Музичний проект "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музичний проект
Музичний проект "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України
21 лютого 2024, середа
Поширити у Facebook

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну український музикант та композитор Дмитро Радзецький презентує музичний проєкт «Україна у вогні».





16 лютого 2024 року відбувся реліз синглу і кліпу Дмитра Радзецького “Ukraine On Fire”
відео тут.

Він є частиною великого міжнародного проєкту, що об’єднує світових музикантів, які демонструють свою солідарність з українцями, а також привертають увагу світу до війни і необхідності допомоги України.

Напередодні і одразу після 24 лютого в різних куточках світу 30 піаністів з 11 країн світу виконають твір «Україна у вогні», в той час як сам автор композиції Дмитро Радзецький виконає його в самому серці Києва у складі квартету з чотирьох роялів.

Австрія, Бельгія, Німеччина, Велика Британія, Угорщина, Норвегія, Польша, Сінгапур, Швейцарія, Грузія - це неповний список країн, в яких під час акцій в підтримку України, громадських заходів, концертів чи просто в студіях зазвучить твір «Україна у вогні».

«В той час, як українці героїчно відбивають навалу сусіда-агресора вже понад 700 днів, світ починає відвертати очі від України. Наша війна зникає з перших шпальт та екранів телевізорів, люди перемикають свою увагу на інші теми. Аби перемогти, нам потрібна допомога, і тому я хочу звернутись до людей по всьому світу на глибокому емоційному рівні, тією мовою, яка не потребує вивчення і зрозуміла всім - мовою музики», - каже Дмитро Радзецький.

«Україна у вогні», 5-ти хвилинна п’єса для фортепіано, що була написана в перші місяці повномасштабного вторгнення і є особистим маніфестом людини, яка переживає війну. Дмитро засвідчує кричущі випадки насильства та людського горя, що охопило Україну з 24 лютого 2022 року.

Автор порівнює війну в Україні з вогнем, що поглинає все на своєму шляху. Вогонь не має кордонів і може перекинутися на будь-які сусідні країни. Незважаючи на трагічність оповіді, наприкінці твору є надія, що цю пожежу таки можна зупинити - віра і спільна допомога можуть згасити вогонь.

Дмитро Радзецький записав цей твір виконуючи його соло за допомогою луп-станції - обладнання, яке записує те, що виконує музикант, і потім відтворює. Використання такого обалднання дає змогу одному музиканту в реальному часі одночасно звучати як ансамбль із 5-6 інструментів.

Разом з українською музичною агенцією MUZIKA автор запропонував світовим музикантам долучитись до виконання. Наразі відгукнулось 30 музикантів - українці, що живуть закордоном, та іноземці. Проєкт публікуватиме на своїх сторінках в соцмережах всі відео з виконанням цього твору по світу. В подальшому планується створення документального фільму про проєкт «Україна у вогні».


Андрій Драган, україно-швейцарський піаніст, що живе та працює в Базелі долучився до проекту бо вважає що “Україна у вогні” гостро передає емоції, які відчуває український митець в теперішній реальності. “Автор вдало втілює переживання жаху і страхіття війни, зокрема, у ритмічній структурі твору та напрженій гармонічній мові. Разом з тим, тривога та нестабільність поєднується із наполегливістю та незламною стійкістю, яка символізує дух українського народу. В контексті війни виконання української музики стає важливим символом солідарності з Україною та способом висловити підтримку та співчуття тим, хто страждає. Тому я радо відгукнувся на запрошення до участі у проєкті Дмитра, аби разом із Ганною Горобець та іншими учасниками привернути увагу міжнародної авдиторії до життя та творчості українців в умовах війни. Такі проєкти вселяють впевненість у перемогу України та віру в мирне майбутнє, - додає Андрій Драган.

Імена музикантів - учасників проєкту:

AustriaGrazАнна БуроваRadymyr Tsiko
BelgiumBrusselsЯрослав
Крижанівський
Софія Дубій
GermanyHackenheimМайя НусбаумерАнтуанетта
Міщенко
Great BritainLondonMaksym ArtemenkoХристина
Міхайліченко
HungaryBudapestEros CsabaКатерина
Пархоменко
NorwaySvalbardElina KelebeevYegor Shevtsov
PolandKrakowKuba BanaszekКатерина Зяблюк
Singapore Олена БулатоваВохмянина Ксенія
SwitzerlandBaselАндрій ДраганГанна Горобець
SwitzerlandGenevaЮлія ДрачМарія Малоштан
GeorgiaTbilisiTatia
Abashishvili
Ana Paitchadze
UkraineKyivДмитро РадзецькийТетяна Павлічук-Тишкевич,
Марія Клименко
Максим Шадько


Детальніше про автора

Дмитро Радзецький, закінчив Дніпровську Академію Музики та Київський Національний Університет культури і мистецтв (спеціалізація класична гітара, композиція).
Лауреат багатьох конкурсів в Україні як гітарист і композитор. Учасник експериментального музичного проєкту «Supremus», рок-гурту «SUR Band», дуету електроакустичних гітар «Big Second» та «Radz».

Засновник, керівник і диригент Українського оркестру імпровізаторів. Автор камерних, оркестрових, електроакустичних, рок-композицій, музики до короткометражних фільмів, радіо- та телепередач тощо.

У різних проектах співпрацював з Тоні Левіном і Петом Мастелотто (KING CRIMSON), Фрідом Даном (Ensemble Modern), Філом Мінтоном, Фредом Лонберг-Холмом, Едом Манном і Денні Воллі (Frank Zappa Band), "Bang on a Can All-Stars".

Дмитро Радзецький разом з братом є авторами першої в Україні рок-опери «Тарас Бульба» (2021) за мотивами повісті Миколи Гоголя, в якій описуються події революції гідності і війни в Україні.

З 2017 з композитором Максимом Коломійцем співзасновник арт-простору “KORA" на базі Національного центру Олександра Довженка в діяльність якої входять просвітницькі заходи та концерти сучасної академічної, джаз, рок і електронної музики.

З 2022 року провів більше 30 концертів країнами Європи в рамках туру «Peace For Ukraine» з метою популяризації сучасної української музики, а також з метою зборів благодійних внесків на підтримку України.

В січні 2023 року презентував трек «Our Path to Freedom» записаний з багатьма відомими українськими і світовими музикантами з метою зборів коштів на підтримку культурної спільноти України. В записі прийняли участь музиканти «Океан Ельзи» (Мілош Єліч і Денис Глінін), «Антитіла» (Денис Швець), а також гітарист «Roxy Music» і продюсер “Pink Floyd” Філ Манзанера, клавішник гуртів Майлза Девіса і Стівена Уілсона – Адам Холцман, і гітарист «Genesis» Стів Хеккет.

Андрій Драган

Українсько-швейцарський піаніст Андрій Драган, який живе в Базелі, регулярно виступає у Швейцарії та Європі. Навчався в Базельській музичній академії у професора Адріана Етікера.

Численні успіхи на змаганнях, досягнуті під час навчання, зокрема Prix Credit Suisse Jeune Solistes та Kiefer-Hablitzel відкрили для Андрія Драгана двері до відомих концертних залів світу. Андрій регулярно виступає у складі камерних формацій, зокрема з Тріо Барвінського, яке він заснував у 2018 році разом з Василем Заціхою та Алессіо Піанеллі.







Інші:

Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
"Равель –150»
Пендерецький, Ліст, Брамс
Музичне шоу «ГАЛАКТИКА саундтреків із відеоігор»
«Наталка Полтавка», що народжується в Одесі
Київ офіційно подав заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Найкращий хор року “Гомін” запрошує на березневі концерти
«Київська камерата» Валерію Матюхіну
Почуйте Фортепіанний футуризм
У Харківській опері відбудеться концерт «Український формат» до 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
Державну театральну премію Курбаса присудили львівському режисеру
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський музичний фестиваль виконавців на народних музичних інструментах
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерт до дня народження Тараса Шевченка
Сьогодні минає 210 років з дня народження Михайла Вербицького
Хто отримає мистецьку премію «Київ» у 2025 році: список претендентів
Джазовий композитор-імпровізатор Олександр Саратський разом з «Віртуозами Львова» виступить у філармонії
«… землякам моїм в Украйні і не в Украйні…»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
20.jpg