Міжнародний музичний фестиваль #KharkivMusicFest: МОЦАРТ | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Міжнародний музичний фестиваль #KharkivMusicFest: МОЦАРТ
Христенко Станіслав
Міжнародний музичний фестиваль #KharkivMusicFest: МОЦАРТ
14 березня 2019, четвер
Поширити у Facebook

Незабаром #KharkivMusicFest - головна музична подія Харкова цієї весни, присвячена Генію Моцарта. KharkivMusicFest - безперечно фестиваль класичної музики, але його мета - показати, якою вона може бути різною і наштовхнути декого «Зізнатися, що ти її слухаєш…». Так-так, це салоган цьогорічного фестивалю, який вже трапляється в міській рекламі та у соцмережах. А ще з кольорових, графічних, кубічних постерів, підморгує сам Моцарт, інтригуючи майбутнього слухача, з 8 березня у найнеочікуваніших місцях знов з’явлися кольорові піаніно і майже на місяць господинею міста стала Музика.Так команда фестивалю створює музичну атмосферу в Харкові і як незалежна меценатська і музична ініціатива ставить перед собою завдання об'єднання всіх музичних сил міста і області, а також наповнення всієї інфраструктури різноманітними музичними жанрами і виступами провідних світових музикантів, що дає можливість презентувати можливості міста та підвищити культурний імідж Харкова і України в очах української і світової аудиторій. Адже за останні два роки в музичному житті Харкова відбулося кілька найважливіших інфраструктурних змін, серед яких відкриття двох нових залів Філармонії, ребрендинг Харківського Національного театру опери та балету ім. М.Лисенка в «СХІД ОПЕРА», покупка меценатами кількох нових роялів для Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату. Організатори фесту прагнуть створення музичного фестивалю світового рівня, який би приваблював різноманітну публіку, зокрема туристів, що спеціально б узгоджували свої маршрути з датами проведення KharkivMusicFest. Такий підхід дає фестивалю унікальну можливість бути співзвучним багатьом сучасним європейським імпрезам, налаштувати активну співпрацю з культурного обміну не тільки між містами України, але й між країнами, що вельми актуально в контексті інтегрування у світовий та європейський культурний простір.

Ще в 2018 році KharkivMusicFest відрізнявся на українському фестивальному ландшафті мультижанровістю і мультиформатністю. У минулому році в рамках фестивалю можна було почути сучасну українську класичну музику, німецьку барокову інструментальну музику Баха, романтичну симфонічну музику і концерти для фортепіано з оркестром, комедійне шоу з симфонічним оркестром. У 2019 KharkivMusicFest представить публіці абсолютно нові музичні жанри і формати.

Цього року Фестивальний оркестр (формат оркестру, який складається з концертмейстерів, або ж простіше солістів-музикантів найкращих оркестрів України і став уже традицією KharkivMusicFest) стане міжнародним і гратиме інструментальну музику Моцарта — композитора, якому присвячений фестиваль. Фестивальний оркестр-2019 розширив свої кордони і тепер до зірок української сцени Фестивального оркестру-2018 року додадуться перші глоси національних симфонічних оркестрів Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі та Чехії.

Також вперше до України завітає французький секстет одного з найіменитіших в світі оркестрів «Музиканти Лувру»/Les Musiciens du Louvre, які виконують музику епохи бароко на автентичних інструментах і у властивій часу написання творів манері. Музика французького композитора 17 ст. Жана-Філіпа Рамо вперше прозвучить в залі Харківської філармонії на інструментах без використання металу, звучання жильних струн можна буде почути під пальцями іменитих майстрів цього жанру і напрямку.

KharkivMusiсFest досі не пропонував слухачам жанр «фортепіанного речиталю». Цього року у фестивальної публіки буде можливість почути знакові твори світової фортепіанної літератури двох найважливіших композиторів класицизму – Людвіга ван Бетховена і романтизму - Роберта Шумана для фортепіано соло.

Основну ж концертну програму KharkivMusicFest завершує також новий для Фестивалю концертний формат - Опера-Gala, що як і перший концерт фестивалю, буде присвячений творчості Моцарта: прозвучать арії та дуети з більшості його опер, уривки з Реквієму і інших головних творів вокального жанру композитора. Серед запрошених - соліст Гамбурзької опери Довлет Нургельдієв (тенор), який виконував головні оперні партії не тільки в головних німецьких театрах Берліна, Франкфурта і Мюнхена, а також брав участь в постановках бельгійських. угорських, польських і французьке театрів. Також на сцені Харківської опери виступить Ольга Бузуйок (сопрано), яка є переможницею багатьох найпрестижніших вокальних конкурсів, а також виконувала головні ролі в постановках оперних театрів Барселони, Варшави, Дубаї, Лос-Анджелеса, Мадрида, Неаполя, Шанхая, Штутгарта і багатьох ін. Диригуватиме концертом - українець Андрій Юркевич, що багаторазово стояв за пультом найбільших оперних театрів Європи.

Тож, KharkivMusicFest — це 4 концерти у 3-х концертних залах (Харківська філармонія — органний та великий зали, «Схід Опера») й низка спецпроектів, серед яких два нових освітньо-просвітницькі формати.

Перший з них — дитячий музичний табір Amadeus Camp, в рамках якого під час весняних канікул діти на тиждень зможуть зануритися у вивчення різних музичних творів, навчитися сприймати музику, відвідати заходи фестивалю, поспілкуватися з музикантами, а деякі з них зможуть ознайомитися з базовими навичками гри на музичних інструментах і основами музичної грамоти. Цей проект ставить своїм завданням виховання майбутнього слухача і цінителя класичної музики, здатного нарівні зі світовою елітою регулярно і з інтересом відвідувати великі європейські фестивалі класичної музики.

Другий — фестивальний лекторій — серія безкоштовних лекцій, присвячених центральному композитору KharkivMusicFest-2019 — В.А. Моцарту для широкої аудиторії, де лекторами будуть провідні музичні діячі та просвітителі України. Новинкою цього Фестивалю стане серія оперних флешмобів: уривки з опер Моцарта зазвучать в громадському транспорті та на інших найнесподіваніших локаціях.

Також продовжуватимуться традиційні для KharkivMusicFest формати лекцій та відео-презентацій і коротких концертів для учнів загальноосвітніх шкіл, а також майстер-класів для учнів музичних шкіл, неформальне спілкування з артистами та гостями фестивалю фестивального клубу. Фестиваль як і раніше намагається розширити аудиторію як з точки зору віку, так і з точки зору соціального статусу.

Минулорічний Фестиваль запам'ятався багатьом, завдяки розфарбованим піаніно, що стояли на різних популярних серед харків'ян локаціях. ART PIANO – це проект, що поєднує музику та арт. Цього року Фестиваль продовжить цю традицію, збільшивши кількість інструментів і локацій. Як і в минулому році Фестиваль сподівається залучити дітей і безліч бажаючих різного віку для виступів на цих локаціях.

Тобто, усіма своїми ідеями, концертами, ініціативами KharkivMusicFest говорить: класична музика та дотичні до неї світи - це не елітарна закрита територія, у якій обертається каста обраних. Це не музика свят, а щоденна музика нормального – насиченого, цікавого, плідного, сповненого надією життя, яким живуть пересічні люди.

KharkivMusicFest ініційований зіркою класичної музики світового масштабу, диригентом і піаністом, харків’янином Станіславом Христенко. Лауреат понад 30 міжнародних фортепіанних конкурсів в Італії, Іспанії, Японії, Кореї, Словаччині, Україні, Казахстані, США, володар престижного звання Steinway Artist презентує рідному місту і Україні безпрецедентний двотижневий марафон, щоби запалити любов'ю до інтелектуальної музики насамперед молодь та об’єднати громаду навколо мистецьких подій.

Станіслав Христенко, арт-директор KharkivMusicFest: «Ще з минулого року найважливішим завданням Фестивалю є інтеграція Харкова і України в світовий музичний ринок. У тому числі для цього KharkivMusicFest співпрацює з великими музичними агентствами України та Європи, щоб в рамках Фестивалю виступали музиканти, що знаходяться на піку своєї професійної кар'єри, а значить протягом останніх декількох сезонів виступали в найбільших світових концертних залах. Цього року в кожному з концертів беруть участь солісти саме такого масштабу. Так, гастрольна серія європейських концертів китайсько-американського піаніста Джорджа Лі весни 2019 року включає концертні зали лише кількох міст і поставить в його завантаженому графіку зал Харківської філармонії поруч з головними залами Флоренції, Лондона і Мюнхена, де піаніст виступить з концертами напередодні і відразу після свого сольного концерту в рамках фестивалю. KharkivMusiсFest у свою чергу з’явиться в його сезоні поруч з престижним швейцарським фестивалем у Вербьє.

Сергій Політучий, президент KharkivMusicFest: «Харків гордо носить звання Першої столиці, і у нашого міста є все більше приводів називатися столицею культурною. Міжнародний фестиваль KharkivMusicFest вже став помітним явищем у музичному житті, і має всі шанси стати однією з головних культурних подій не лише Харківщини, а й України. KharkivMusicFest - безумовно, музичний проект нового часу, який об'єднує найкращі фестивальні ідеї, додаючи в них український колорит. Фестиваль включає концертну, освітню та соціальну складові, розраховані на найширшу аудиторію. Я щиро сподіваюся, що завдяки цьому фестивалю ми ще раз представимо світовій спільноті Харків як європейське місто із сучасним культурним обличчям, відкритим усьому новому».

Ігор Тулузов, співзасновник KharkivMusicFest, заступник директора Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка: «Коли ми разом слухаємо музику, ми ніби стаємо ближче один до одного, а ті протиріччя, які існують між нами, стираються, стають неважливими. І так було завжди: в усі часи музика об'єднувала людей. Невипадково в Україні саме у воєнні роки як реакція на агресію, невпевненість, страхи з'являється KharkivMusicFest, під час якого музиканти зі світовими іменами грають для мешканців міста. Класична музика стає ліками для всіх нас, заряджає нас енергією, дає сили, надихає жити. Я ні хвилини не вагався, коли приймав рішення стати співорганізатором фестивалю і за три роки його проведення ні хвилини не пошкодував про своє рішення».

KharkivMusicFest на FB: https://www.facebook.com/kharkivmusicfest/
Kharkiv Music Forum на FB: https://www.facebook.com/events/837150213291270/
Amadeus Camp на FB: https://www.facebook.com/events/2179662398814049/

ВІДЕО: Запрошення від президента фестивалю Сергія Політучого –
https://www.facebook.com/kharkivmusicfest/videos/333803530583990/
Юні учасники Amadeus camp про свої очікування
https://www.facebook.com/kharkivmusicfest/videos/389341928545119/

Офіційний сайт фестивалю: http://kharkivmusicfest.com/


З питань акредитації, фото для анонсів, запрошення у прямі ефіри та організація інтерв’ю з організаторами, артистами, арт-директором фестивалю Станіславом Христенком та президентом – Сергієм Політучим, звертайтеся до прес-служби UKR Artists

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Юрій Гулевич: тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com


Виконавці: Станіслав Христенко
Концертна організація: UKR Artists, Харківська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Харківської обласної філармонії, Новий органний зал Харківської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: kharkivmusicfest.comІнші:

14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
Корифей Національної філармонії Анатолій Паламаренко в проєкті Анатолія Матвійчука
13 червня - відкриття фестивалю української музики в українському кіно Soundtrack:Ukraine
Сумська обласна філармонія закінчила 86-й концертний сезон
У російському полоні вже третій рік перебувають учасники трьох військових оркестрів з Маріуполя
DOMUM
11 червня у філармонії особливий концерт. Еротична Арфа і войовнича Туба: любов і сила
"Греммі в бароко": українська опера отримала престижну музичну нагороду
“Діалоги кармеліток” - вперше на українській оперній сцені!
У Черкасах виступила Людмила Монастирська
Вітаємо з Днем журналіста!
Український реліз "Українське бароко: Concordacii Animos"
Це захват: на музичному конкурсі у Бельгії переміг українець – з ним сфотографувалася королева
8 червня у Національній філармонії гастролі Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії з двома прем`єрами
“Соля”
Український скрипаль вперше в історії виграв першу премію музичного конкурсу Queen Elisabeth Competition
День народження органа запрошують святкувати у Львівському органному залі
Олена Зеленська на концерті класичної музики
Зразковий хор "Gloria" з Житомира на Міжнародному конкурсі у Польщі виборов "золото" в трьох номінаціях та спецприз
Розпочинається Восьмий Відкритий міжнародний музичний маратон пам'яті Василя Сліпака WLIVE
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
«Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Червень з Національною філармонією
«Дударик» у супроводі естрадного оркестру співатиме «Пісні перемоги» у Львівській філармонії, щоб зібрати кошти для ЗСУ
Червень в Органному залі: музика, яка підтримує, події, які запамʼятовуються
У Лондоні британський оркестр виконав повністю українську симфонічну программу
 Львові відкрили виставку до 120-річчя прем’єри опери «Мадам Баттерфляй»
Симфонія «Любов» Богдани Фроляк: світова прем’єра 2 червня
Червень в Національній опері України
1 червня у на сцені Національної філармонії України прем`єра нового мюзиклу "Бременьскі музики"
Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
В Ужгороді перейменують вулицю Василя Сурикова на вулицю Мирослава Скорика
Літо розпочнеться з музичного фестивалю у Рівному
Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
Київська опера - 31 травня - 2 червня
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
“Украдене щастя”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine