід Опера сьогодні об'єднує 103 музиканта. В його репертуарі - понад 60 вистав, у тому числі музика, що не виконується в інших оперних театрах України («Отелло» Верді, «Самсон і Даліла» Сен-Санса, «Мазепа» Чайковського, «Поет», Колодуба).

Головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов - випускник Харківського музичного училища, Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського (Харків) та Національної музичної академії ім. П.Чайковського (Київ). Проходив майстер-клас по органному виконавству у Луїджі Челегіна (Італія). У різні роки працював в Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, Дніпропетровській консерваторії, Харківському національному театрі опери та балету ім.Лисенка, Воронезькому оперному театрі, Національному театрі оперети, Харківському Молодіжному симфонічному оркестрі, Каїрської Національній опері.Лауреат національних конкурсів хорових диригентів, оперно-симфонічних диригентів ім. Стефана Турчака.

Схід Опера - новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету, під яким восени театр відкрив свій 143-й сезон. Театр заснований в 1875 році і сьогодні є єдиним національним оперним театром на Сході України. У репертуарі театру 65 оперних і балетних постановок, в рік на великій сцені грається 270 власних спектаклів, в минулому сезоні тут випущено 8 прем'єр.Тільки театральна трупа об'єднує близько 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру і запустити інноваційну ідею розвитку театру як сучасного центру музичної і театральної культури, орієнтованого не тільки на класичний репертуар, а й на сучасні та експериментальні постановки, на відкритість новому і просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище. В рамках ребрендінгу розроблений і впроваджений новий логотип театру, відкрилися нові майданчики (камерна сцена, відкрита сцена і експериментальний лофт), формується Музичний Молодіжний Хаб, в рамках якого проведено фестиваль «Схід Опера Просто неба» і зараз проводиться перший в Україні конкурс молодих композиторів, які створюють музику для опери і балету.


Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Джерело: ПРОДодати: Share on Facebook

Інші:

Схід Опера: 2019 рік для харківської опери стане роком творчих сюрпризів
Пішов з життя видатний український композитор
Пласідо Домінго вперше відвідав Київ
Відомий музикант з Литви провів майстер-класи для обдарованої молоді
Балетний рекорд
Знамениті «Віртуози Львова» відзначають свій 25-річний ювілей
Виконання Державного Гімну – честь для музикантів
У Хмельницькому представлять ораторію, присвячену Патріарху Йосифу Сліпому
Полтавському симфонічному оркестру — 19: про нове приміщення, гастролі та проекти
Конкурс клавірної музики відбудеться в Одесі
Дніпропетровська філармонія імені Л.Б.Когана проводить конкурс на заміщення вакантних посад
Десятий Міжнародний фестиваль камерної музики «Хмельницький камер фест» стартує у Хмельницькому
Визначено лауреатів премії імені М. В. Лисенка у 2019 році
Тернопільський музичний коледж ім.Соломії Крушельницької відсвяткував свій день народження
Оголошено результати голосування комітету з присудження Шевченківської премії
Смартфон дописав "Незакінчену" симфонію Шуберта
Зіркова команда ставить оперу про несправдженого короля України
ХVIII Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність» оголосив програму
Президент України відвідав перший концерт-відкриття Харківської обласної філармонії
Проект Ukrainian Live популяризуватиме українську музику
У Києві відкрилась виставка унікальних музичних інструментів
Симфонічний оркестр у Києві гратиме «Реквієм» Верді на честь Небесної Сотні
Пласідо Домінго став «Почесним професором» Національної музичної академії
Чернігівські військові оркестри готуються до виступів на карнавалі у Франції
Фестиваль «Amadeus» відбудеться у Херсоні
Львівська опера готує нову прем’єру – оперу «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера
У Дніпрі відбудеться Європейський музичний форум
Мистецький проект під символічною назвою «Nova Sinfonietta ArtConnect» відбудеться у Львові та Харкові.
Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Чоловіча хорова капела ім. Л. М. Ревуцького оголошує конкурс
XІІ-й МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС БАЯНІСТІВ-АКОРДЕОНІСТІВ «PERPETUUM MOBILE»
Скорик-80. Світова прем'єра у Швеції
Український танцівник виконає в Києві сольну партію із всесвітньо відомого балету
В Україні вперше покажуть балети легендарного Іржі Кіліана
Балет для дорослих у Львові
Київський академічний муніципальний духовий оркестр оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Стіни зі снігу, інструменти з льоду: в італійських Альпах пройшов незвичайний музичний фестиваль
Академічний театр "Київ Модерн-балет" оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
У Кропивницькому визначилися переможці ІІІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект»
У Харкові повідомили дату відкриття оновленої філармонії
      © 2008-2018 Music-review Ukraine