|
Львівська філармонія відзначає уродини Шевченка
Шевченківські святкування здавна набували у Львові виняткового значення
1 березня 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook
Потужний запит з боку слухацької авдиторії міста традиційно щорічно надихав львівських артистів до виконання музичних творів на тексти Великого Кобзаря.
У Львівській обласній філармонії відбудеться три концертних програми, присвячені пам’яті ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.
У день народження Великого Кобзаря 9 березня о 19.00 пролунає музична програма «Тарасова світлиця» за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Володимира Сивохіпа, Галицького академічного камерного хору під диригуванням Василя Яциняка.
Також у програмі візьме участь Дитячий зразковий театр української пісні «Джерельце» під керівництвом Ірини Король.
Як розповіла хормейстер Галицького академічного камерного хору Мар’яна Ферендович: «Концерт допоможе краще відчути глибину і актуальність думок співця українського народу.
У концерті звучатимуть композиції Миколи Лисенка, Юрія Алжнєва, Ростислава Демчишина, Андрія Кушніренка, Володимира Гущака і Михайла Довганича. Концертна програма містить, окрім відомих львів’янам музичних творів, і низку першовиконань. А саме, поеми Ю. Алжнєва «Та не однаково мені» для хору, соло баритона і оркестру, триптиху В. Гущака «Якби мені черевики» для мішаного хору a capella і соло сопрано, а також «Чого мені тяжко» М. Довганича.
10 березня о 18:00 пролунає поезія Тараса Шевченка голосом народної пісні у виконанні лауреата Національної премії України імени Тараса Шевченка Наталії Половинки та музика сучасних українських композиторів Богдани Фроляк та Валентина Сильвестрова у вечорі поезії «Цвіт – Чи я живу?...».
Автор ідеї, співачка Наталія Половинка наголосила: «З народними піснями на вірші Тараса Шевченка я живу довгі роки, поезія Шевченка для мене це щось особисте, пов’язане з моїм життям, з дитинством та долею. Вперше у концертній програмі ділитимуся цим інтимних із слухачами. Музична програма – це тиха розмова з Шевченком як з другом. Вона відкриває слухачам світ поезії Шевченка очима народу.
Народна пісня в поезії Кобзаря передає цнотливість, витонченість, шану до життя і бережливе ставлення до нього, а також дистанцію до життя і смерті. Саме світло цієї дистанції і народжує величезну образність поезії. Богдана Фроляк за місяць написала диптих на вірші Шевченка. Це будуть обробки народних пісень і авторська музика Богдани Фроляк на поезію Т. Шевченка. Долучаться до вшанування Кобзаря і наші друзі з Ужгорода – хор «Кантус». Художник Остап Лозинський зробить художнє оформлення вечора». Назва «Цвіт» – це душевний зв’язок з Тарасом Шевченком, а підназва підкреслює слова поета: «Чи я живу, чи доживаю, чи так по світі волочусь…». Шевченко закликаєте знайти самого себе: «Жити, серцем жити і людей любити» – розповіла про концерт Наталія Половинка.
11 березня о 18:00 у Львівській філармонії відбудеться Урочистий вечір, який проводить Галицьке районне об’єднання «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка з нагоди 199-річниці від дня народження Кобзаря. Концерт покаже Шевченка з іншого боку, відкриє щось нове про нього, про його поетичні твори. Дізнаємося, яку музику він любив, що читав та над чим мислив. Велич Кобзаря звучатиме у гарній музичній, пісенній та поетичній атмосфері. У програмі візьмуть участь студенти та творчі колективи Львівського національного університету імені Івана Франка. Слово про Тараса Шевченка виголосить відомий літератор, письменник, професор із Словаччини Юрій Бача. Ведуча вечора – Інна Павлюк.
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Галицький академічний камерний хор
Композитори:Богдана Фроляк, Валентин Сильвестров
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Джерело: gazeta.lviv.ua
|