У Житомирі відкрився традиційний фестиваль «Грудневі вечори» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Житомирі відкрився традиційний фестиваль «Грудневі вечори»
Божик Олександр
Муніципальний камерний хор
Національний ансамбль солістів
Кофман Роман Ісаакович
У Житомирі відкрився традиційний фестиваль «Грудневі вечори»
11 грудня 2014, четвер
Поширити у Facebook

Початок грудня у Житомирі вкотре ознаменувався проведенням масштабного музичного фестивалю «Грудневі вечори». Відкриття цього мистецького заходу відбулося 9 грудня в оновленій концертній залі Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера.

Цьогоріч наш обласний центр приймає кращі творчі колективи та виконавців із Вінниці, Києва та Львова. Протягом трьох зимових вечорів – з 9 по 11 грудня – вони зігріватимуть серця житомирян майстерними інтерпретаціями класичних творів.


Генеральний директор Житомирської обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент Петро Даценко пояснив, що особливість цьогорічного фестивалю у тому, що його учасниками є кращі вітчизняні виконавці.

«Зазвичай участь у фестивалі брали музиканти з-за кордону – з Білорусії, Молдови, Польщі, Румунії, Росії. Цього року, зважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію в нашій державі, ми вирішили не ризикувати і тому не запрошували зарубіжних виконавців. Та й, зрештою, наші, українські, музиканти є високопрофесійними майстрами, яких ми повинні підтримувати, – наголосив Петро Даценко і конкретизував: – Так, першого дня під диригуванням заслуженого діяча мистецтв України Георгія Куркова виступив академічний камерний оркестр „Арката“ (м. Вінниця). Також для житомирян зіграв знаний львівський скрипаль-віртуоз, соліст, лауреат міжнародних конкурсів, фіналіст телепроектів „Україна має талант“ і „Британія має талант“, скрипаль, занесений до Книги рекордів України, Олександр Божик. А з Києва ми запросили композитора, піаніста Олександра Саратського, котрий у супроводі оркестру виконав власні твори та обробки українських народних пісень. Загалом, сьогодні прозвучали композиції Вівальді, Сарасате, Брамса, Гардела, Монті та Скорика».

Заразом керівник філармонії повідомив, що другого дня, 10 грудня, поціновувачі високого музичного мистецтва зможуть доторкнутися до прекрасного разом із муніципальним академічним камерним хором «Київ» і національним ансамблем солістів «Київська камерата».

«Ці колективи активно гастролюють, а відтак – дуже рідко працюють в Україні. Тому про виступи з ними ми домовлялися аж за півроку», – пояснив Петро Даценко.
Наостанок же, 11 грудня, відвідувачів «Грудневих вечорів» заворожуватиме академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України (головний диригент – народний артист України, професор Роман Кофман). Протягом двох відділень музиканти разом із солістом-виконавцем Антонієм Баришевським по-своєму відтворюватимуть «Гуцульську рапсодію» Георгія Майбороди, рапсодію на тему Паганіні тв. 43 Сергія Рахманінова та симфонію № 2 ре-мажор тв. 73 Йоганнеса Брамса. Причому, акцентував Петро Даценко, згадана симфонія Брамса у Житомирі прозвучить вперше.

Як відомо, мистецтво покликане не лише розважати людей, а й робити їх морально стійкішими, додавати снаги та сили. У цьому переконаний і генеральний директор обласної філармонії. Акцентуючи на необхідності проведення фестивалю «Грудневі вечори» зараз, у непростий для України час, Петро Даценко підкреслив: «Класична музика допомагає підняти дух віри і боротьби».

Отже, чергові «Грудневі вечори» нарешті знову відбулися в концертній залі обласної філармонії. Півтора року тривали ремонтні роботи у цій частині закладу.
Зі слів Петра Даценка, приміщення фактично створювалося заново – від заміни системи освітлення до повного відновлення сцени. Від колишньої концертної зали, по суті, залишилися тільки стіни.

Над її переоснащенням працювали представники компанії «Артхаус». Ця фірма займається реставрацією мистецьких закладів. Так, передусім, будівельники наростили нові яруси у залі, прикрасивши кожен із них гіпсовою ліпниною, пофарбованою в золотистий колір. В якості розпису на стелі – відображення живописних полотен. Стіни ж оздоблені венеціанською штукатуркою, що поліпшує акустичні властивості цієї зали. Більше того, навіть нові крісла та їх оббивку добирали так, аби вони жодним чином не впливали на чутність звуків у різних частинах зали.

Зрештою, ремонтні роботи довелося затримати на два місяця. Адже значного оновлення потребувала сцена. Там повністю замінили підлогу.


Колективи: Муніципальний камерний хор "Київ", Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Олександр Божик
Диригенти: Роман Кофман
Концертна організація: Житомирська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Житомирської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Музичний фестиваль "Грудневі вечори"
Джерело: zhitomir.net



Інші:

У жовтні в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбудеться 19 різноманітних подій:
В Києві триває Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест»
Жовтень у Національній опері України
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка
Чим порадує Національна філармонія меломанів у жовтні
Сьогодні Міжнародний День музики
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
Валентин Сильвестров - іменнник
ПРЕМ’ЄРА «НА ТРЬОХ»
У Львові відкрили модульну виставку, присвячену Соломії Крушельницькій
Повстанські пісні та проза Івана Багряного
Презентація винилового диска ANIMA у Львівській філармонії
Партеси в Органному – феномен українського бароко
У Музеї Ханенків стартує новий музичний сезон
“КИЇВ МУЗИК ФЕСТ” подарує меломанам 51 прем’єру!
Ювілярка Гізела Ципола
XIV Львівський міжнародний органний фестиваль стартує 3 жовтня
“Легенди Голлівуду”
Напередодні початку кінотеатрального прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
26 вересня на сцені філармонії «Комахи, птахи та інші тварини»
У Кpoпивницькoму напередoдні, 23 вересня, відбулoся відкриття 54-гo фестивалю театpальнoгo мистецтва "Веpесневі самoцвіти"
Рівненська обласна філармонія відкриває новий сезон
У Львові пройде 35-й театральний фестиваль «Золотий Лев – 2024»
СТЕЖКАМИ ДОВБУША
У Німеччині знайшли раніше невідому п’єсу Моцарта
Столичний комунальний заклад "Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва" було перейменовано 19 вересня, на пленарному засіданні Київміськради
"Учити і творити": відтепер композитор Іван Небесний навчатиме студентів у Тернополі
У Сумській філармонії провели першу відкриту репетицію опери, яка відкриватиме концертний сезон
ВЕЛИКИЙ КОНЦЕРТ З ПОЗИТИВОМ
21 вересня у Національній філармонії відкриватимуть світ музики львівської композиторки Любави Сидоренко
З нагоди 100-річчя Українського Радіо його Заслужений академічний симфонічний оркестр вирушає в тур містами України
19 вересня виповнюється 82 роки видатному українському композитору, педагогу Євгену Станковичу
20-21 вересня Всеукраїнська прем’єра вистави Євгена Лавренчука «...І всі-всі-всі» Maidan story
У Львівській філармонії розпочинаються 30. «Контрасти»
У Полтаві відбудеться історична премʼєра Третьої симфонії Бориса Лятошинського
Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк відкриває ювілейний 85-й сезон
Канадська диригентка Кері-Лінн Вілсон стала головною диригенткою провідного камерного оркестру України "Київська Камерата"
Прем'єри і квіти - у Запорізькій обласній філармонії яскраво відкрили ювілейний концертний сезон
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Українські сакральні піснеспіви XVIII століття звучатимуть в українській Лаврі
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_049.jpg