Вчора у Харкові впродовж дня музика класика лунала всюди! | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Вчора у Харкові впродовж дня музика класика лунала всюди!
Пірієв Олександр Валерійович
Христенко Станіслав
Вчора у Харкові впродовж дня музика класика лунала всюди!
"БАХ - 333"
22 березня 2018, четвер
Поширити у Facebook

Унікальний і амбітний перформанс "БАХ - 333" відбувся у рамках "Kharkiv Music Fest" і був приурочений до дня народження легендарного класика, якому виповнилось би 333 роки.




Твори Йоганна Себастьяна Баха можна було почути в метро, кав'ярнях, барах, на вулиці... а гранд-концерт із Харківської філармонії наживо транслювали по радіоканалу "Культура".

21 березня виступив фестивальний "Оркестр солістів KharkivMusic Fest" під орудою диригента Івана Чередниченка (Дніпро).

- Це був найпопулярніший Бах у виконанні найкращих солістів України, відбувся дитячий "Бах-марафон", твори класика лунали у найсучаснішому за акустикою органному залі України - Харківській обласній філармонії, - розказав "Дню" Олександр ПІРІЄВвіолончеліст, продюсер музичних програм "Українського радіо". - Вперше в історії нашої країні 28 музикантів, які віртуозно грають на скрипці, альті, віолончелі, контрабасі, гобої, органі, клавесині, фортепіано, саксофоні... приїхали з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Чернівців, Хмельницького та Івано-Франківська і об'єдналися для спільного концерту, присвяченого дню народження найвидатнішого представника європейської музичної культури - І.С. Баху. Оркестр солістів Kharkiv Music Fest - це втілення в життя європейської традиції від видатних маестро Артуро Тосканіні та Клаудіо Аббадо, здійснив відомий піаніст, диригент, Artist Steinway та ініціатор Харківського форуму Станіслав Христенко. Можна сказати, що це наймасштабніший і найгучніший всеукраїнський проект у царині класичної музики за всі роки незалежності України!

Акція "Бах - 333" - унікальний прецедент. Харків став першим українським містом, яке стало учасником всесвітньої акції "Бах в метро"/"Bach in the Subways".

Грали твори Баха у рамках проекту "Art & piano: грай яскраво". Для цього відомі харківські художники і дизайнери розмалювали 9 музичних інструментів. Так з'явилися "Ангел музики", піаніно "Щастю", "Турбо", "Морська зірка" - у кожного учасника була своя концепція. Дуже сподобалось публіці виконання бахівської "Кавової кантати" у... кав'ярні. Вийшло креативно і цікаво.

Феєричним був концерт, який позавчора представили віртуози, комедійний дует - скрипаль Олексій Ігудесман і піаніст Хьянг-Кі Джу. Треба зазначити, що впродовж фестивалю відбуваються не лише мистецькі, а й освітні та громадські акції, які викликають резонанс у різних за віком людей.

Завдяки форуму більше двох тижнів харків'яни мають унікальну можливість поринути у світ музики різних жанрів і стилів - почути хіти і прем'єри.


Автор: Тетяна Поліщук
Фото: Юрій Тоцький
Діячі мистецтв: Олександр Пірієв, Станіслав Христенко
Концертна організація: UKR Artists, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Харківська обласна філармонія, Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Концертний зал: Новий органний зал Харківської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: Газета "День"



Інші:

У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
Оркестр Львівської філармонії INSO-Lviv виступив у Роттердамі
“Травіата” у... бомбосховищі
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії завершив гастролі в Німеччині
Музика Бетховена знову на сцені чернігівського філармонійного центру
ШЛЯХОМ ДО МАЙБУТНЬОГО
Вечір яскравих емоцій
Парад дебютів
“Інтереси глядача - понад усе”!
Знай наших! Слава Україні!
“Розмова” про толерантність
Симфонічна музика та джаз
Унікальна подія відбулась!
«Псальми війни» Євгена Станковича як духовне одкровення доленосної доби
Віднайдені партитури Людкевича вперше виконали у Львівській філармонії
Твори, перевірені часом
Чим запам’яталися “Контрасти”?
Місія здійснена
“Україна. Музика війни”
Фестиваль “Митниця. Нова режисура”
"Ренесанс" окупованого міста
На благодійному концерті в Острозі зібрали понад 14 тисяч гривень на підтримку захисників і поповнення матеріальної бази школи мистецтв
Полтавський симфонічний оркестр виступив в Києві
“Сімейка Аддамсів” повернулася
У Львівській опері представили першу прем’єру 124-го театрального сезону
«КУЛЬТУРА vs ВІЙНА. ТАРАС КОМПАНІЧЕНКО»
Відкриття концертного сезону в філармонії Житормира
Viscount Jubilate 332
Прем’єра у DniproOpera - “Хитрий Лис”
Як відзначили ювілей Віктора Камінського
Чим запам’яталися “Дні української музики у Варшаві-2023”?
Українські камерно-вокальні перлини
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ 160-й СЕЗОН 2023/24
Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Два дні й дві ночі нової музики/2Д2Н
Музичні імпрези нової музики в Одесі у зміненому форматі
Концерт музики українських композиторів «Agnus Dei»
Знати і памʼятати
      © 2008-2023 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
20.jpg