Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 5 – 10 квітня 2016 р. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 5 – 10 квітня 2016 р.
Алмаші Золтан Гаврилович
Василевич Юрій
Кащенко Алла Владленівна
Кот Юрій
Ліпітюк Єлизавета
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 5 – 10 квітня 2016 р.
5 квітня 2016, вівторок
Поширити у Facebook

Наступний тиждень обіцяє бути не менш цікавим за попередній у житті Музичної України.

Було надзвичайно важко відокремити найцікавіші з усіх подій. Цього тижня пропонуємо вашій увазі послухати перлини світової класики від українських та зарубіжних майстрів, кілька українських прем’єр та відвідати фестиваль XIV Міжнародного форуму «Музика молодих».

Отже:
Вівторок, 5 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Будинок актора
Подія – Тон Фрет та Вероніка Ільченко в Україні

Цього дня вперше в Києві виступить блискучий дует з Бельгії: лауреати міжнародних конкурсів Тон Фрет (флейта) та Вероніка Ільченко (фортепіано)

Цей концерт – перший гастрольний тур дуету в Україні, який охопить 6 міст. Відбувається тур за активної підтримки Посольства Бельгії в Україні і входить офіційну програму Днів Франкофонії в Україні в цьому році.

Для концерту музиканти підготували яскраву й емоційну програму золотого репертуару для флейти з творів Роберта Шумана, Клода Дебюссі, Джордже Енеску, Бели Бартока та Жозефа Йоргена.

Родзинкою концерту стане твір сучасного українського композитора, яке музиканти тримають в секреті.

Тон Фрет та Вероніка Ільченко


Вівторок, 5 квітня, 20.00
м. Київ
Локація – Дім освіти і культури Майстер клас
Подія – Перші струнні квартети

Проект MK Classics (куратор проекту — Тетяна Калініченко) презентує: 5 квітня о 20 год в Домі освіти та культури «Майстер Клас» в рамках фестивалю камерної музики ГОЛЬФСТРІМ Х концертна програма «Перші квартети» від струнного квартету «Гольфстрім».

Цей концерт продовжує головну ідею фестивалю «Гольфстрім», яка полягає у поєднанні в одній програмі творів давніх, класичних і творів сучасних. Об’єднуючим фактором речей, часом, на перший погляд, непоєднуваних, виступає якась ідея, особлива концепція. В даному випадку такою концепцією є виконання в одному концерті перших квартетів різноманітних авторів. Дещо парадоксальне співставлення творів віденських класиків з творами українських авторів різних поколінь створює особливу інтригу концерту. Ще одна цікава деталь — квартет Гайдна «Полювання» є не тільки першим квартетом цього автора, а взагалі першим твором у цьому жанрі.

Програма:
Йозеф Гайдн — Струнний квартет опус 1 № 1 сі-бемоль мажор «Полювання»
Левко Ревуцький (Україна) — Струнний квартет № 1
Вольфганг Амадей Моцарт — Струнний квартет № 1 соль-мажор
Золтан Алмаші (Україна) — Струнний квартет № 1 «3+1»

Учасники:
Ольга Аколішнова — 1 скрипка
Маріана Скрипа — 2 скрипка
Андрій Тучапець — альт
Золтан Алмаші — віолончель і артистичний директор колективу




Середа, 6 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Національна філармонія України
Подія – концерт симфонічної музики

На сцені Національної філармонії України цього дня прозвучить один із найвідоміших фортепіанних концертів, який просто зобов’язаний мати кожен піаніст в репертуарі. Так, прозвучить Концерт №5 для фортепіано з оркестром Людвіга Ван Бетховена. Також ви почуєте Симфонію №5 Дмитра Шостаковича, яка є одним із найпопулярніших творів композитора.

В концерті беруть участь Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під керівництвом Володимира Кожухаря та піаніст Юрій Кот.

піаніст Юрій Кот


Середа, 6 квітня, 19.00
м. Львів
Локація – Львівська філармонія
Подія – Романтичний світ Фридеріка Шопена

Піаністка Марта Андрущак (Польща-Україна) разом із струнним квартетом «Фенікс» (Львів) познайомить слухачів у середу, 6 квітня, о 19:00, у Львівській обласній філармонії із романтичним світом Фридерика Шопена. Піаністка Живе у Польщі, виступає у багатьох країнах світу, бере участь і перемагає у численних музичних конкурсах.

Марта Андрущак виросла у Львові, а до Польщі потрапила спочатку завдяки стипендії Гауде Полонія, яку отримують митці зі Східної Європи для підвищення професійного рівня.
Навчалася в Катовіцькій консерваторії під керівництвом одного з найкращих професорів в світі Анджея Ясінського, а потім в 2011 р. отримала запрошення від керівництва музичної школи ІІ ступеня (аналог нашого музучилища) в Руді Шльонській працювати в них викладачем. Багато концертує.

Піаністка зазначає: «Львівська філармонія для мене святе місце, зовсім змалку мене сюди водила мама, вона була великим меломаном музики і дбала про мій творчий розвиток.

Пам’ятаю, що із захопленням дивилась на музикантів на сцені, вони виглядали такі одухотворені, неземні... Цікаво, тепер хтось так дивиться на мене... А щодо програми у філармонії, то мій шлях до Шопена був довгий. Дитиною, років 8-9, я інтенсивно грала Шопена, йшла за інтуїцією, за імпульсом, мені це дуже подобалось, а потім злякалась. Довгий час налаштовувала свій внутрішній світ, бо ця музика потребує спокою, романтики і відкритості серця. Чудова експресивна музика, що більше її граю, то комфортніше себе почуваю. В порівнянні з минулими програмами, де я виконувала Шуберта, Бетховена чи Баха – це буде легкий вечір, обіцяю, вам сподобається!».

Піаністка Марта Андрущак


П’ятниця, 8 квітня, 20.00
м. Київ
Локація – Дім освіти і культури Майстер клас
Подія – Перший концерт XIV Міжнародного форуму «Музика молодих»

Відкривати масштабний український проект XIV Міжнародного форуму «Музика молодих» буде Український імпровізаційний оркестр під керівництвом Дмитра Радзецького.
Український імпровізаційний оркестр - масштабний проект Дмитра та Сергія Радзецьких, що зібрав відомих українських музикантів, а також корифеїв українського джазу та авангарду. Унікальне явище у вітчизняній культурі, це живий звучний організм, що породжує музику «тут і зараз».

Детальну інформацію про всі події Форуму ви можете дізнатися за посиланням
https://www.facebook.com/musicofyouthforum/

Музика молоди



Субота, 9 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Будинок актора
Подія - Гала-концерт Sonor Continuus/Музика ХХ-ХХІ століть

Запрошуємо на великий гала-концерт Sonor Continuus, що відбудеться у суботу 9 квітня у київському Будинку актора. В один вечір на сцені гратимуть 12 солістів і два квартети, щоб познайомити слухачів з камерними творами класиків XX століття і сучасних авторів.
В програмі концерту прозвучать твори французького імпресіоніста Клода Дебюссі і Франсіса Пуленка, превставників нововіденської школи — Арія з опери Альбана Берга "Лулу" і 4 п'єси для скрипки і фортепіано Антона Веберна, твори Ріхарда Штрауса, Ігоря Стравінського, Вітольда Лютославського, Філіпа Гласса і сучасних композиторів Тео Ловенді (Швеція), Павла Колпакова (Україна) і Флемінга Гансена (Данія).

Виконавці:
Солісти Національної філармонії України

Єлізавета Ліпітюк (сопрано), Юрій Шутко (флейта)
Солістка Національної опери України
Тетяна Пімінова (мецо-сопрано)

Заслужений артист України Кирило Стеценко (скрипка)


Лауреати міжнародних конкурсів

Олександр Кошелєв (гобой), Юрій Набитович (кларнет),
Артем Шестовський (бас-кларнет), Юліанна Румянцева (фортепіано),
Наталя Строчан (фортепіано), Анастасія Стовбир (фортепіано),
Микола Чикаренко (фортепіано), Еріка Васильєва (фортепіано)

Cтрунний квартет LUMOS у складі:

Арсеній Полтавець (скрипка), Катерина Козачишина (скрипка),
Анастасія Кулєва (альт), Костянтин Повод (віолончель)

КИЇВСЬКИЙ КВАРТЕТ САКСОФОНІСТІВ

під керівництвом Юрія Василевича

Програма

• Т. Ловенді, «Дует» для бас-кларнета соло
• К. Дебюссі, «Чудовий вечір» для мецо-сопрано і фортепіано
• В. Лютославський, «Епітафія» для гобоя і фортепіано
• І. Стравінський, Три п'єси для струнного квартету
• Ф. Пуленк, Соната для кларнета і фортепіано
• Р. Штраус, Арія Цербінетти з опери «Аріадна на Наксосі» для сопрано і фортепіано
• Ф. Гансен, «Пам’яті Сальвадора Далі» для квартету саксофонів
• А. Берг, Арія з опери «Лулу» для сопрано і фортепіано
• А. Веберн, 4 п’єси для скрипки і фортепіано
• Ф. Мартен, «Балада» для флейти і фортепіано
• Ф. Гласс, Струнний квартет №2
• П. Колпаков, «Видіння» для мецо-сопрано і фортепіано

Фестиваль камерної музики Sonor Continuus проходить в Києві з серпня 2013 року. З моменту його заснування відбулось 13 великих фестивальних концертів, у яких взяли участь понад 70 солістів, а також відомі колективи — Київська камерата, Київський квартет саксофоністів, АртеХатта, Sed Contra Ensemble та інші. Цікаві унікальні програми перетворюють кожен концерт на особливу подію в культурному житті столиці.


 Sonor Continuus



Неділя, 10 квітня, 18.00
м. Львів
Локація – Львівський Архікатедральний Собор Св.Юра
Подія – «Сім слів Спасителя на Хресті»

У Львові в рамках проекту «Музика при свічках» відбудеться концерт у виконанні Струнного квартету камерного оркестру «Віртуози Львова» під назвою «Сім слів Спасителя на хресті». Захід проходитиме у неділю, 10 квітня у Архикафедральному соборі святого Юра (площа Святого Юра, 5).

Під час концерту прозвучить твір австрійського композитора початку ХІХ століття Йозефа Гайдна – «Сім слів Спасителя на Хресті».

Основна мета виконання твору – передати останні слова Ісуса Христа як заклик до людей хоч на мить уявити муки, які Він пережив. Через музику передається те, що не можливо передати словами – це біль Ісуса Христа. Музика і релігія дуже гармонують, музика оперує не словами, а почуттями, і у цьому вся сила.


Сім слів Спасителя на Хресті


Неділя, 10 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Національна філармонія України
Подія – Вечір фортепіанної музики

Цього вечора в Колонному залі ім. М.Лисенка прозвучить фортепіанний речиталь української піаністки, Заслуженної артистки України, професора НМАУ ім. П.Чайковського Алли Кащенко.

Програму концерту складає музика трьох епох: бароко, класицизму та, звісно, романтизму.

Детальна програма:
Й.С.Бах – Хроматична фантазія і фуга ре мінор
В.А.Моцарт – Соната для фортепіано фа мажор, К 332
Л.Бетховен – Соната № 14 для фортепіано до-дієз мінор ("Місячна"), тв.27 № 2
Р.Шуман – Крейслеріана, тв.16

Алла  Кащенко.



Автор: Марта Галаджун
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Золтан Алмаші, Юрій Василевич, Алла Кащенко, Юрій Кот, Єлизавета Ліпітюк
Концертна організація: Національна філармонія України, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Львівська обласна філармонія



Інші:

Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
0_1.JPG