Одеська опера завершила 214-й театральний сезон | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
10 липня, середа
Поширити у Facebook

Любі глядачі! Дорогі колеги! Ось і добіг кінця 214-ий театральний сезон в Одеській опері. Сезон, який, як і життя кожного з нас, докорінно змінила війна.

Він був непростим, часом – непередбачуваним за умови воєнного часу, проте яскравим, непересічним, емоційно та фізично насиченим.

З кожним днем ми міцніли та стверджувалися в тому, що робимо. Адже 214-й переконливо довів: у часи руйнувань та агресії мистецтво є дієвим джерелом сили.

У 214- му сезоні до нашого колективу долучилися нові актори, творчі і технічні працівники, яких ми раді вітати з першим театральним сезоном у Одеській опері. Балетна та оперна трупа, хор та оркестр театру поповнилися 31 артистом.

Також цього сезону вже маємо нового головного диригента театру - заслуженого артиста України Василя Коваля. А на завершення 214-го, відповідно до Указу Президента України №328/2024 від 28.06.2024р присвоєні почесні звання «Заслужений діяч мистецтв України» головному хормейстерові театру Валерію Регруту та «Заслужений артист України» провідному майстрові сцени Віталію Білому.

Протягом сезону (серпень 2023 - липень 2024) ми представили 230 вистав і концертних програм, які відвідало майже 100 тисяч глядачів. В репертуарній афіші з’явилися нові події.

Випустили вісім прем’єрних проєктів - опери Г.Доніцетті «Дон Паскуалє», П.Масканьї «СavalleriaRusticcana»; балетні вистави «Танго полум’я і льоду» на музику А. П'яццоли, Е. Донато, М. Морези_ та «Червона Шапочка» на музику Дж. Верді, Л. Деліба, Дж. Россіні, Е. Гріга; «Реквієм» В.А. Моцарта , концертні імпрези «Опера. Мюзікл. Джаз» та «Україна. Зізнання в любові»; два авторські проєкти театру «Vlasne. Ukrainian. Projeсt. Нескорені&Непереможні» та «Прийдешній геній. UkraineClassic. Next». Представили оновлені версії опер Г.Доніцетті «Любовний напій», Дж. Перголеззі «Служниця-пані» та балету «Аліса в країні чудес» на музику композиторів 18-21 сторіччя, а також концертної програми «Від Верді до Verdi».

Стрімко набрав обертів та популярності інтерактивний концертний цикл «Нова музика України», в рамках якого пройшли моновистави, присвячені творчості сучасних українських композиторів та митців - Івана Небесного, Золтана Алмаші, Мирослава Волинського, лабораторії «Musica sacra Open Operа Ukraine». Побачили світ нові ексклюзивні концертні програми в межах мистецько-освітнього проєкту «Подорож маленького музиканта».

Не порушуючи вірність традиціям, провели VIIІ Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», який об’єднав 16 яскравих мистецьких подій та провели науковий форум «Нова музика України в контексті сучасних театральних тенденцій» у якому взяли участі відомі науковці – музикознавці країни. Саме на цей сезон припала важлива в нашій історії дата – 100 - річчя створення професійної балетної трупи, нову шпальту якої ми відкрили відзнакою Одеської міської ради «За кращу прем’єру року - балет «Дюймовонька» на музику Ю.Шевченка».

А ще, ознакою цього сезону став своєрідний парад диригентів. Крім диригентів__театру - заслужених артистів України Василя Коваля, Ігоря Шаврука, Ігоря Чернецького та Володимира Врублевського, за диригентським пультом Одеської опери постали такі митці як: народний артист України Мирон Юсипович, заслужений діяч мистецтв України Юрій Пороховник, Сергій Голубничий, Массімо Мореллі (Італія) та запрошений головний диригент театру Хірофумі Йошіда(Японія).

У 214-му сезоні Одеська опера мала честь долучитися да престижних мистецьких форумів: 25-го Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії», в межах якого представили оперу Дж. Пуччіні «Богема»; до Всеукраїнського проєкту «Мистецтво єднає Україну» за участю провідних оперних театрів держави (солісти театру Юлія Терещук та Віталій Білий взяли участь у гала-концерті з нагоди Дня Соборності України, що відбувся на сцені головного музичного театру країни), Відкритого міжнародному музичному Маратоні “WLive” пам’яті Василя Сліпака, присвяченому полеглим за Україну артистам, (представлено проєкт«Vlasne.Ukrainian.Projeсt»).

Продовжували розвивати та посилювати мистецьку співпрацю з Європейським Домом, налагоджувати нові партнерські зв’язки. Гастролювали в Італії та Греції. Наразі цього сезону Одеська опера мала честь виступати в Палаті депутатів Національного парламенту Італії (м.Рим) із програмою «Elegiaperlapace» («Елегія задля миру»), що була присвячена другій річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Солісти театру Олександр Прокопович та Богдан Панченко гідно представили Україну на міжнародному конкурсі оперних співаків "ОрernspieleMunot" та взяли участь у заключному гала-концерті мистецького форуму.

Співпрацювали с міжнародними партнерами. Здійснили мистецьку колаборацію «Україна-Італія», яка увінчалася показом на сцені театру опери Дж. Пуччіні «Мадам Баттерфляй» та концертної імпрези «Італійські перлини». Завдяки підтримці з боку платформи «OperaVision», програми ЄС «Креативна Європа» начальник електро-освітлювального цеху Максим Дєдов взяв участь у стажировці на оперному фестивалі у Національній Вексфордскій опері (Ірландія). Підсумком взаємодії з японськими партнерами - Посольством Японії в Україні та лідером світового ринку з виробництва музичних інструментів - корпорацією «Yamaha» стало отримання потужного проектору для створення сучасного сценічного відеоконтенту та комплекту музичних інструментів.

Наразі цього сезону театр став дійсним членом Одеської регіональної торгово-промислової палати та ТПП України, що відкрило нові шляхи для європейській спільнодії, зокрема розвитку гастрольної діяльності, пошуку нових міжнародних партнерів.

Протягом сезону театр активно діяв щодо підтримки ЗСУ: як фінансову і ресурсну (грошові відрахування, необхідні приладдя), так і творчу. Провели численну кількість концертів у місцях дислокації наших захисників; військові та члени їх родин є постійними гостями вистав театру.

Сьогодні наші колеги - гідні представники театрального колективу стоять на захисті країни. На цей час шістнадцять наших співробітників служать у лавах ЗСУ. Нажаль, не обійшлося без втрат. На фронті загинули артист балету театру Ростислав Янчишен та інженер Сергій Архіпов.

«Дякую нашому чудовому, неперевершеному колективу, кожному з працівників театру - усім тим, хто створює і відтворює, хто ні на мить не припиняє роботи, попри і поміж тривог, вибухів, блекаутів, морального навантаження. 214-ий театральний сезон став для нас потужним викликом, який ми гідно подолали і водночас загартував нас», – зазначає Генеральна директорка-художня керівниця театру Надія Бабіч.

Сьогодні 214-й театральний сезон завершився оперою Дж. Верді «Аїда». Тож хай славетні сторінки нашої театральної історії якомога скоріше стануть мирними! Колектив Одеської опери має вже плани на прийдешній театральний сезон, про які – незабаром.
Завдячуємо ЗСУ за життя і творчість! До зустрічі, новий двісті п’ятнадцятий!

Фінальною прем’єрою 214-го театрального сезону стала опера П. Масканьї «Cavalleria Rusticcana». Драматична подія, яка сталася в невеличкому селищі на Сицилії в перший день Великодня, справжня італійська історія кохання розгорнулася на сцені Одеської опери. Живі емоції, порив пристрасті, сильні характери героїв, блискавична зміна подій - від любовної серенади до кривавого поєдинку суперників, експресивні кульмінації, передчуття трагедії та драматична розв'язка - все це побачили та відчули глядачі у оригінальному прочитанні від Оксани Тараненко та заслуженого діяча мистецтв України Валерія Регрута. А солісти, хор та оркестр театру продемонстрували блискуче виконання партій та яскраві акторські роботи. Тож, вітаймо з прем’єрою!

Другий прем’єрний показ вистави відбудеться у новому 215-му сезоні в межах Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері».

















Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету



Інші:

Вперше в Одесі: філармонія представила Суму часу та Пісню без слів
«Пригоди Орфея» - французько-українська постановка в Національній опереті України
Дві українські організації в Чехії відзначили ювілеї своєї діяльності
В театрі Франка резентували виставу "Шевченко 2.0"  Харківського академічного театру імені Тараса Шевченка "Березіль".
Відбувся перший концерт нового проєкту від INSO-Львів на сцені Barvy Hall
Концерт «Польська музика в Україні» ансамблю солістів «Київська камерата» під батутою польсько-українського маестро Романа Реваковича
Обговорення дезінформації: показ фільму «Zinema» та дискусія з міжнародними експертами в Торонто
Камерна опера “Русалонька” у “Малярці”
Завершився проєкт з оцифрування кіноархіву «Національної кінематеки України»
У херсонському укритті відбулась прем’єра моновистави
У Венеції оперою GAIA-24 закрили публічну програму Українського павільйону
Композитор зіграв концерт на російській ракеті, компоненти якої замінили на струни
“Вечір аргентинського танго”
У Києві відбувся концерт із нагоди 85-річчя композиторки Лесі Дичко
Рефлексії про втрачене та мрії про майбутнє
Французький віртуоз без нот на відкритті XIV Міжнародного львівського органного фестивалю
У Херсонському укритті провели обряд ворожіння
«Трубадур» – нова версія класики
«Король Артур» від Open Opera Ukraine: у пошуках героїв, сенсів та актуальних меседжів
“Ці діти ще не раз повернуться до концертного залу”
Обʼєднані сакральною спадщиною
Одеська опера тріумфально провела IX Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
У Херсоні показали осінню терапію
Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова виступив під орудою польського диригента
Зшивання країни нитками культури
Доступний театр: додатки Earcatch і Subcatсh презентували в Національній опереті України
Мікс жанрів
У Харкові пройшов фестиваль "Арфові Барви 2024: акустика та цифрові технології"
Сьогодні на Одещині відкривається міжнародний органний фестиваль ім. Теофіла Ріхтера
Віват, Схід Опера!
В Україні вперше пройшли концерти кримськотатарської симфонічної музики
Веселе хуліганство, але з тонким смаком
Післямова до фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики»
Херсонці відвідали музично-терапевтичну програму
Символи війни у творах українських композиторок
Музика австрійського композитара, автора понад ста симфоній, звучала в чернігівській філармонії
Житомирська філармонія відкрила новий сезон виступом симфонічного оркестру з Черкас та столичного квартету тенорів
Національний президентський оркестр виступив у Кропивницькому з благодійним концертом 
У Львівському органному залі тріумфально прозвучав Гімн Незламності українців
З нагоди Дня міста незламний Харків вітали світові оперні зірки. Людмила Монастирська та Олег Злакоман заспівали у великому концерті «Хариків об’єднує серця!»
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
100910_058.jpg