У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект
У Харкові починається безпрецедентний для України музичний проект
17 листопада 2018, субота

Оркестр Схід Опера 17 листопада розпочинає унікальний проект по виконанню всіх симфоній Антона Брукнера, цикл яких вважається одним з найскладніших в історії музики. У цей вечір оркестр зіграє Першу симфонію великого австрійського композитора.

Головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов, заявив, що ставить завданням протягом декількох років виконати і записати всі одинадцять симфоній Брукнера, включаючи дві «нульові», які сам автор вважав невдалими.

«Виконання всіх симфоній Брукнера оркестром оперного театру - це безпрецедентний проект не тільки для України, за таку складну задачу вкрай рідко беруться навіть філармонійні оркестри. Але я добре бачу потенціал нашого колективу і ставлю за мету зробити оркестр Схід Опера кращим в Україні і зайняти гідне місце серед відомих симфонічних оркестрів світу. Саме тому ми зараз беремося за найрізноманітніші музичні жанри, виконуючи не тільки оперну музику, а й симфонії, мюзикли, навіть джаз. А наявність в репертуарі таких складних і геніальних творів, як симфонічний цикл Брукнера, - абсолютно необхідна умова для нашого якісного прогресу», - зазначив головний диригент Схід Опера.

Д.Морозов, призначений на посаду близько року тому, додав, що за цей час вдалося значно підсилити склад всіх інструментальних груп оркестру, підвищити в цілому його виконавський рівень, розширити репертуар і жанрове розмаїття, ввести довгострокову репертуарну стратегію.

Наступними завданнями є перехід на новий етап розвитку оркестру, в тому числі за рахунок виконання найскладніших симфонічних творів. Крім того, дирекція театру зараз займається питанням поновлення фонду музичних інструментів, що має забезпечити оркестру нову якість звучання, зазначив Д.Морозов.

Перша симфонія Антона Брукнера, яка прозвучить зі сцени Схід Опера 17 листопада о 18.30, вважається шедевром пізнього романтизму. За життя Антон Брукнер, який почав писати серйозну музику тільки в 40 років, багато разів піддавався нападкам критики, і справжнє визнання отримав лише після смерті. Передаючи рукописні партитури всіх своїх симфоній в Віденську придворну бібліотеку, А.Брукнер написав на пакеті: «Для майбутнього». Через три десятиліття його твори увійшли в золотий фонд світової симфонічної музики і зазвучали у виконанні кращих оркестрів світу. Однак за всю історію нараховуються лише одиничні випадки виконання оркестрами всього симфонічного циклу Брукнера.

Великий симфонічний оркестр Схід Опера сьогодні об'єднує 103 музиканта. В його репертуарі - понад 60 вистав, у тому числі музика, що не виконується в інших оперних театрах України («Отелло» Верді, «Самсон і Даліла» Сен-Санса, «Мазепа» Чайковського, «Поет», Колодуба).

Головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов - випускник Харківського музичного училища, Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського (Харків) та Національної музичної академії ім. П.Чайковського (Київ). Проходив майстер-клас по органному виконавству у Луїджі Челегіна (Італія). У різні роки працював в Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, Дніпропетровській консерваторії, Харківському національному театрі опери та балету ім.Лисенка, Воронезькому оперному театрі, Національному театрі оперети, Харківському Молодіжному симфонічному оркестрі, Каїрської Національній опері.Лауреат національних конкурсів хорових диригентів, оперно-симфонічних диригентів ім. Стефана Турчака.

Схід Опера - новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету, під яким восени театр відкрив свій 143-й сезон. Театр заснований в 1875 році і сьогодні є єдиним національним оперним театром на Сході України. У репертуарі театру 65 оперних і балетних постановок, в рік на великій сцені грається 270 власних спектаклів, в минулому сезоні тут випущено 8 прем'єр.Тільки театральна трупа об'єднує близько 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру і запустити інноваційну ідею розвитку театру як сучасного центру музичної і театральної культури, орієнтованого не тільки на класичний репертуар, а й на сучасні та експериментальні постановки, на відкритість новому і просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище. В рамках ребрендінгу розроблений і впроваджений новий логотип театру, відкрилися нові майданчики (камерна сцена, відкрита сцена і експериментальний лофт), формується Музичний Молодіжний Хаб, в рамках якого проведено фестиваль «Схід Опера Просто неба» і зараз проводиться перший в Україні конкурс молодих композиторів, які створюють музику для опери і балету.


Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Джерело: ПРОДодати: Share on Facebook

Інші:

До Дніпра приїдуть кращі джазмени світу
На Львівщині відкрили меморіальну дошку Остапу Нижанківському
Запорізький симфонічний закриє 62-й сезон справжніми шедеврами
У 2020 році хори з усього світу виступатимуть в різних куточках Києва
Херсонка здобула «золото» в міжнародному конкурсі із гри на тромбоні
Тернопільська музична школа №1 відсвяткувала своє 90-річчя
Житомирська обласна філармонія анонсувала закриття концертного сезону
Хмельницькому музичному коледжу імені Владислава Заремби – 60 років
Український квартет відкриє фінал Ліги Чемпіонів
Житомирський хор «Глорія» привіз три нагороди з міжнародного фестивалю «Victoria»
Духовий оркестр із Чернігова переміг на фестивалі у Білорусі
У Житомирі виступить піаніст-віртуоз із Японії
Солісти Клезмер Фесту з ексклюзивним концертом у Львові
"Оdesa Сlasics": В Одесі відгремить наймасшатбніший міжнародний фестиваль
До Львова завітає один з найкращих віолончелістів Європи
Фестиваль музики П.І. Чайковського "Чайковский Fest"
У Харкові виступить відомий диригент з Китаю
День Європи в Національній опері
ПуленкFest
Юні харківські музиканти проведуть літні канікули в США
У Вінниці відкрили XVII Міжнародний фестиваль Чайковського та Надії фон Мекк
Вперше в Україні у Львові прозвучить симфонія Kullervo
"З піснею крізь світ" Олександра Кошиця. Уперше польською
У розкішному образі: Христина Шишпор станцює у прикрасах за 12 мільйонів гривень
ЛАУРЕАТИ 2019. Мистецький проект лауреатів державних премій імені Миколи Лисенка та Левка Ревуцького.
Львів долучиться до Свята музики, яке відзначають у понад 120 державах світу
На фестивалі «Травнева трилогія» черкащан ближче познайомлять із сучасною академічною українською музикою
9-річна бандуристка Маргарита Костеньова стала рекордсменкою України
Ретро-потяг і… хор
Президент України підписав указ про державні нагороди
Повноліття «Флюгерів»: На вихідних у Львові пройде 18-й оновлений музичний фестиваль
За даним журналу Forbes, зростання вартості скрипки роботи Антоніо Страдіварі або Джузеппе Гварнері випереджає зростання вартості золота і фондових ринків
«Віртуози» та їхнє грандіозне відкриття
Вперше в Україні версію «Петрика і вовка» відтворять у техніці пісочної анімації
Балетна трупа Одеського театру опери та балету завершила успішне турне Бельгією, Нідерландами та Грецією
Українські зірки світової опери з нагоди Дня Європи
Померла легендарна українка: країна була закохана в неї
Національний академічний духовий оркестр України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад артистів
Зі сцени Львівської філармонії лунатиме «Реквієм» Верді
У Маріуполі показали балет кранів і оперу в плавучому доці
      © 2008-2018 Music-review Ukraine