Світові прем'єри, джаз і сучасна музика: що підготувала в новому сезоні філармонія | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Світові прем'єри, джаз і сучасна музика: що підготувала в новому сезоні філармонія
Світові прем'єри, джаз і сучасна музика: що підготувала в новому сезоні філармонія
30 вересня 2018, неділя
Поширити у Facebook

У вересні стартував 155-й концертний сезон Національної філармонії України. В ньому дещо змінюються акценти репертуарної політики – і особливе місце в програмі посідає українська сучасна академічна музика. Звісно, звучатиме безсмертна класика та навіть джаз.

Цей сезон вважається ювілейним – до нього в закладі підготувалися технічно: змінили логотип, оновили сайт, щоб відповідати вимогам часу.

- Свій вік ми відліковуємо від відкриття Київського відділення Російського музичного товариства в Києві в 1863 році. Тоді почалися організовані планові концертні сезони. Такої системної роботи раніше не було. А в 1920-х в обіходь впровадили вже назву «філармонія». Ми вважаємо, що справа не в назві, а в суті. Філармонія – насамперед структура, яка планує, організовує і проводить концерті сезони, - зауважив генеральний директор Національної філармонії Дмитро Остапенко.

Родзинкою сезону стане поєднання кращих взірців класичної спадщини і сучасної музики.
- У композиторів з’являються нові твори. Ми даємо можливість їх почути. Шукаємо талановиту молодь, яка заявила про себе на міжнародних конкурсах. І водночас зберігаємо всі традиційні фестивалі, міжнародні конкурси, концерти національних колективів, - поділився художній керівник філармонії Володимир Лукашев.

Шанувальників класики запрошують на камерний концерт клавесиністки Наталії Сікорської, що готує монопрограму «Музичне Євангеліє від Баха» (3 жовтня). Музичні композиції доповнять читання творів Сковороди, Мазепи, Барановича. Крім того, піаніст Антоній Баришевський виконає твір француза Олів’є Мессіана «20 поглядів на Ісуса-немовля». Концерт відбудеться 10 грудня,якраз на день народження композитора, до його 110-річчя. Мессіан писав філософські речі, а цей його твір дуже рідко виконується піаністами, бо він найскладніший для виконання, розуміння і сприйняття.
Серед найближчих світових прем’єр на сцені філармонії - кантата «Буковий край» Євсевія Мандичевского, яку до столиці привозить команда Чернівецької обласної філармонії (4 жовтня). Євсевій – композитор 19 століття, народився під Чернівцями, потім переїхав до Відні, не забуваючи про Батьківщину. Нещодавно знайшовся його рукопис кантати, яка і прозвучить на сцені.

- До Дня Покрови, коли відзначаємо й День захисника України, будуть тематичні виступи. Напередодні, 13 жовтня, Національна капела бандуристів виконає пісні визвольних змагань. А 14 жовтня за підтримки «Країни мрій» Олега Скрипки відбудеться концерт «Вже воскресла Україна» ансамблю «Хорея Козацька». В програмі пісні Української Революції – і нещодавньої, і тої, що була 100 років тому, - відзначила помічник художнього керівника Олена Зеніна.

Що стосується сучасної музики, то 3 листопада вперше на сцені філармонії з сольною програмою Mariologia виступатиме хор Alter Ratio. Виконають твори сучасних композиторів – Святослава Луньова, Максима Коломійця, Олексія Ретинського та Максима Шалигіна, що присвячені Святій Марії. А в січні відбудуться проект піаніста Євгена Громова «Каскади і консонанси: Балакаускас і Губа» та авторський концерт лауреатки Шевченківської премії Вікторії Польової.

Серед цікавих закордонних гостей – сербський гітарист Воїн Косіч, який відкриватиме Міжнародний гітарний фестиваль у грудні.

- Він зараз є одним з кращих молодих гітаристів в Європі. Довершено володіє технікою гри. А крім того, гітарист-філософ, на його виступах помітна глибина, виняткове тембральне забарвлення звуку, - продовжує Олена Зеніна. – Заплановано й кілька джазових концертів, бо ми вважаємо, що джаз – це серйозно. 20 жовтня виступатиме джаз-бенд оркестру військово-повітряних сил США. Привозить програму Moonlight Serenade - музика Глена Міллера, який у 1940-му році був майором військо-повітряних сил і працював у складі оркестру. До речі, джаз-бендівці будуть у одязі 40-х років, виконуватимуть багато композицій з фільму 1941 року «Серенада сонячної долини». Серед інших цікавих джазових проектів - спільний концерт піаніста і композитора із Франції Венсана Буржекса та біг-бенду Олексія Вікулова у квітні, «Symphojazz» від «Київської камерати» з українсько-французьким піаністом Дмитром Найдичем у червні.

Традиційно в філармонії відбудуться фестивалі «Київська весна» та «Французька весна в Україні», «Київ Музик Фест», Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця та Заключний концерт лауреатів Міжнародного конкурсу інструментальної музики імені Євгена Станковича.

Крім того, солісти і колективи філармонії освоюють нові майданчики – дають концерти в залах столичних музеях (Віктора Косенка, Миколи Лисенка, Лесі Українки та ін.), Будинку вчених, Будинку актора, галереях.


Концертна організація: Національна філармонія України
Джерело: Вечірній Київ



Інші:

Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine