Огляд |
|
|
|
|
У США відкрили виставку «Чотири ноти з України», присвячену історії «Щедрика»
15 грудня, неділя
Поширити у Facebook
Напередодні дня народження Миколи Леонтовича в Університеті Індіани відкрилась виставка «Чотири ноти з України», яка розповідає про українську колядку «Щедрик» і культурну дипломатію періоду УНР.
Про це Укрінформу повідомили в ГО «Інститут Леонтовича».Зазначається, що проєкт презентували у Музичній бібліотеці та у Школі міжнародних та глобальних студій університету.
Стендова авторська виставка «Чотири ноти з України» дослідниці історії «Щедрика» з Києва Тіни Пересунько мовою архівних документів у США розповідає про понад 100-річну історію всесвітньовідомої пісні.
Посол України у США Оксана Маркарова у вітальному слові зазначила, що виставка про «Щедрик» й «Carol of the Bells» розповідає історію неймовірної мелодії, яку знає кожен українець і кожен американець, і яка єднає наші нації вже понад 100 років.
На відкритті виставки професор університету Галина Гольдберг, директорка Інституту російських та східноєвропейських студій ім. Роберта Ф. Бернса, який спонсорує стипендійну програму Університету Індіани з підтримки українських науковців, нагадала про трагічну долю композитора Миколи Леонтовича, застреленого у 1921 році російським чекістом на окупованій більшовиками Вінниччині, та українських митців, знищених під час Сталінського терору у 1937-1938 роках, якраз тоді, коли американські виконавці вивчали ноти «Carol of the Bells».
«Сьогодні культура знову стала центральним питанням, оскільки агресор заявив, що твори українських митців є «нашим спільним літературним і культурним надбанням», а потім використав це твердження як ключовий привід для своїх військових сил для перетину фактичних, фізичних державних кордонів з метою знищення суверенітету України. Таким чином, збереження суверенітету України нерозривно пов'язане зі збереженням її багатої, багатогранної та багатоетнічної культури», , – зазначила професор Гольдберг.
«Виставка «Чотири ноти з України» в Індіана Університеті триватиме упродовж семестру. Організатори з американської сторони планують розіслати її своїм партнерським вишам у США», - зазначила в коментаті Укрінформу Тіна Пересунько.
Джерело: Укрінформ
|