Що робить Віденську Оперу найпопулярнішою і визнаною у всьому світі? | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Що робить Віденську Оперу найпопулярнішою і визнаною у всьому світі?
Що робить Віденську Оперу найпопулярнішою і визнаною у всьому світі?
20 червня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

У чому секрет успіху Віденського Оперного театру? У майстерності солістів? Вправності диригента? Вдалої «гри» світла? Слід пам'ятати, що важливим елементом кожної установи чи структури є її прес-служба, яка виступає зовнішнім містком між журналістами і усім складним організмом під назвою «Віденський оперний театр».

У рамках 10-тиденного стажування у Відні українські та російські молоді журналісти в умовах об'єднаної редакції створюють матеріали про солістів Опери, які мають українське та російське походження.


Про роботу прес-служби Віденської опери учасникам розповів Андре Комплой, Голова прес-офісу Театру. Окрім нього, до прес-служби також входять Доріс Коніг і Марія Уісінгер.

Віденська опера є надзвичайно складним, однак злагодженим механізмом, адже для успішного функціонування Театру як ніколи важливе чітке і якісне виконання роботи кожним працівником. Складовою є прес-служба, яка забезпечує абсолютну інформаційну підтримку Опери.

Діяльність полягає у створенні і розсилці прес-релізів, організації зустрічей із акторами Оперного театру, а також у повній інформативній підтримці кожного проведеного спектаклю. Журналісти мають можливість пройти акредитацію і потрапити на прем'єрний показ. Тобто, отримати прес-квиток, який видається за тиждень до дати вистави. Одна людина може отримати один пропускний документ, який дає їй право безкоштовно відвідати показ. Після прем'єри організовується Прийом у одному з фойє, який передбачає святкування прем'єрного спектаклю.

Прес-служба Віденської опери – унікальне явище, адже немає нічого подібного в Україні, і навіть у світі. Подібного за рівнем і якістю виконання функцій структурної частини Опери. Злагоджена робота прес-служби – одна із складових елементів успіху Віденського театру, його професійності і популярності у всьому світі. Прес-служба Театру, яка є об'єднуючою ланкою між акторами і журналістами, повністю контролює увесь процес перемовин щодо інтерв'ю, коментарів із акторами з метою уникнення непорозумінь та створення конфліктних ситуацій.

Саме прес-служба займається поширенням інформації про Віденську оперу у засоби масоовї інформації, популяризацією, внаслідок чого потрапити туди і побачити Театр наживо – мрія багатьох людей у всьому світі. Віденська опера – бренд, впізнавана назва, яка викликає асоціації із величчю, масштабністю і професійністю. З метою підтримки такого іміджу серед публіки важливо контролювати увесь процес поширення інформації, унеможливлюючи зумисних/випадкових випадків фейкових новин чи «жовтої преси».

Керівник прес-служби Андре Комплой переконує, що для Театру неважливо, яке у людини громадянство, тут передусім цінується сила таланту. За його словами, колектив є багатонаціональним, однак конфліктів не виникає.

«Наприклад, вистава «Дон Карлос» --корейський диригент, російська та болгарська співачки є свідченням того, наскільки колектив є інтернаціональним. Лише в оркестрі декілька дюжин представлених національностей, а усього в театрі близько 30-40 . Під національностями я маю на увазі громадянство, а не етнічність. Наш директор зовсім не дивиться у паспорт, коли когось приймає на роботу, важливі майстерність і художній рівень в тій області в якій людина хотіла б працювати», - розповідає Андреа.

Керівник додає, що «важливим елементом усієї роботи є планування вистави за 3 роки. За такий же термін наперед підбирається режисер, диригент і акторський склад».

«Близько 4-х - 6-ти тижнів – підготовчий період спектаклю. Це означає, що приблизно 3 роки тому було прийнято рішення про те, що ця постановка буде поставлена, директор вирішив, коли, з яким режисером і акторами буде зіграний спектакль. Протягом 3-х років для артистів фактично нічого не відбувається, а ось протягом 5-ти тижнів до дня прем'єри все обговорюється, і починаються репетиції із режисером, ще не стільки музичні, як сценічні. Репетиції відбуваються на спеціально зробленій сцені в іншому місці, яка є точною копію за розмірами сцени Віденської опери», - додає Комплой.

Нагадаємо, Віденський оперний театр був побудований у 1869 році, коли Імператор Австрії Франц Йосиф хотів перетворити Відень у світову столицю. Було завдання побудувати бульвар навколо центру міста і там звести культурну споруду. Відень був і залишається важливим центром музичного життя. Однією із споруд, які є родзинкою країни, є Віденська опера.


Автор: Наталія Веляник
Джерело: Національна спілка журналістів України



Інші:

Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь графа Нандора Плотені
Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine