Про Музику з великої літери | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Про Музику з великої літери
Поліщук Тетяна
Про Музику з великої літери
Відома українська актриса Лариса Кадирова 10 вересня відмітить ювілей
10 вересня 2023, неділя
Поширити у Facebook

Лариса Кадирова 15 вересня запросить публіку на свій бенефіс - виставу “Таємниця Шопена” до театру “Сузір'я”.

“Таємниця Шопена” — інтелектуальна вистава, в якій ідеться про мистецтво музики, про розкриття секретів творення звуків...

Прем’єра відбулася три роки тому і ця постановка Олексія Кужельного стала подарунком театралам й меломанам, а ще вистава “Таємниця Шопена” прикрасила афішу театру “Сузір'я” і це одна з найрезонансніших сценічних робіт Лариси Миколаївни.

В основу постановки покладена повість «Мадам Пилінська і таємниця Шопена» популярного бельгійсько-французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта. Український переклад — Івана Рябчія, інсталяція — Оксани Чепелик, хореограф — Ольга Семьошкіна, лялькар — Ігор Федірко.

У головних ролях: народна актриса України Лариса Кадирова (мадам Пилінська) і молодий піаніст, нині студент магістратури НМАУ - у майбутньому музичний режисер Олександр Бондар (Ерік).

Завдяки майстерності й харизмі Лариси Миколаївни ця вистава не залишає байдужими глядачів...

Розповіді мадам Пилінської про Баха, Ліста, Шопена, та взагалі про музику заворожують глядачів. Це блискуче розуміння музики як “праматерії” світу відповідно до античних уявлень, коли філософи трактували музику через математичну гармонію числових співвідношень. Проте мадам Пилінська прагне, щоб Ерік зрозумів, що музика — не алгебра, а відчуття, які ти маєш навчитися вибудувати, відкрити в собі ті досі не знані виміри, з яких народжується музика. Не ноти, а звуки - це Музика з великої літери.

Ця вистава дуже приваблює публіку своєю потужною музичною складовою. А твори, що лунають у постановці дуже органічно вписалися у дійство.
— Шмітт в усіх своїх творах точно вказує, яку музику виконувати в постановках, і часто навіть точно називає твори. Наприклад, в «Загадкових варіаціях» письменник наголошував, щоб обов’язково звучала музика відомого англійського композитора Едуарда Елгара «14 варіацій на оригінальну тему «Загадка» — твір, про який ідеться у п’єсі.


Всі музичні фрагменти в «Таємниці Шопена» також розписані автором, - нагадує Олексій КУЖЕЛЬНИЙ, режисер і сценограф вистави, художній керівник Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір'я». - Частину творів наживо виконує Олександр Бондар, а частину композицій ми використовуємо фонограмами, зокрема легендарну арію Casta Diva із «Норми» В. Белліні з божественним співом Марії Каллас або відому мелодію Мішеля Леграна із популярного кіномюзиклу «Шербурзькі парасольки»...

Музика у творах Шмітта — не лише важлива складова, а й завжди має чимало підтекстів. Це як один із “ключів” до розуміння сюжету, як один із каналів, коли автор спілкується в такий спосіб з читачами чи постановниками п’єс. В «Таємниці...» вона виконує інтелектуальну роль. Мадам Пилінська через музику розкриває сутність самого Еріка, його здатність поєднати слово, відчуття і те, що в ноти вклав композитор...

Це історія служіння, єднання крізь часи, історія перевтілення, тонкого поєднання з художнім твором. Легендарний Соломон Міхоелс казав: «Коли немає теми — немає артиста!». Це в повному обсязі належить і до Лариси Кадирової, і до її юного партнера по виставі Олександра Бондаря. Адже для митців питання служіння є головним.

Для молодого хлопця — чи стане це ремеслом, можливістю заробляти гроші, здобути популярність, виживати... Які цілі виправдовують прихід у це життя? Ці думки лунають у тексті Е.-Е. Шмітта, і вони сходяться з тими творчими ідеалами, які ми сповідуємо з Ларисою Кадировою...
Виставу “Таємниця Шопена” можна назвати “мистецькою терапією”.


Нині, в непростий час, коли триває велика війна, розв’язана рашистами, людям потрібно підіймати дух... а ця постановка саме така, і після неї глядачі виходять з просвітленими обличчями. В цьому величезна заслуга чудової актриси Лариси Миколаївни Кадирової.

Р.S.
16 вересня Лариса Кадирова запросить глядачів до Арт-центру ім. І.Козловського де на Камерній сцені зіграє моновиставу “Не плачте за мною ніколи” за мотивами однойменної повісті Марії Матіос у постановці Сергія Павлюка, режисера Херсонського українського музично-драматичного театру ім. Куліша.

Головна героїня - Юстина, вдова, яка чекає на свій останній день і ретельно до нього готується: все необхідне вже зібрано і залишається тільки перекладати речі з місця на місце та провітрювати їх періодично, щоб вони сажею і пилом не покрилися. Лариса Кадирова в образі... баби Юстини, спілкується з глядачами в залі, розповідає про своїх сусідів, дає своїм дітям настанови.

Для неї смерть є продовження, сутність, перед якою рівні, як багаті, так і бідні. Актриса, звертаючись до глядача, мудро зауважує: «Яке в людини життя, така буде і смерть»....
Music-review Ukraine бажає Ларисі Миколаївні міцного здоров’я, цікавих ролей, талановитих і вдячних учнів, сімейного затишку й здійснення найголовнішої її та всіх українців мрії - скорішої перемоги над російськими окупантами!

Автор: Тетяна Поліщук
Діячі мистецтв: Тетяна ПоліщукІнші:

Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
3.jpg