Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах
Шарапов Кирило
Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах
Програма
12 жовтня 2017, четвер
Поширити у Facebook

Практично всі виконавці цьогорічного Bach-festу відомі сумчанам за своїми попередніми концертами в рамках фестивалю. Всі мали, як прийнято казати, гарну публіку і захопливі відгуки. Тому музиканти із задоволенням повертаються в наше місто, аби подарувати нам високе мистецтво старовинної музики. 6 концертів відбудуться в залі філармонії. Про виконавців, репертуар і «родзинки» музичного свята розповів фундатор і незмінний організатор усіх фестивалів Бахівської музики Орест КОВАЛЬ.

14 жовтня (субота)

На відкритті фестивалю виступить органіст з Єкатеринбургу Тарас БАГІНЕЦЬ. Харків’янин за походженням, а нині соліст Свердловської академічної філармонії добре відомий сумчанам, це його четвертий концерт в нашому місті. Він привезе нову концептуальну програму, яку назвав «Бах і Маршан. Історія дуелі, яка не відбулась». Існує легенда, що свого часу була запланована зустріч-змагання двох видатних імпровізаторів - Луі Маршана і Й.С. Баха, яка мала визначити, хто з них кращий в імпровізації, тобто створенні твору безпосередньо під час його виконання. Але Маршан ніби злякався програшу і не з’явився. Тарас Багінець виконає твори обох композиторів і сам розповість публіці про обставини «дуелі», що так і не відбулась.

19 жовтня (четвер)

Випускник Варшавської музичної академії ім. Ф. Шопена органіст Міхал МАРКУШЕВСЬКІ вдруге приїздить до нас. Він працює церковним органістом у Євангелістському костелі у Варшаві, де за його ініціативою було відреставровано історичний орган 1900 року створення. Веде активну концертну діяльність у Європі і за океаном. Родзинкою програми є те, що він не лише виконає класичні твори Баха, Маршана, Гавласа, Франка, а й заграє власні імпровізації. Ми почуємо абсолютно нову музику, яка народиться в стінах філармонії. До речі, можна буде пропонувати теми для імпровізацій з публіки.

Квитки на всі концерти можна придбати у касі філармонії, ТЮГу та у адміністратора заходу. Вартість, як завжди, дуже невисока – від 20 до 40 грн.

21 жовтня (субота)

Знову завітають до нас улюбленці сумчан, блискуче тріо з Києва: Кирило ШАРАПОВ (скрипка), Анна ЩЕРБИНА (віолончель) та Наталія ФОМЕНКО (клавесин). Вони молоді, експресивні і дуже талановиті. Склад тріо деколи змінюється, і, власне, Кирило ШАРАПОВ вперше приїхав до Сум як заміна одного з учасників, бо той захворів. І він настільки сподобався сумчанам, що тепер вже його запрошують персонально. Музиканти виконають сонати для скрипки, віолончелі та клавесину Верачіні, Перселла, Локателлі, Кальдара, Бібера. Тут легко прогнозувати успіх і задоволення публіки, тому що експресія виконання, завдяки якій старовинні твори звучали як сучасні і дуже живі, добре запам’яталася нам ще з минулого разу.

30 жовтня (понеділок)

Камерний ансамбль Pracht-Ensemble з Одеси спеціалізується на виконанні давньої музики на автентичних музичних інструментах. Його засновник і художній керівник Андрій ПРАХТ (клавесин) є дуже яскравим музикантом, який сприймає свій інструмент не лише як бароковий, а й цілком сучасний, що може звучати навіть із симфонічним оркестром. І грає музикант так яскраво, що публіка в захваті від такого багатого звучання старовинного інструменту. Андрій Прахт і інша учасниця ансамблю Олена РІХТЕР (сопрано) є етнічними німцями і створюють проекти, які популяризують німецькі музику і культуру. Цей концерт в Сумах відбудеться за підтримки Ради німців України. Інші учасники колективу - Ірина ЛУК’ЯНЧУК (мандоліна) і Андрій МАЛИНИЧ (баритон). Всі разом вони виконають твори Генделя, Баха, Аррігоні, Каччіні та інших.

31 жовтня (вівторок)

Справжня сенсація цього річного фестивалю - барокова опера «Дідона та Еней». Грандіозний проект об’єднав зусилля величезного колективу: хор, солісти, оркестр – всіх разом 40 учасників, музикантів зі Львова та Києва. Перша барокова опера в Україні – проект творчого об’єднання”Open Opera Ukraine”. Диригент Назар КОЖУХАР, який працює в Москві, але народився в Києві, часто приїздить в Україну з лекціями та майстер-класами. І коли він оцінив той потужний прорив, який зробили українські музиканти у виконанні саме барокової музики (а це сталося буквально за останні три роки), він захопився ідеєю здійснити постановку опери англійського композитора Генрі ПЕРСЕЛЛА. Сумам випала честь побачити на сцені одне з перших виконань опери. Крім нас її виконають ще у Києві та Львові. Звісно, сцена філармонії замала для такої кількості артистів, тож виконання буде радше концертним, ніж театральним, до того ж, можливо, прийдеться прибрати перший ряд сидінь у залі, аби розмістити всіх музикантів. Цей же колектив напередодні, 30 жовтня, наприкінці концерту Pracht-Ensemble виконає кілька вокальних творів Букстехуде, і це буде приємним сюрпризом для глядачів, адже в офіційній програмі цього не зазначено.

15 листопада (середа)

На завершення фестивалю виступить камерний ансамбль музикантів з міста Бремен, Німеччина (як їх напівжартома назвав сам Орест Коваль: «Бременські музиканти»). Карін ГІЛЛЕНХАММАР (сопрано), Вікторія КУРИЛОВА (флейта-траверсо), Катерина КУЗЬМИНИХ (гамба - старовинний струнний смичковий музичний інструмент, близький за розміром і діапазоном до сучасної віолончелі) та Йоханнес Лідбергшус (клавесин) виконають програму з творів Букстехуде, Талемана, Генделя та Баха. Троє виконавців вже були учасниками попередніх фестивалів. Карін Гіленхаммар вперше виступить на нашій сцені. Концерт відбудеться за підтримки Посольства ВРН в Україні.

З історії музики: Умовно під музикою бароко розуміють різноманітні композиторські стилі у Західній Європі, що існували впродовж 150 років (1600-1750 рр. (рік смерті Й.С.Баха). Головним в цій музиці є заглиблене і багатостороннє втілення душевних переживань людини. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує так званій класичній музиці. Її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха і Г. Ф. Генделя.


Виконавці: Кирило Шарапов
Концертна організація: Сумська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музики Й.С. Баха та епохи бароко "Bach-fest"
Джерело: Всі Суми



Інші:

“Присвята”
Після успіху у Європі театр Франка повезе "Конотопську відьму" у США та Канаду
Ювіляр Золтан Алмаші: чверть століття разом із «Київською камератою»
П'ятеро юних музиканток та музикантів Кривого Рогу здобули нагороди на міжнародних конкурсах та фестивалях
Українській культурний фонд пропонує гранти музикантам для запису синглу або альбому
Міжнародний фонд Івана Франка розпочав прийом робіт і супровідних документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2025 році
GRA-2025: прийом заявок
Фортепіанні концерти Барвінського та Косенка видав німецький лейбл
Перелік кандидатів на премію Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Львівській опері "Різдвяна містерія" підсумувала рік 60-го обертання "Юності" навколо сонця
Джуніор концерт: юні таланти Львівщини на сцені Органного залу
Унікальні концерти січня в музеї Соломії Крушельницької
Вперше на київській сцені: Львівська національна опера представить постановку опери “Діалоги кармеліток” Франсіса Пуленка
У Рівненській обласній філармонії відбудеться екскурсія «Нерозкриті таємниці органного залу»
У Львівській опері встановили рекорд наймасштабнішого виконання пісні «Україні Слава»
Зимові прем’єри в Києві: чим дивуватимуть театри на початку року
Оголошення про початок подання матеріалів на здобуття мистецької премії «Київ»
Національна філармонія України відкриває Молодіжну академію для майбутніх зірок музики
Претенденти на премію Б. М. Лятошинського у 2025 році
Національна опера України успішно представляє українське мистецтво в Японії
Два масштабні фестивалі, що присвячені музиці Баха і Моцарта, дитячі концерти та святкування ювілею Бориса Лятошинського
«Піккардійська Терція» в Києві: різдвяний концерт, що зігріє серця та підтримає ЗСУ
У 2025 році на державному рівні відзначатиметься 150-річчя від дня народження Рейнгольда Глієра
Січень у Національній філармонії
З Бахом у Новий рік: перший фестиваль-2025 у Львівській філармонії
У МКСК вручили мистецькі премії лауреатам 2024 року
Січень у Львівському органному залі: святкова музика, ексклюзиви та концерти для першого разу
Січень у Музеї Соломії Крушельницької: музика, що надихає
ФЕСТИВАЛЬ МУЗИКИ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО. Liatoshynsky Space 2025. 03.01–26.01.2025
Різдвяна колаборація оркестру та етнобренду
Січень у Національній опері України
Браво, Кирило Карабиць!
СВЯТВЕЧІР у ФІЛАРМОНІЇ: МУЗИКА НА ВОДІ, МОЦАРТ І… ВИТИНАНКИ
2 мільйони гривень для ЗСУ зібрали на аукціоні INSO-Львів!
«Сильвестрові рефлексії» – концерт-подарунок від «Віртуозів Львова»
У Києві покажуть прем'єру сучасного балету "Ескапістіко"
«Від Миколая до Йордана»: Хор імені Верьовки вирушає у різдвяний тур Україною
Київській опереті – 90 років!
Вітаємо Аллу Загайкевич!
Два дні музики Бетховена в Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine