|
XVI Міжнародний фестиваль «С. Рахманінов та українська культура» (м. Харків, 4 - 5 квітня 2014 р.)
Присвячується 200-річчю від Дня народження Т. Г. Шевченка
23 березня 2014, неділя
Поширити у Facebook
Навесні 2014 р. світова цивілізована громадськість святкує 200-річчя від дня народження геніального сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
Його творчість має неперевершене значення для розвитку світової культури ось вже третє століття.
Харків’яни присвячують XVI рахманіновський фестиваль Великому Кобзарю.
В 1998 році в Харкові розпочав свій славетний шлях Міжнародний фестиваль «С. Рахманінов та українська культура».
Широкий резонанс, авторитет у маститих музикантів, оригінальна концепція та її високопрофесійне втілення привабили міжнародну музичну спільноту, і в 2004 р.
Фестиваль було занесено у Всесвітній реєстр Рахманіновських фестивалів та прийнято у Всесвітнє Рахманіновське товариство (президія в Лондоні, Великобританія; президент – Володимир Ашкєназі).
З того часу Харків було визнано світовою музичною спільнотою «истинно Рахманиновской столицей», а Фестиваль - став прикрасою культурної карти України.
За 16 років Фестиваль, як культурний феномен свого часу, збагатився новими яскравими музичними подіями та ідеями, і тепер являє собою художню цілісність, яку складають:
- серії філармонічних концертів і оперних спектаклів;
- Міжнародні конкурси вокалістів імені Івана Алчевського (МКВІА);
- Міжнародні конкурси вокалістів «Алчевський-дебют» (МКВІА-д);
- Міжнародні науково-теоретичні симпозіуми «С. Рахманінов: на зламі століть.С.Рахманінов та культура України» з наступним виданням збірок наукових праць (10 випусків);
- експозиції робіт українських художників «РАХМАНІНОВСЬКА ВЕСНА»;
- майстер-класи видатних музикантів-виконавців, музикознавців, культурологів,юристів, філософів тощо.
Міжнародний Рахманіновський фестиваль, за задумом його організатора – «Благодійного фонду на честь сім’ї Алчевських» – покликаний стати музичним приношенням великому С. В. Рахманінову і сприяти процесу інтеграції української культури у світовий культурний простір. В програмі XVI Рахманіново-Шевченківського фестивалю буде звучати фортепіанна,симфонічна, органна та вокальна музика.
В цьому році Фестиваль має дві складові: концерти та ХІ-й Міжнародний науково-теоретичний симпозіум.
4 квітня
«Перлини світового вокального мистецтва» - це концерт , в якому прозвучать вокальні шедеври на тексти поезій Т.Г. Шевченка з музикою С.В. Рахманінова та інших композиторів у виконанні переможців, лауреатів та дипломантів Міжнародних вокальних конкурсів імені Івана Алчевського «Алчевський-дебют». В концерті також приймає участь зі своїми студентами Олександр Востряков – соліст Національної опери, професор кафедри сольного співу Національної музичної Академії України ім. П. І. Чайковського, Народний артист України. Його ювілею присвячується цей концерт.
5 квітня
Лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства Дмитро Оніщенко за нашим проханням на протязі одного вечора виконає шедеври С. Рахманінова – Концерт №2 для фортепіано з оркестром (звуковий символ фестивалю), Концерт №4 для фортепіано з оркестром та Рапсодію на тему Паганіні( у супроводі Академічного симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії, диригент-Заслужений діяч мистецтв України, лауреат міжнародного конкурсу Юрій Янко).
Саме цей піаніст – переможець багатьох найпрестижніших міжнародних конкурсів піаністів – вже вчетверте прикрашає концертну палітру Рахманіновського фестиавлю. Цікаво, що вперше цей чудовий виконавець виступав в Рахманіновському фестивалі, коли вчився в 6-му класі. Два року тому, в Чотирнадцятому фестивалі він яскраво виконав Другий та Третій концерти С. В. Рахманінова. В минулому році- у 15-му Рахманіновському- в його виконанні прозвучали Музичні моменти та Соната B-dur Ф. Шуберта, Музичні моменти та Варіації на тему Кореллі С. Рахманінова. В 17-му Фестивалі талановитий виконавець планує виконання всіх концертів С.Рахманінова … Цим концертом завершується музична частина Рахманіново-Шевченківського фестивалю-бліц.
4 та 5 квітня
З 10-ї-до 16-ї години у Фестивалі планується робота ХІ Міжнародного науково-теоретичного симпозіуму: «Т.Г. Шевченко в контексті світової культури» в рамках традиційного симпозіуму «С. Рахманинов: на зламі століть. С. Рахманінов та культура України», який складається з двох конференцій – музикознавчо-філософської та культурологічно-юридичної, що за ці роки стали форумом української та зарубіжної інтелігенції(учасники з США,Нідерландів,Бельгії,Росії,ЕстоніЇ,Японії та інш.) Ми чекаємо відомих музикознавців, культурологів, філософів, психологів та юристів з України та інших країн. Підкреслимо, що одним з учасників буде Дмитро Оніщенко, піаніст, кандидат мистецтвознавства, тема виступу якого також буде присвячена Т.Г. Шевченку.
Кафедра культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (завідувач кафедри,науковий керівник конференції – доктор філософських наук, професор Лозовой Віктор Олексійович) проводить культуролого-юридичну конференцію «Т.Г. Шевченко в контексті світової культури»
Філософсько-музикознавча конференція, за багаторічною традицією, проходить під керівництвом всесвітньовідомого вченого, заслуженого діяча мистецтв Росії, доктора мистецтвознавства, професора Московської державної консерваторії Медушевського В’ячеслава В’ячеславовича. Чекаємо також академіка, професора Ростовської державної консерваторії Бекетову Наталію Вікторівну; доктора мистецтвознавства, професора Санкт-Петербурзької державної консерваторії Скафтимову Людмилу Олександрівну; професора університету Пібаді (Меріленд, США) Ільдара Ханнанова та інш. Очікується також концерт-лекція лауреата міжнародних конкурсів Дмитра Оніщенко для творчої та юридичної молоді Харкова.
Робота симпозіуму відбудеться в Конференц-залі Національного юридичного університету(Пушкінська,106), яка люб’язно надає своє приміщення.
Звертаємо увагу, що всі концерти Фестивалю відбудуться о 18:30 в Будинку органної та камерної музики (вул.. Університетська, 11).
Фестиваль проводиться при підтримці Міністерства культури України, Харківської обласної державної адміністрації, Харьківської міської ради, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Благодійного фонду на честь сім’ї Алчевських.
Девіз фестивалю:
«Из всех богов наибожайший бог музыки» (Ігор Северянін)
Автор: Ларіса Трубнікова
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Виконавці: Дмитро Онищенко
Диригенти: Юрій Янко
Концертна організація: Харківська обласна філармонія
Концертний зал: Органний зал Харківської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "С. Рахманінов і українська культура"
|