Закриття 85 концертного сезону | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Закриття 85 концертного сезону
Закриття 85 концертного сезону
Житомирська обласна філармонія
5 липня 2023, середа
Поширити у Facebook

Житомирська обласна філармонія у своїй історії має війни.

Якщо під час другої світової - музична діяльність філармонії була призупинена, то від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України артисти музичного закладу тримають свій фронт, працюють плідно й творчо: благодійні концерти, нові проєкти, музичні марафони, співпраця з освітніми та мистецькими закладами області.

Артисти філармонії постійно беруть участь у благодійних концертах на підтримку ЗСУ.

В броварні "Шульц", де неодноразово виступали солісти та колективи філармонії активно збиралися гроші на придбання техніки та амуніції для наших військових.

Благодійні концерти та збір коштів на підтримку військових відбувається і за кордоном, де сьогодні, тимчасово, перебувають артисти музичного закладу.

В рамках проєкту "Мотив Єднання" колективи виїжджають в різні куточки Житомирщині і виступають перед земляками та переселенцями. Концерти відбуваються і у військових частинах.

Основна мета - підняття настрою жителям громади та підтримка бойового духу українського війська.

Музичні зустрічі та концерти мають місце в бібліотеках міста. Так, артисти філармонії співпрацюють з міськими публічними бібліотеками ЛІТтера.

В проєкті "Щотижневі діалоги", що відбуваються в музично - театральній бібліотеці житомирянам та гостям міста розповідали про своє творче життя: артистка - бандуристка, волонтерка Світлана Ніконорова, Катерина Морозюк, Катерина Стрельцова, Тетяна Коновал, тріо "Філандо", учасники академічної хорової капели "Орея", фольклорний ансамбль національного обряду "Родослав". Бажаними гостями артисти філармонії були і в "Школі журналістики", яка працює при міській публічній бібліотеці. Артисти завжди є бажаними гостями в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.

Вони вчать молоде покоління любити і розуміти музику. Так, до Міжнародного дня захисту дітей відбулося культурно-мистецьке свято - "Родинний бібліосніданок".

В рамках проєкту "Реабілітація музикою" діти разом з батьками та вихователями мали можливість поринути у звуки музики українських авторів.

До Міжнародного дня рідної мови пройшов захід - "Мова має значення". Філармонія є новатором нових ідей. В новому проєкті "Спільний Арт" відбуваються зустрічі з відомими музикантами, діячами мистецтв, новаторами у сфері культури та мистецтва, людьми, які співпрацюють з філармонією та надихають.

Ведуча програми - солістка філармонії - Світлана Ніконорова. Створилися нові колективи: фортепіанне тріо "Філандо", художня керівниця - Катерина Морозюк, джазовий оркестр "Солісти філармонії" під керівництвом диригента, композитора, аранжувальника Євгена Стецюка, оновлюється склад ФАНО "Родослав", художня керівниця Світлана Ніконорава.

Склад філармонії поповнюється новими виконавцями. Пізнавальні нариси про українську музичну культуру, цікаві відео лекції про музичну діяльність Житомирського краю - з цією інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті філармонії. Двері обласної філармонії відкриті для майстрів пензля, народної творчості.

Фото та відео з їх персональних виставок - також є на сайті.

Сьогодні філармонія співпрацює з Житомирським академічним українським музично-драматичним театром ім. Івана Кочерги. У виставі "Вій" беруть участь артисти Поліського академічного ансамблю пісні і танцю "Льонок" ім. Івана Сльоти. Спільний проєкт з Житомирським академічним театром ляльок - "З Україною в серці" відбувся в Італії.

У 8 містах країни пройшли благодійні концерти та збір коштів на потреби ЗСУ. Колективи філармонії задіяні в багатьох обласних та міжнародних спільних проєктах. Українські свята, за участі артистів, відбуваються в культурно-мистецькому центрі "Поліська хата", що в селі Городське.

Цікава акція відбулася з міжнародним проєктом "Норвегія-Україна" та проєктом філармонії "Музичний край": майстер - класи з найдавніших видів мистецтва, розважальна програма для дітей та дорослих.

Незабутні враження залишили і артисти Житомирської філармонії: Поліський академічний ансамбль пісні і танцю "Льонок" ім. Івана Сльоти та академічна хорова капела "Орея".

Артисти своєю творчістю, через українську пісню, робили все для того, щоб гості свята, хоч на деякий час, забували про свої турботи та проблеми. До Міжнародного Дня захисту дітей для 400 дітей із більш ніж 20 громад у Житомирській обласній філармонії ім. Святослава Ріхтера відбувся благодійний концерт "Нескорені серця".

Цю акцію провела та організувала філармонія разом зі швейцарською асоціацією CholidИro chin FrontЙre та торговою маркою "Руден". Діти з задоволенням долучалися до забав, танцювали, підспівували вокалістам та веселилися. Артисти, своїми виступами відволікали дітей від сьогодення, вселяли оптимізм.

Солісти та колективи філармонії приємно дивують своїми креативними ідеями, різноманітною та яскравою творчістю шанувальників музичного мистецтва.

Так подружжя: артистка філармонії, піаністка Надія Тішкова та композитор, диригент оркестрової групи Поліського академічного ансамблю пісні і танцю "Льонок" ім. Івана Сльоти Євген Стецюк представили новий твір "СИРЕНАда", написаний під впливом військових подій в Україні. Жодне свято в області не відбувається без виступу артистів філармонії.

Відео матеріали знімаються і монтуються в творчій майстерні під керівництвом директора рекламного відділу Максима Білоруса.

Сайт, ФБ, Telegram - канал постійно оновлюються, поповнюються новою музичною інформацією. Сьогодні артисти філармонії виїжджають з концертами в інші регіоні України, де їх зустрічають бурхливими оплесками та стоячи. Також проводяться екскурсії та працює фото зона.

Закриття 85 - го концертного сезону колектив філармонії присвятив захисникам та захисницям України. Понад 15 концертів для військових відбулися у різних дислокаціях області. Тетяна Руденька - директорка Житомирської обласної філармонії ім.

Святослава Ріхтера говорить: "Закриття концертного сезону ми провели не в нашій концертній залі, а там, де це більш важливо на даний момент.

Сьогодні, дарувати творчість тим, хто боронить нашу землю - є честю для нашого колективу. Це була абсолютно нова програма, яку артисти створили спеціально для військових.

Не секрет, що музика допомагає пережити кризові моменти життя і є тим інструментом, який працює з емоційним станом. Тому нашим завданням було наповнити, так би мовити, внутрішньо наших воїнів красивою українською музикою, украінською піснею, яка в найважчі часи піднімала бойовий дух нашого народу, та просто сказати їм спасибі за все: за звільнені кілометри наших територій, за українські прапори над нашими селами та містами, за можливість бути поряд з рідними. Після концертів, до нас підходили військові і дякували нам. Це було дуже зворушливо".

Впродовж вісімдесяти п'яти років зі сцени лунає найякісніша музика для найвибагливіших слухачів.

Завдяки майстерності артистів Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера гідно представляє музичне мистецтво як в Україні, так і за її межами.









Концертна організація: Житомирська обласна філармонія
Джерело: Житомир Онлайн



Інші:

Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
101003_049.jpg