|
Огляд концерту Георгія Тараторкіна та академічного симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії
12 березня 2009, четвер
Поширити у Facebook
12-го березня культурне життя Дніпропетровщини було схвильвовано, без перебільшення, цікавою подією. У співдружності з академічним симфонічним оркестром Дніпропетровської філармонії під керівництвом головного диригента, заслуженого діяча мистецтв України Наталії Пономарчук виступив відомий актор, народний артист Росії Георгій Тараторкін.
Біографічна довідка:
Георгій Тараторкін - актор театру і кіно. Народний артист Росії (1984 р.).
Народився 11 січня 1945 р. У 1966 р. закінчив студію при Ленінградському ТЮГі ім.А.Брянцева. З 1968 почав зніматися в кіно, у 1970 на екрани вийшов фільм «Злочин і покарання» за романом Ф.М.Достоєвського (реж. Л.Куліджанов), в якому Тараторкін створив образ Родіона Раськольнікова (Державна премія, 1971 р.).
У 1970-1980-х роках, коли поезія була особливо популярною на естраді і радіо, Георгій Тараторкін багато виступав з читанням віршів Блоку та інших поетів «Срібного століття».
З 1996 р. Георгій Тараторкін викладає у ВДИКу ім С.Герасімова курс акторської майстерності. У 1996 р. вибраний першим секретарем Союзу театральних діячів Росії.
Нині Георгій Тараторкін – один з видатних і найвідоміших російських акторів. Поряд з роботою в театрі і кіно артист розкрився як талановитий майстер слова, його голос звучить в багатьох аудіоспектаклях російського Фонду Держтелерадіо.
Огляд
Назву концерта дали слова Олександра Блока «Благословляю все, что было». Саме з цих слів і розпочався концерт.
Незвичний підхід до представлення академічної музики багатьом слухачам зали здавався досить дивним та незвичним, але так було лише перед концертом. Всі сумніви були розвіяні під час чудового концерту-спектаклю. Георгій Тараторкін читав вірші Олександра Блока, а також цитував вислови з його щоденників і листів. Все це надзвичайно органічно перепліталося з геніальною музикою Йоганна Себастьяна Баха, Олександра Скрябіна, Сергія Рахманінова. Симфонічний оркестр виконав фрагменти з творів цих композиторів, що безперечно є шедеврами світової класики: «Вокаліз», «Симфонічні танці», фрагменти з 2-ї та 3-ї симфоній С.Рахманінова, «Арія» Й.С.Баха, «Мрії» О.Скрябіна.
Прекрасна і невимушена гра знаменитого артиста дозволили слухачеві пережити все, про що йшла мова, а гармонійні переходи до музичного супроводу, проникливо виконаних музичних фрагментів, переносили думки слухача в світ марень і фантазій, що спонукали то посміхатися, то плакати.
Концерт був проведений в одному відділенні, вірші та музика плавно змінювали один одного, і натхненний почутим слухач аплодував після кожного виконаного номера.
Не дивлячись на той факт, що були досить дорогі квитки і подвійний контроль біля входу у філармонію та Малий концертний зал - дніпропетровці не залишили цей захід без аншлагу, а фото і відео репортери тісно розташувалися вздовж стін зали.
Одним неприємним мінусом мистецького заходу можна вважати невихованість і неповагу окремих суб'єктів публіки, які впродовж всього концерту дозволяли своїм мобільним телефонам «допомагати» виступу артистів!
Автор: Олег Молчанов
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Диригенти: Наталія Пономарчук
Концертна організація: Дніпропетровська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Дніпропетровської обласної філармонії
|