Весняний Львів відвідають «Віртуози» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Весняний Львів відвідають «Віртуози»
Блох Борис
Ковальова Наталія
Дитюк Наталія
Гумецька Маріанна
Соловій Софія
Ткаченко Дмитро
Пірієв Олександр Валерійович
Мигаль Ярослав
Пасічник Ольга
Академічний камерний оркестр
Львівський камерний оркестр
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Молодіжний симфонічний оркестр
Академічний інструментальний ансамбль
Сивохіп Володимир
Юсипович Мирон
Бервецький Юрій
Торибаєв Айдар
Хоровець Сергій
Гаврилець Ганна Олексіївна
Скорик Мирослав Михайлович
Весняний Львів відвідають «Віртуози»
30 квітня 2013, вівторок
Поширити у Facebook

Весняною візитівкою Львова, а саме XXXІI Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Він триватиме з 14 травня до 9 червня у Львівській філармонії. Для городян та гостей Львівська філармонія підготувала цікаву й різноманітну програму. Відбудуться 23 концерти, на яких виступатимуть музиканти-віртуози з усього світу, в тому числі й уродженці Львова.

Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"

Неофіційним відкриттям фестивалю буде «Вечір європейського джазу» у виконанні квартету «Глод-Пікет-Токар-Кугель». Саме любов до джазової музики об’єднала у квартет музикантів з різних країн. Клаус Кугель – один із найкреативніших ударників та перкусіоністів Європи, закінчив джазову школу у Мюнхені. Марк Токар – басист зі Львова, вчився у Львівському музичному училищі ім. С. Людкевича. Роберта Пікет – піаністка з Нью-Йорка, композитор креативної музики. Робі Глод – професор Люксембурзької музичної школи, один із найкращих європейських саксофоністів.

Щороку є певні визначні дати в музичному класичному мистецтві, які вшановує весь світ. Цих дат ««Віртуози»» оминути не могли. Тому відкриттям фестивалю стане концерт «Гала Верді», а закінчиться він вечором «Гала Вагнер». У гала-заходах оперних композиторів будуть яскраві увертюри, арії, яскраві виконавці. На «Верді» виступатиме дует: сопрано – львів’янка Софія Соловій, яка зараз робить успішну кар’єру в Європі, співає в кращих італійських оперних театрах, і тенор – талановитий соліст Львівської національної опери Василь Садовський. На «Гала Вагнер» відвідає Львів солістка Дюссельдорфської опери, вихованка львівської вокальної школи Наталія Ковальова.

«День Європи» фестиваль «Віртуози» відсвяткує разом із заслуженим діячем мистецтв Азербайджану Фахраддіном Керімовим у супроводі Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Солюватиме латвійсько-нідерландський скрипаль Ілля Груберт. Музикант грає на скрипці 1740 р. роботи П’єтро Гварнері, що раніше належала Генрику Венявському.

Потішить своїм віртуозним виконанням знаний колектив «Ломага Бенд», який під керівництвом Мар'яна Ломаги виконає народні мелодії, імпровізації, класичні твори європейських композиторів, джазові номери та оригінальні обробки етнічної музики. Ломага Бенд виступав у Львівській філармонії у 2012 році, і ось знову, після перерви, львівські слухачі зможуть почути віртуозну гру ансамблю.

Є ще й інші відомі музиканти, котрі виступатимуть під час «Віртуозів». Зокрема, буде дуже цікавий вечір інструментальних концертів Арама Хачатуряна. Прозвучать три інструментальні концерти цього композитора – для фортепіано, віолончелі та скрипки з оркестром. І це буде ще однією родзинкою фестивалю, а музику Хачатуряна виконуватимуть троє чудових солістів: світова знаменитість – віолончеліст Кирило Родін, українець – скрипаль Дмитро Ткаченко, який живе у Лондоні, і наш львівський піаніст Олег Рудницький.

Буде представлений і «Гала Моцарт». Для виступу на ньому приїде колишня львів’янка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, яка тепер працює в Іспанії, скрипалька Таміла Харамбура. Вона виконає третій скрипковий концерт Моцарта, кілька симфоній. Подібним до нього буде й вечір Йоганна-Себастьяна Баха. На ньому прозвучить кілька клавесинних концертів у виконанні Наталії Свириденко. Спеціально для цього заходу Львівська філармонія придбала новий клавесин, тож це стане своєрідною презентацією інструмента в стінах філармонії.

Львівська філармонія відзначатиме також ювілей славетних італійських і французьких композиторів ХVIII ст: Луїджі Боккеріні, Франсуа Куперену, Антоніо Вівальді. З цієї нагоди у рамках фестивалю «Віртуози» прозвучать знакові твори – концерти для віолончелі з оркестром композиторів. До мистецького проекту запрошено відомих українських віолончелістів – львів'янина Ярослава Мигаля і киянина Олександра Пірієва. Цікаво, що ці солісти належать не тільки до різних виконавських віолончельних шкіл, а й до двох поколінь, які об'єдналися в одному творчому вечорі.

Завжди до участі у фестивалі Львівська філармонія намагається залучити колишніх і теперішніх львів’ян, людей, пов’язаних зі Львовом, Україною, які тут зростали, виховувалися і тепер роблять успішну кар’єру в світі. Щороку кілька таких імен мусять бути в програмі «Віртуозів». Інколи це молоді зірки, які щойно виїхали, інколи вже відомі в світі музиканти.

У 2013-му в рамках фестивалю відбудеться кілька таких концертів уже зрілих, знаних зірок, які добре себе презентували. Це сестри Ольга і Наталія Пасічник, співачка, піаністка і скрипалька Соломія Сорока, яка приїде із Детройта (США) зі своїм чоловіком – також відомим піаністом Артуром Гріном. Чекаємо і львівського віолончеліста Назара Джурина, що прибуде на фестиваль із Чикаго. На одному з вечорів він виступатиме з диригентом Робертом Хенсоном і виконає Концерт для віолончелі з оркестром Антоніна-Леопольда Дворжака. На іншому, вже під батутою Володимира Сивохіпа, Назар гратиме віолончельний концерт Гайдна.

Поряд із цими людьми в програмі можна буде побачити імена, які час до часу з’являються на «Віртуозах», оскільки вже мають свою публіку, вона їх чекає. Такими улюбленцями львів’ян є піаністи Олексій Набіулін та Борис Блох. Сольний речиталь кожного з них буде представлений на фестивалі.

Представить свій фортепіанний речиталь і одна із найяскравіших молодих піаністок Львова і України – Маріанна Гумецької. Піаністка поєднала у музичній програмі твори видатних класиків, а також сучасних композиторів.

З ініціативи Львівської міської ради матимемо на фестивалі й «Краківський вікенд» у Львові (колись це були Дні Кракова у Львові). В його рамках відзначатимемо 80-ліття визначного не лише польського, а й світового рівня композитора, диригента Кшиштофа Пендерецького.

Уже традиційно ансамбль «Високий Замок» разом із друзями-вокалістами сформують свою програму, побудовану на українському мелосі, українській пісенній класиці. У концерті прозвучать твори Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Анатолія Кос-Анатольського, Ганни Кривути, Олександра Мирошниченка, Ганни Гаврилець, Ярослава Музики, Консуели Веласкес, Луїджі Далла та українські народні пісні.

Виступ львівського струнного квартету «Фенікс» для багатьох відвідувачів стане несподіванкою. Це буде несподіванка як і в контексті знайомства із молодим амбітним колективом, так і щодо їхнього репертуару. Струнний квартет справляє незабутнє враження своїм чудовим, збалансованим ансамблем, неповторністю кожного виконавця та ретельним відбором концертного матеріалу.


Вечір хорошого джазу представить також і молода джазова вокальна формація з Москви COOL & Jazzy. Музиканти дуже гарно співають a capella все що завгодно від Баха до Джексона.

І звичайно ж, не можна оминути увагою виступ музиканта-унікума, улюбленця львівської публіки Аркадія Шилклопера, який виконає знамениті рок-балади, що також мало б зацікавити і привернути ще більшу увагу глядачів до віртуозної палітри фестивалю. Окрім труби та валторни, у концерті Аркадій Шилклопер виконуватиме твори на альпійському горні та мисливському ріжку, що додасть концерту незвичності та унікальності.

Зазначимо, що один концерт у рамках «Віртуозів» відбудеться у Будинку органної музики. Слухачі матимуть можливість почути камерно-вокальні твори у виконанні органіста з Німеччини Ганс-Дітер Майєр-Моортгата у тандемі із солісткою Львівської філармонії Юлією Онишко.

Програма цих та багатьох інших, не менш знакових музикантів, подарує унікальну можливість оцінити різнобарвність стилів в різножанровій строкатості, непередбачуваності, життєвості та повноті «Віртуозів».


Автор: Ольга Максим’як
Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Львівський камерний оркестр "Академія", Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів", Академічний інструментальний ансамбль "Високий Замок"
Виконавці: Борис Блох, Наталія Ковальова, Наталія Дитюк, Маріанна Гумецька, Софія Соловій, Дмитро Ткаченко, Олександр Пірієв, Ярослав Мигаль, Ольга Пасічник
Диригенти: Володимир Сивохіп, Мирон Юсипович, Юрій Бервецький, Айдар Торибаєв, Сергій Хоровець
Композитори:Ганна Гаврилець, Мирослав Скорик
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110816_4065.jpg